Huawei Matebook 14 vs D16

PuMaT

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
Fiyat farkını da ortaya koyarsak hangisi daha mantıklı olur?

bende 13 var eğer üni vs içinse 14 derim ama eğer oyun vs içinse arkadaşın dediği gibi 1650 li laptoplar daha iyi olur bu arada huawei in sitesinde 14ü alırsın monitör dock ve hoparlör bedava ya geliyor

Hocam farklar ekran boyutları ve ekran çözünürlüğü, onun dışında elle tutulur fark yok. Matebook D16 daha mat, 1080P, 16" ekran sunarken Matebook 14 parlak, 2K, 14" bir ekran sunuyor. Yakından görüp tercih yapmanızı öneririm.

Ben ilk başlarda D16 ya sıcak bakarken şuan 14 modeline sıcak bakmaya başladım ekran çözünürlüğü den dolayı, aralarında pek fark olduğunu düşünmüyorum.
Elimdeki olan oyun bilgisayarını satacağım İşlemci i7 9750H , Ekran kartı Nvidia GTX1650 özellikli olan satma nedenim ise laptop malzemesi kötü olması
Aldığım zamanlar da hem oyun oynar hem mühendislik programları kullanırım düşüncesindeyim. Yanlız şarj süresini ve hantal ağırlığını hesaplamadım kütüphaneye giderken hep bir ağırlık oluşuyordu sırtımda şarj süresi kısa olması ben rahatsız etmeye başlamıştı. Bende araştırma sonucunda D16 ve 14 modelini buldum oyun konusunda GeForce Now ihtiyacımı karşılar diye umuyorum zaten sene de bir veya iki oyun bitiririm.
Benim şahsi düşünceme göre Huawei matebook 14 modeline bakabilirsiniz ekran çözünürlüğü iyi olması ve premium hissi vermesi açısından

Ben ilk başlarda D16 ya sıcak bakarken şuan 14 modeline sıcak bakmaya başladım ekran çözünürlüğü den dolayı, aralarında pek fark olduğunu düşünmüyorum.
Elimdeki olan oyun bilgisayarını satacağım İşlemci i7 9750H , Ekran kartı Nvidia GTX1650 özellikli olan satma nedenim ise laptop malzemesi kötü olması
Aldığım zamanlar da hem oyun oynar hem mühendislik programları kullanırım düşüncesindeyim. Yanlız şarj süresini ve hantal ağırlığını hesaplamadım kütüphaneye giderken hep bir ağırlık oluşuyordu sırtımda şarj süresi kısa olması ben rahatsız etmeye başlamıştı. Bende araştırma sonucunda D16 ve 14 modelini buldum oyun konusunda GeForce Now ihtiyacımı karşılar diye umuyorum zaten sene de bir veya iki oyun bitiririm.
Benim şahsi düşünceme göre Huawei matebook 14 modeline bakabilirsiniz ekran çözünürlüğü iyi olması ve premium hissi vermesi açısından

Ekran epey farklı gerçekten. Bana kalırsa D16'daki mat ekran gaming notebooklarda daha iyiyken, Matebook 14'teki parlak ve 2K ekran ciddi derecede premium yapıyor cihazı. 16" ekranları 1.7 kg civarında bulabilmek önemli ama işlevselliği, ergonomisi ve cihazların kullanım amaçları düşünülünce Matebook 14 daha iyi bir tercih gibi duruyor bence.

Başkan bence D16 al.
Fiyat farkını da ortaya koyarsak hangisi daha mantıklı olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı