Huawei Matebook D15 alınır mı?

Fiyatına göre mantıklı ürün değil daha ucuza daha iyisi var:

D15 cihazımdan yazıyorum bunu. Cihaz öncelikle gündelik kullanım için çok iyi ama CS:GO gibi yüksek donanım gerektirmeyen oyunlarda dahi en düşük ayarlarda 40-50 FPS bandında geziyor. İnternet gezmek, haber okumak gibi işler için Macbook alternatifi. Şimdiki fiyatlardan çok bi haberim yok ama 1.5-2 sene önce 4500-5000 TL civarı bir fiyata almıştım.

1 seneyi geçti alalı. Kasa çok iyi yalnız disk yuvası hariç herşey karta gömülü. Kasa olarak metal ve pek dayanıklı değil. Pili güzel gidiyor ekranına diyecek söz yok çok kaliteli ama ışık kaçırması oluyor illaki. Sessiz sedasız. Hafif ben hem Windows hem Mac OS ile kullanıyorum. Pc Manager diye programı var herşeyi o hallediyor. Parmak izi okuyucusu çok hızlı bendekinde. Ses kalitesi güzel hoparlörleri aşağıda. Bendeki D15 i3 10100u olan versyon. Hiç mavi ekran almadım çok memnunum.

@576864 Hocamın bahsettiği gibi lehimli RAM'den dolayı önermem, 8 GB lehimli RAM uzun vadede kesinlikle yetersiz gelecektir. İş ve günlük kullanım odaklı düşünüyorsanız @messinicocugu hocamın attığı cihazı alabilirsiniz, arada oyun da oynarım derseniz:

Hocam kardeşime aldık normal de o kullanıyor. Son 1 aydır ise ben kullanıyorum. Laptop BENCE gayet iyi. Ben Web geliştirme için kullanıyorum şuan da ve beni yarı yolda bırakmadı. Pili de gayet iyi ama belki şuan da o fiyat da daha iyi laptoplar vardr. Biz 8K'ya almıştık ve o zaman bundan daha iyisi yoktu. R5 modellisini kullanıyoruz mavi ekran vs yemedi.
Bu bilgisayarın SSD dışında her şeyi lehimli ve Huawei kendi uygulamaları bir saçma. (AMD modellisine denk geldim ortalama kullanımda mavi ekranın kralını yiyor) @Artoria Pendragon size iyi bir laptop önerebilir.
Hocam size sorunlu model gelmiş galiba. Çünkü 5-6 ay oldu bu laptopu alalı 1 kere bile mavi ekran yemedi. AMD modeline sahibiz.

Hocam kardeşime aldık normal de o kullanıyor. Son 1 aydır ise ben kullanıyorum. Laptop bence gayet iyi. Ben web geliştirme için kullanıyorum şu an da ve beni yarı yolda bırakmadı. Pili de gayet iyi ama belki şu an da o fiyat da daha iyi laptoplar vardr. Biz 8K'ya almıştık ve o zaman bundan daha iyisi yoktu. R5 modellisini kullanıyoruz mavi ekran vs yemedi.

Hocam size sorunlu model gelmiş galiba. Çünkü 5-6 ay oldu bu laptopu alalı 1 kere bile mavi ekran yemedi. AMD modeline sahibiz.

Bem degilde hocam bir arkadaşın elinde deneme fırsatım olmuştu. Genel kullanımda sıkıntı olmazda benim açımdan eksik bulduklarım şöyle: Ethernet girişi yok ve Windows 10 veya 11 kurarken bazen Ethernet sürücüsünü tanımlayamıyor. Şimdi ileride Windows 12 çıkınca güncellemek donanım adına sıkıntı olabilir. Bir de Intel'in o işlemcisi fazla yüke binince çok frekans kaybediyor.

Bem degilde hocam bir arkadaşın elinde deneme fırsatım olmuştu. Genel kullanımda sıkıntı olmazda benim açımdan eksik bulduklarım şöyle: Ethernet girişi yok ve Windows 10 veya 11 kurarken bazen Ethernet sürücüsünü tanımlayamıyor. Şimdi ileride Windows 12 çıkınca güncellemek donanım adına sıkıntı olabilir. Bir de Intel'in o işlemcisi fazla yüke binince çok frekans kaybediyor.
Aynen benim de eksik bulduğum en büyük nokta ethernet yok. Formattan sonra telefonumu kablo ile bağlayıp internet paylaşarak driver yükledim. Artık o Windows 12 olayını Bill Gates abimiz bilir sadece :D İnteli denemedim ama dediğim gibi AMD taş gibi. Mecburi nedenle kullanıyorum ve bana dayanmayacağını düşünüyordum ama tam tersi. Beni mal etti bu laptop.

Yeni konular

Geri
Yukarı