Huawei Matebook D15 batarya ömrünü korumak

Muzekker007

Femtopat
Merhaba,
Yaklaşık bir ay önce aldığım Huawei Matebook D15 cihazım var.
Huawei'nin önyüklü gelen PC Manager uygulamasında battery protection diye bir özellik var.
Bu sayede pil %40'ın altına düşünce şarj oluyor %70'de şarjı kesiyor.
Bu durumda laptopbu şarjda kullanmak mı gerekir, yoksa %70'den sonra boşaltıp, %20'lerde tekrar şarja takmak mı?

Merhaba,
Yaklaşık bir ay önce aldığım Huawei Matebook D15 cihazım var.
Huawei'nin önyüklü gelen PC Manager uygulamasında battery protection diye bir özellik var.
Bu sayede pil %40'ın altına düşünce şarj oluyor %70'de şarjı kesiyor.
Bu durumda laptopbu şarjda kullanmak mı gerekir, yoksa %70'den sonra boşaltıp, %20'lerde tekrar şarja takmak mı?

Yeni nesil cihazlarda bu söylediğiniz özellik genelde bulunuyor. Zaten kendi kendine şarjı dolunca ve pile takılıysa belli bir seviyeye düşene kadar pilden harcıyor be tekrar şarj ediyor. Yapmanız gereken aslında pek bir şey yok. Mümkün olduğunca altı kapalı ve kapalı bir çantada açık bırakıp bu şekilde ısınmasını önleyin cihaz sağlığı için. Zaten gerisini yazılımı hallediyor, eski bir cihaz olsaydı sürekli şarjdan çıkar tak yapmanız gerekebilirdi batarya sağlığını korumak için ama güle güle kullanmak dışında yapacak bir şeyiniz yok.

Yeni nesil cihazlarda bu söylediğiniz özellik genelde bulunuyor. Zaten kendi kendine şarjı dolunca ve pile takılıysa belli bir seviyeye düşene kadar pilden harcıyor be tekrar şarj ediyor. Yapmanız gereken aslında pek bir şey yok. Mümkün olduğunca altı kapalı ve kapalı bir çantada açık bırakıp bu şekilde ısınmasını önleyin cihaz sağlığı için. Zaten gerisini yazılımı hallediyor, eski bir cihaz olsaydı sürekli şarjdan çıkar tak yapmanız gerekebilirdi batarya sağlığını korumak için ama güle güle kullanmak dışında yapacak bir şeyiniz yok.
Üstadım şöyle bi olay var, şuan dediğim mod açık, şarjım %68 ve cihaz şuan şarj cihazına takılı. Şarj aletine takılı olduğu için hiç bir azalma yok ve ilerlemede yok. Şuan olduğu yerde sayıyor yani şarj yüzdesi. Bir kaç deneme yaptım , %40 ile %70 arasında hangi şarj yüzdesinde olursa olsun şarja taktığım an o yüzdelikte duruyor. Hiçbir azalma veya yükselme söz konusu değil. Olması gereken bu mudur?

Üstadım şöyle bi olay var, şuan dediğim mod açık, şarjım %68 ve cihaz şuan şarj cihazına takılı. Şarj aletine takılı olduğu için hiç bir azalma yok ve ilerlemede yok. Şuan olduğu yerde sayıyor yani şarj yüzdesi. Bir kaç deneme yaptım , %40 ile %70 arasında hangi şarj yüzdesinde olursa olsun şarja taktığım an o yüzdelikte duruyor. Hiçbir azalma veya yükselme söz konusu değil. Olması gereken bu mudur?
Aslında sabit kalmaması lazım. Bu sabit kalma olayı uzun süre devam ediyorsa pil ile ilgili o dediğiniz programı kontrol edin. Eğer bu şekilde devam ederse ben olsam şarjdan çekip kullanırdım arada sırada.

Üstadım şöyle bir olay var, şu an dediğim mod açık, şarjım %68 ve cihaz şu an şarj cihazına takılı. Şarj aletine takılı olduğu için hiçbir azalma yok ve ilerlemede yok. Şu an olduğu yerde sayıyor yani şarj yüzdesi. Birkaç deneme yaptım, %40 ile %70 arasında hangi şarj yüzdesinde olursa olsun şarja taktığım an o yüzdelikte duruyor. Hiçbir azalma veya yükselme söz konusu değil. Olması gereken bu mudur?

Merhaba benim de Huawei Matebook D14'üm şu an dediğiniz modda bu şekilde çalışıyor ofis modunda da yüzde 90'a kadar şarj ediyor sonra duruyor, tekrar ne zaman şarj ettiğini kontrol etmedim ama şarj azalıyor yani. Ev modunda da yüzde 69-70 de sabitliyor kafasına göre bir de prizdeyken soğutucusu neredeyse hep çalışıyor. Sizce pilde mi prizde mi kullanmak pili korur siz ne yapıyorsunuz şu an?

Geri
Yukarı