Huawei Matebook D15 fan sesi normal mi?

batiwankenobi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bugün elime Huawei Matebook D15 ulaştı. Üründen aslında bayağı memnun kaldım gerek malzeme kalitesi gerekse hafiflik olarak beklediğimden daha iyi.
Sorunum ise fan bundan önce MacBook Air M1 ve oyuncu laptopu kullandım sadece o yüzden bu tarz cihazlarda fan sesleri nasıl olmalı pek aşina değilim 😅
Cihaz en başta boşta olduğu zaman ses yok çok ama Chrome üzerinde belirli sekme açınca hemen fan başlıyor, sıcaklığı ise hep 40 civarında. Yani ısınma sorunu da yok ama sessiz ortamda gayet duyulabilir bir ses veriyor.
Video olarak çektim hemen şimdi.

Yakından ses böyle, kalabalık ortamda belki duyulmaz ama kütüphane vs gibi yerlerde yakındaki insanları rahatsız edebilir ufak da olsa. Sizce normal mi bu ses?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu iki kaynakta aynı sorun sanırım aynı kişi tarafından paylaşılmış. Windows 10'da ise böyle bir sorununun olmadığını belirtmiş. İstersen Redditte söylenenleri yapabilirsin. Bence en basit görevlerde bile normal değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu iki kaynakta aynı sorun sanırım aynı kişi tarafından paylaşılmış. Windows 10'da ise böyle bir sorununun olmadığını belirtmiş. İstersen Reddit'te söylenenleri yapabilirsin. Bence en basit görevlerde bile normal değil.

Yani ben de anlamadım CPU kullanımı 6-7 sıcaklık normal e o zaman fanlar neden çalışıyor :D
İade işlemleri çok uzun sürdüğü için çözesim var 2-3 gün sonra iade etmek zorunda kalacağım yoksa bir de üzerine zam yapmışlar cihaza.

Bu iki kaynakta aynı sorun sanırım aynı kişi tarafından paylaşılmış. Windows 10'da ise böyle bir sorununun olmadığını belirtmiş. İstersen Reddit'te söylenenleri yapabilirsin. Bence en basit görevlerde bile normal değil.

Hocam şu anda boşta yapmıyor bunu belirli sayıda Chrome açınca vs yapıyor gece kodlama yaparken Spyder gibi uygulamalarda hiç ses çıkarmadı.
İade etmeyeceğim herhalde ben aldıktan sonra 3bine yakın zam yapmışlar zaten şansa yaşıyoruz 😅

Son düzenleme:
Size önerim kütüphane gibi ortamlarda kullanacaksanız zaten ağır işler yapmayacaksınızdır. İşlemci gücünü denetim masasından limitleyin önce %60 olarak ayarlayın ses olmuyorsa arttırarak oluyorsa da azaltarak devam ederek fansız bir deneyimi yakalamaya çalışın. Bu benim kullandığım bir yöntemdi. Gideceğiniz yere göre güç profilinizi seçebilirsiniz.

Yani ben de anlamadım CPU kullanımı 6-7 sıcaklık normal e o zaman fanlar neden çalışıyor :D
İade işlemleri çok uzun sürdüğü için çözesim var 2-3 gün sonra iade etmek zorunda kalacağım yoksa bir de üzerine zam yapmışlar cihaza.

Hocam şu anda boşta yapmıyor bunu belirli sayıda Chrome açınca vs yapıyor gece kodlama yaparken Spyder gibi uygulamalarda hiç ses çıkarmadı.
İade etmeyeceğim herhalde ben aldıktan sonra 3bine yakın zam yapmışlar zaten şansa yaşıyoruz 😅

Hocam bende yaklaşık 1 ay olmadı. Huawei Matebook D15 aldım. Aşırı memnunum. Içimde bir korku vardı. Ben Google'da gezerken arkada not defteri açık diğer arkadan DaVinci Resolve açık. Diger arkada Steam açık gerçekten hiç ses duyulmuyor. Oyun oynuyorum. CS:GO açınca orta ayarlarda oynuyorum. İste o zaman fan sesleri başlıyor. Bayağı duyulur hale geliyor. Ben normal düşünüyorum. Zaten oyun bilgisayarı değil.

Hocam bende yaklaşık 1 ay olmadı. Huawei Matebook D15 aldım. Aşırı memnunum. Içimde bir korku vardı. Ben Google'da gezerken arkada not defteri açık diğer arkadan DaVinci Resolve açık. Diger arkada Steam açık gerçekten hiç ses duyulmuyor. Oyun oynuyorum. CS:GO açınca orta ayarlarda oynuyorum. İste o zaman fan sesleri başlıyor. Bayağı duyulur hale geliyor. Ben normal düşünüyorum. Zaten oyun bilgisayarı değil.

O zaman ilk bir iade deneyeyim çünkü fanın oradan cızırtı sesi geliyor zaten coil whine tarzı bir ses var.
Bakalım iade alırlarsa aynısından ya da Lenovo model alacağım ben hiç oyunda oynamıyorum oysa oyunlarım konsolda ama teknoloji şans işi biraz :D
Chrome'de belirli sayıda sekme açınca başlıyor fan oysa tasarımını gerçekten sevmiştim PC'nin en önemlisi şarj adaptörü beni benden aldı resmen 😅

@Aequitas233
Hocam yine ufak rahatsız ediyorum ama fan sesini çözdüm yani çok nadir açılıp sonra kapanıyor ama bu cızırtı herkeste olan genel bir sorunsa iade etmekle uğraşmayı düşünmüyorum.
Fandan çalışmıyorken cızırtı vs gibi bir ses geliyor mu acaba?
Eğer sorunlu bir şey değilse hiç uğraşmadan kullanayım diyorumda :D

Son düzenleme:
Pek yaşayan olmamış gibi. Bence değişim talebinde bulunabilirsiniz. Donanımsal bir arızası olabilir. Eski bir cihaz olmadığı için içini açıp bakma gibi bir imkanınız da yok maalesef.

Pek yaşayan olmamış gibi. Bence değişim talebinde bulunabilirsiniz. Donanımsal bir arızası olabilir. Eski bir cihaz olmadığı için içini açıp bakma gibi bir imkanınız da yok maalesef.

Yine aynı cihazı almayı düşünüyorum ama gidip test edip alsam daha mantıklı sanıyorsam 😅
Veya iade alacaklar mı orasıda meçhul daha 4 gün oldu ama Trendyol'un kendi sattığı ürün diye alabilir diye düşünüyorum.

O zaman ilk bir iade deneyeyim çünkü fanın oradan cızırtı sesi geliyor zaten coil whine tarzı bir ses var.
Bakalım iade alırlarsa aynısından ya da Lenovo model alacağım ben hiç oyunda oynamıyorum oysa oyunlarım konsolda ama teknoloji şans işi biraz :D
Chrome'de belirli sayıda sekme açınca başlıyor fan oysa tasarımını gerçekten sevmiştim PC'nin en önemlisi şarj adaptörü beni benden aldı resmen 😅

@Aequitas233
Hocam yine ufak rahatsız ediyorum ama fan sesini çözdüm yani çok nadir açılıp sonra kapanıyor ama bu cızırtı herkeste olan genel bir sorunsa iade etmekle uğraşmayı düşünmüyorum.
Fandan çalışmıyorken cızırtı vs gibi bir ses geliyor mu acaba?
Eğer sorunlu bir şey değilse hiç uğraşmadan kullanayım diyorumda :D
Hocam rahatsız etmiyorsun da ben böyle kafamı klavyeye korunca bi cızırtı var evet katılıyorum ama böyle duyulacak kadar değil şans işi bugün düşürdüm bilgisayarı içim yandı

Yeni konular

Geri
Yukarı