Huawei Matebook D15 R5 alınır mı?

serhatcandev

Megapat
Makaleler
15
Yer
İzmir
Arkadaşlar selam. Arkadaşım bu laptopu almayı düşünüyor. Oyun oynanmayacak, 5-10 sekme açık olabilir Chrome üzerinde. VS Code ağırlıklı kullanılacak sizce iyi midir?
Web tarafında yazılım geliştirilecek.

Hiç bir sorun olacağını düşünmüyorum keza bende kendim D16 8 GB kullanıyorum. Oyun oynuyorum, yazılım bakıyorum. Mümkünse ileri amaçlı 16 GB alabiliyorsa alsın yeter. 512 GB SSD'yi de C diski için 120 GB bölüp kalan 340 GB alanı da D diskine veriyorlar haberin olsun (En azından bende öyle). O yüzden her şeyi D 'ye kursun, format atarken de D diskini koruyabiliyor, hem daha iyi olur.

Donanıma bakınca alınır diyorum, malzeme kalitesi hakkında yorum yapamam görmedim. Sitesine bakınca metal kasa,1.63 kg ağırlık, parmak izi güzel göründü gözüme. Huawei monitör, tablet ve telefon kullanan birisi olarak Huawei ürünlerine güvenim tam. Nispeten ucuz ve kaliteden ödün vermeden ürün üretiyorlar.

Hiçbir sorun olacağını düşünmüyorum keza bende kendim D16 8 GB kullanıyorum. Oyun oynuyorum, yazılım bakıyorum. Mümkünse ileri amaçlı 16 GB alabiliyorsa alsın yeter. 512 GB SSD'yi de C diski için 120 GB bölüp kalan 340 GB alanı da D diskine veriyorlar haberin olsun (en azından bende öyle). O yüzden her şeyi D'ye kursun, format atarken de D diskini koruyabiliyor, hem daha iyi olur.

Sanırsam D15 R5 modeli işlemci bakımından sizinkinden daha iyi değil mi? 16 GB alamıyoruz maalesef sadece 8 GB var. Bilgisayar kullanmasını iyi biliyor yani alan sıkıntısı, format sıkıntısı yaşmaz. Sadece yazılıma da laptop ile başlayacak, programları kullanırken sıkıntı çeker mi diye sormak istemiştik teşekkür ederim yorumunuz için.
Donanıma bakınca alınır diyorum, malzeme kalitesi hakkında yorum yapamam görmedim. Sitesine bakınca metal kasa,1.63 kg ağırlık, parmak izi güzel göründü gözüme. Huawei monitör, tablet ve telefon kullanan birisi olarak Huawei ürünlerine güvenim tam. Nispeten ucuz ve kaliteden ödün vermeden ürün üretiyorlar.

Malzeme kalitesi iyi diyorlar, zaten Huawei laptopta da iyi yerlere geliyormuş.

Evet, işlemcisi benimkinden bir nesil üstte, illaki üstündür. Onun dışında oyun oynamadığı sürece cihaz hep stabil hiç ısınmıyor. Bu cihaza oyun oynarken bile bir tek camı açmam yeterli oluyor. Render denemedim hiç ondan dolayı bir şey diyemem. Bir sorunuz olursa kendi cihazım üzerinden deneyebilirim.

Evet, işlemcisi benimkinden bir nesil üstte, illaki üstündür. Onun dışında oyun oynamadığı sürece cihaz hep stabil hiç ısınmıyor. Bu cihaza oyun oynarken bile bir tek camı açmam yeterli oluyor. Render denemedim hiç ondan dolayı bir şey diyemem. Bir sorunuz olursa kendi cihazım üzerinden deneyebilirim.

VS Code rahat bir şekilde çalışıyorsa sistemde donma kasma yoksa yeterli bizim için.

Yeterli, bir tek hoparlör ızgaraları D 16'daki gibi üst tarafta ise üstüne bir şey dökmemeye dikkat etsin. Bir de benim cihazın sesi normale göre az, bu durum D 15'de de var mıdır bilmiyorum bi araştırın. Onun dışında kasa güzel parmak izi bırakmıyor. Eli terliyorsa tuşlarda kir oluşuyor. Bez alın ekranı silmek için tozlanma çok oluyor tozlu ortam içerisindeyken.

RAM veya SSD takılabiliyor mu cihaza? Videosunu izledim belirtmediler, alt kapağın vidaları da yıldız vida sanki açmayın der gibi yapmışlar.
Her hangi bir fikrim yok.
Yeterli, bir tek hoparlör ızgaraları D 16'daki gibi üst tarafta ise üstüne bir şey dökmemeye dikkat etsin. Bir de benim cihazın sesi normale göre az, bu durum D 15'te de var mıdır bilmiyorum bir araştırın. Onun dışında kasa güzel parmak izi bırakmıyor. Eli terliyorsa tuşlarda kir oluşuyor. Bez alın ekranı silmek için tozlanma çok oluyor tozlu ortam içerisindeyken.

Alt tarafta hoparlör.

Geri
Yukarı