Huawei Matebook macOS yükleme

Hocam orada bekleyeceksiniz. Biraz uzun sürebiliyor. Ayrıca bu ekranda birkaç kez yeniden başlatacak. Sonrasında Apple logolu genel yükleme ekranı çıkacak. 20 dakikalık bekleyişin ardından kurulum bitiyor. O sirada dil, klavye, karanlık mod gibi şeyleri ayarlayabiliyorsunuz.

Benimki de 3.0. Kingston 64 GB'lik kullandım ben.
Ben sadece 12 dakika kaldı diyip donduktan sonra 30-35 dakika bekledim. Ayrıca diski formatlarken de her seferinde sıkıntı oluyor. Samsung SSD olduğundan desem sizde de aynı olması lazım. Ayrıca arada denemek için Windows kurup sildim sıkıntı yok diskte.

Yarın yedek bir flash alıcam. Linux kurup disk format işini onla yapmayı düşünüyorum. Daha sonra kurulum diskiyle devam ederim.

Ben sadece 12 dakika kaldı deyip donduktan sonra 30-35 dakika bekledim. Ayrıca diski formatlarken de her seferinde sıkıntı oluyor. Samsung SSD olduğundan desem sizde de aynı olması lazım. Ayrıca arada denemek için Windows kurup sildim sıkıntı yok diskte.

Yarın yedek bir flash alacağım. Linux kurup disk format işini onla yapmayı düşünüyorum. Daha sonra kurulum diskiyle devam ederim.

Naptınız hocam? Kurabildiniz mi?

Naptınız hocam? Kurabildiniz mi?
Başka bir forumda montezuma olarak tanınan bir hocam ve daha niceleri hard diskin desteklemediğini söyledi. Ben de Samsung M3 500 GB taşınabilir hard diske kurmaya çalıştım. Kuruldu ve açıldı fakat eski bir hard disk olduğundan olsa gerek çok donuyordu ve kapatınca bir daha açılmadı.

Ben de 128 Gb Sandisk flash belleğe kurmayı denedim. En azından tak çıkar şeklinde kullanılır dedim. Her şey güzel ama kurulumun başladığı, dil ayarlarının falan yapıldığı ekranın hemen öncesindeki Apple logosunda takılıyor. 2 defa denedim, orda kaldı. Yoğunluktan dolayı üstüne düşemedim. Yarın ilgileneceğim muhtemelen.

Kurduğumda veya kurmaktan vazgeçecek kadar yıldığımda buraya tekrar yazarım zaten :D

Sonuç: Kuramadım. Flash bellek üzerine kurulumda da sıkıntı yaşadım. Kuzenim istiyordu. Sanal makine ile kuracağım, beğenirse kullanır. Beğenmezse Windows 11 ile devam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı