Huawei Matebook macOS yükleme

Kraataos

Hectopat
Daha fazla  
Matebook D15 i5 10210u 8 GB 512 GB modeli elimde mevcut eski Mac kullanıcısıyım doğrusu Windows'a pek alışamadım. macOS kurmak istiyorum bunu yapabilir miyim? Ama Windows'ta kalsın yani laptopu açarken işletim sistemini hangisinin açılacağını seçebileyim. Ne yapmam gerekiyor örnek bir video var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci destekleniyor. SSD modelinizi AIDA64 ile öğrenip belirtin. Windows ile macOS'u dualboot şeklinded kullanabilirsiniz. Onun dışında ekstradan Wi-Fi ve Ethernet modedllerinizi de AIDA64 ile öğrenip buraya yazın.

İşlemci destekleniyor. SSD modelinizi AIDA64 ile öğrenip belirtin. Windows ile MacOS'u dualboot şeklinded kullanabilirsiniz. Onun dışında ekstradan Wi-Fi ve Ethernet modedllerinizi de AIDA64 ile öğrenip buraya yazın.

SSD samsungmuş bazıları Samsung'lara kurulmuyor diyor kurmanın bir yolu var mı?

Bende kurmaya çalışıyorum. GitHub'da bir eleman D14 için EFI paylasmıs ama onu kurmaya çalışınca yarıda kalıyor yükleme donuyor.

SSD: Wdc PC SN720 sdapantw 256.
RAM: 8
Ekran kartı ve işlemci: Intel UHD 620 i5 10210u.
Wi-Fi: Intel AC 9560.

Bende kurmaya çalışıyorum. GitHub'da bir eleman D14 için EFI paylasmıs ama onu kurmaya çalışınca yarıda kalıyor yükleme donuyor.

SSD: Wdc PC SN720 sdapantw 256.
RAM: 8
Ekran kartı ve işlemci: Intel UHD 620 i5 10210u.
Wi-Fi: Intel AC 9560.

Kanka macOS format uab si hazırlayıp BIOS ayarlarını birkaçını değiştirdikten sonra 2 sistemide kullanabiliyorum şu an 256'lık SSD'li modeli kullanıyorsan yapmanı tavsiye etmem az alanın kalıyor.

Kanka macOS format uab si hazırlayıp BIOS ayarlarını birkaçını değiştirdikten sonra 2 sistemide kullanabiliyorum şu an 256'lık SSD'li modeli kullanıyorsan yapmanı tavsiye etmem az alanın kalıyor.
Hocam kurabildiyseniz hayırlı olsun. Ben 256'lık modeli kullanıyorum ama sadece MacOS kuracağım. Kurulum için hangi imajı kullandınız? EFI paylaşmanız mümkün mü? Bir de son olarak BIOS ayarlarında ne değiştirdiniz? Çok kısıtlı çünkü ayarlar.

Hocam kurabildiyseniz hayırlı olsun. Ben 256'lık modeli kullanıyorum ama sadece macOS kuracağım. Kurulum için hangi imajı kullandınız? EFI paylaşmanız mümkün mü? Bir de son olarak BIOS ayarlarında ne değiştirdiniz? Çok kısıtlı çünkü ayarlar.

Hatırlamıyorum dostum yurt dışı videosu izledim.

Hatırlamıyorum dostum yurt dışı videosu izledim.
O zaman imajı kendiniz hazırlamadınız ve Türkçe bir siteden de almadınız diye anlıyorum. Arkadaşın da dediği gibi en azından halihazırda kullandığınız EFI'yi paylaşırsanız iş görebilir.

Aslında bana en çok lazım olan da BIOS ayarları. BIOS'ta ne değiştiniz. En azından BIOS sayfasından foto falan paylaşabilirseniz çok faydası olur. Ben kuramıyorum çünkü 2 haftadır :(

O zaman imajı kendiniz hazırlamadınız ve Türkçe bir siteden de almadınız diye anlıyorum. Arkadaşın da dediği gibi en azından halihazırda kullandığınız EFI'yi paylaşırsanız iş görebilir.

Aslında bana en çok lazım olan da BIOS ayarları. BIOS'ta ne değiştiniz. En azından BIOS sayfasından fotoğraf falan paylaşabilirseniz çok faydası olur. Ben kuramıyorum çünkü 2 haftadır :(

Aga magicbookx15 ile aynı özelliklere sahip D14. aynı EFI'yi sosyaleden buldum. Şimdi yazdırıyom. Geişmeleri aktarırım.

Aslında bana en çok lazım olan da BIOS ayarları. BIOS'ta ne değiştiniz. En azından BIOS sayfasından foto falan paylaşabilirseniz çok faydası olur. Ben kuramıyorum çünkü 2 haftadır :(

Yeni konular

Geri
Yukarı