Huawei MatePad 11.5 alınır mı?

Zego00

Femtopat
Arkadaşlar merhaba,
Öğrenci vergi indiriminden faydalanmak için tablet almak istiyorum o fiyat bandında en iyi tablet Huawei MatePad 11.5 çıkıyor karşıma fakat aklıma takılan bazı noktalar var;

1) Kalemi bağlayınca 120 Hz'den 60 Hz'e düşüyor ekran diyorlar.

2) Isınma problemi diyenler var.

3) Google uygulama sorunları.

Ben tableti dijitalde not tutmak, dizi, film ve YouTube'da video izlemek için almak istiyorum YouTube'da orijinal YouTube olmadan vanced tarzı APK indirip direk uygulamayı kullanmak istiyorum fakat bunun için orijinalde Google servislerinin olması şart mı?

Bir de ekstra olarak Tab S9 FE ve s9FE+ baktım ama bunlar bir tık Huawei'ye göre pahalı olduğu için bir tık uzağım siz ne düşünüyorsunuz, düşünceleriniz benim için çok değerli özellikle tableti kullanan arkadaşlar beni görürse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalem 60 hz olayı doğru, onun dışında normal gbox ile youtube indirip kullanabilirsiniz, Vanced ihtiyacı yok. Bütçenizi zorlayabiliyorsanız S9 Fe+ alırsanız kafanız rahat olur ama alamazsanız da 11.5 üzmez

Arkadaşlar merhaba,
Öğrenci vergi indiriminden faydalanmak için tablet almak istiyorum o fiyat bandında en iyi tablet Huawei MatePad 11.5 çıkıyor karşıma fakat aklıma takılan bazı noktalar var;

1) Kalemi bağlayınca 120 Hz'den 60 Hz'e düşüyor ekran diyorlar.

2) Isınma problemi diyenler var.

3) Google uygulama sorunları.

Ben tableti dijitalde not tutmak, dizi, film ve YouTube'da video izlemek için almak istiyorum YouTube'da orijinal YouTube olmadan vanced tarzı APK indirip direk uygulamayı kullanmak istiyorum fakat bunun için orijinalde Google servislerinin olması şart mı?

Bir de ekstra olarak Tab S9 FE ve s9FE+ baktım ama bunlar bir tık Huawei'ye göre pahalı olduğu için bir tık uzağım siz ne düşünüyorsunuz, düşünceleriniz benim için çok değerli özellikle tableti kullanan arkadaşlar beni görürse sevinirim.
selam, 2 yıl kadardır matepad pro 12.6 inç modelini kullanıyorum ve bu tableti almamla birlikte tüm cihazlarımı Huawei olarak değiştirdim, telefonunda aynı markaysa büyük artısı oluyor bilgin olsun. matepad 11.5 kuzenimde var ben tavsiye etmiştim aldık gerçekten güzel bir cihaz, isteklerini karşılar. google uygulamalarını gbox veya gspace ile kolayca kurabilirsin, ben bir eksisini görmedim şuana kadar. tek olumsuz yorumum app galerye yeni uygulama getirmeleri çok yavaş. huawei yeniden yükselişe geçtiğinde hızla her uygulamanın geleceği deniyordu fakat şuan sadece en çok kullanılan uygulamalar var, muhtemelen çok oyun dışında çok sorun olmaz çünkü en çok indirilen uygulamaları zaten appgalerye yüklemişler. app galery üzerinden arama yaptığınızda apk olarakta o uygulamayı bulup yüklemenize yol gösteriyor buda kolayca aradığınızı bulduruyor. yalnız dediğim gibi google uygulamaları mecbur bir sağlayıcıyla indirmelisiniz. youtube vanced yüklenebiliyor app galery üstünden bir ara kullanıyordum, türk telekom ücretsiz premium verdiğinden normal youtubeye geçtim indirmede yapılıyor diye. aklına takılan bir soru olursa yardım etmek isterim, markanın ürünlerini oldukça biliyorum çevremdede kullananlar olduğu için. samsung içinde lafım olamaz oda güzel bir cihaz, buda öyle. ama ben huaweinin tasarımını, desteğini ve yazılımını başarılı buluyorum, bu nedenle bu markayı tercih ettim en başta. yeni bir yazılım, gerçekten sorunsuz bir şekilde yapmışlar. xiaomi gibi gelmesin aklınıza zira o markanın ürünlerini önceden aldığım için pişmanım iyi ki huaweiye geçmişim diyorum. sorunuz olursa yardımcı olabilirim..

Selam, 2 yıl kadardır MatePad Pro 12.6 inç modelini kullanıyorum ve bu tableti almamla birlikte tüm cihazlarımı Huawei olarak değiştirdim, telefonunda aynı markaysa büyük artısı oluyor bilgin olsun. MatePad 11.5 kuzenimde var ben tavsiye etmiştim aldık gerçekten güzel bir cihaz, isteklerini karşılar. Google uygulamalarını gbox veya gspace ile kolayca kurabilirsin, ben bir eksisini görmedim şu ana kadar. Tek olumsuz yorumum App galerye yeni uygulama getirmeleri çok yavaş. Huawei yeniden yükselişe geçtiğinde hızla her uygulamanın geleceği deniyordu fakat şu an sadece en çok kullanılan uygulamalar var, muhtemelen çok oyun dışında çok sorun olmaz çünkü en çok indirilen uygulamaları zaten appgalerye yüklemişler. App galery üzerinden arama yaptığınızda APK olarak da o uygulamayı bulup yüklemenize yol gösteriyor bu da kolayca aradığınızı bulduruyor. Yalnız dediğim gibi Google uygulamaları mecbur bir sağlayıcıyla indirmelisiniz. YouTube vanced yüklenebiliyor App galery üstünden bir ara kullanıyordum, Türk Telekom ücretsiz premium verdiğinden normal YouTube'a geçtim indirmede yapılıyor diye. Aklına takılan bir soru olursa yardım etmek isterim, markanın ürünlerini oldukça biliyorum çevremde de kullananlar olduğu için. Samsung içinde lafım olamaz oda güzel bir cihaz, bu da öyle. Ama ben Huawei'nin tasarımını, desteğini ve yazılımını başarılı buluyorum, bu nedenle bu markayı tercih ettim en başta. Yeni bir yazılım, gerçekten sorunsuz bir şekilde yapmışlar. Xiaomi gibi gelmesin aklınıza zira o markanın ürünlerini önceden aldığım için pişmanım iyi ki Huawei'ye geçmişim diyorum. Sorunuz olursa yardımcı olabilirim.

Hocam maşallah şiir gibi ikna ettiniz beni, Samsung'u ekstra seçenek olarak görüyordum almaya pek hevesli değildim malum fiyat farkı bir tık fazla, inşallah alacağım benim için tek kriter ekstra olarak not tutma uygulaması ve YouTube vanced gerisini zaten PC'den hallediyorum.
Benim ekstra sorum olacak kalem aktif olunca Hz düşmesi gözle görülür bir rahatsızlık veriyor mu? Yani Hz değerinin düşmemesi daha iyi olmaz mıydı? Kendi sitelerinde optimizasyon için düşürülüyor yazmışlar ama bir tık orada tereddüt ediyorum.

Hocam maşallah şiir gibi ikna ettiniz beni, Samsung'u ekstra seçenek olarak görüyordum almaya pek hevesli değildim malum fiyat farkı bir tık fazla, inşallah alacağım benim için tek kriter ekstra olarak not tutma uygulaması ve YouTube vanced gerisini zaten PC'den hallediyorum.
Benim ekstra sorum olacak kalem aktif olunca Hz düşmesi gözle görülür bir rahatsızlık veriyor mu? Yani Hz değerinin düşmemesi daha iyi olmaz mıydı? Kendi sitelerinde optimizasyon için düşürülüyor yazmışlar ama bir tık orada tereddüt ediyorum.
hocam benim cihazım zaten 60hz modeliydi ben aldığımda bu vardı şansıma 2 ay sonra aynısının 120hz halini piyasaya sürdüler, bilsem beklerdim. o nedenle kalemin düşürüp düşürmediğini deneyimlemedim fakat ekranın özellikleri o kadar iyiydi ki tazeleme hızını çok umursamamıştım. kuzenimle yakın zamanda görüşürsem bir denerim nasıl bir fark oluyor yazarım tabii denk gelirse. huawei m pen zone diye bir uygulama var, app galerynin kalem için olan hali gibi düşünün. orada birkaç not ve resim uygulaması var, daha kullanmadım ama huaweinin kendi çıkardığı bir not uygulamasıda var. yüklemedim hala reklamı güzel görünüyordu, kapsamlı gibiydi. extra özel bir not uygulaması istiyorsanız gspace veya gboxtan indirilebilir. az önce söylemeyi unutmuşum, gbox ve gspace gibi aracı uygulamalarda bildidim sorunları görülebilir, ben pek yaşamıyorum ancak diyelim 4 5 saat hiç whatsappa giriş yapmadım uygulama güç harcamasın diye sistem kapatıyor dolayısıyla bildirimler ulaşmıyor ama belli bir süresi yok bunun sanırım. bu vergi indirimi samsungun cihazlarındada bulunuyorsa versus üzerinden bir karşılaştırma yapabilirsin lakin matepad 11.5 yeni çıkan bir cihaz olduğundan veriler yanlış olabiliyor, yine de fikir verir. ben markayı seviyorum fakat siz sevmeyebilirsiniz karşılaştırma ve inceleme videolarını izleyin lütfen. youtube vanced dediğim gibi önceden kullanıyordum sorunsuz ama premium olunca sildim boşa durmasın diyerek. kalem içinse ayarlarda belki kapatma ayarı falan vardır o optimizasyonu araştırmak gerek, yinede benim 60hz olmasına rağmen göze batmıyor. gayet güzel yazı yazabiliyorum, kalem hassasiyeti ve tutumunu da beğeniyorum. umarım yardımcı olabilmişimdir, farklı bir sorunuz olursa yine yardım etmek isterim.

detaylı bilgi vermeye çalıştım ama makale gibi olmuş daha çok 🙃 kusura bakmayın..

Hocam benim cihazım zaten 60Hz modeliydi ben aldığımda bu vardı şansıma 2 ay sonra aynısının 120Hz halini piyasaya sürdüler, bilsem beklerdim. O nedenle kalemin düşürüp düşürmediğini deneyimlemedim fakat ekranın özellikleri o kadar iyiydi ki tazeleme hızını çok umursamamıştım. Kuzenimle yakın zamanda görüşürsem bir denerim nasıl bir fark oluyor yazarım tabii denk gelirse. Huawei m pen zone diye bir uygulama var, App galerynin kalem için olan hali gibi düşünün. Orada birkaç not ve resim uygulaması var, daha kullanmadım ama Huawei'nin kendi çıkardığı bir not uygulamasıda var. Yüklemedim hala reklamı güzel görünüyordu, kapsamlı gibiydi. Extra özel bir not uygulaması istiyorsanız gspace veya gboxtan indirilebilir. Az önce söylemeyi unutmuşum, gbox ve gspace gibi aracı uygulamalarda bildidim sorunları görülebilir, ben pek yaşamıyorum ancak diyelim 4 5 saat hiç WhatsApp'a giriş yapmadım uygulama güç harcamasın diye sistem kapatıyor dolayısıyla bildirimler ulaşmıyor ama belli bir süresi yok bunun sanırım. Bu vergi indirimi Samsung'un cihazlarındada bulunuyorsa versus üzerinden bir karşılaştırma yapabilirsin lakin MatePad 11.5 yeni çıkan bir cihaz olduğundan veriler yanlış olabiliyor, yine de fikir verir. Ben markayı seviyorum fakat siz sevmeyebilirsiniz karşılaştırma ve inceleme videolarını izleyin lütfen. YouTube vanced dediğim gibi önceden kullanıyordum sorunsuz ama premium olunca sildim boşa durmasın diyerek. Kalem içinse ayarlarda belki kapatma ayarı falan vardır o optimizasyonu araştırmak gerek, yine de benim 60Hz olmasına rağmen göze batmıyor. Gayet güzel yazı yazabiliyorum, kalem hassasiyeti ve tutumunu da beğeniyorum. Umarım yardımcı olabilmişimdir, farklı bir sorunuz olursa yine yardım etmek isterim.

Detaylı bilgi vermeye çalıştım ama makale gibi olmuş daha çok 🙃 kusura bakmayın.

Anladım hocam teşekkür ederim gayet güzel ve açıklayıcı yazdınız inşallah alacağım, Samsung'larda ne yazık ki vergi indirimi olmuyor kendileri ayrı yeten öğrenci indirimi yapıyor ama gene de bana bir tık pahalı bütçeyi zorlamak istemiyorum. Not tutayım 5 6 sene götürsün yeter bana. Tekrardan teşekkür ederim.

Anladım hocam teşekkür ederim gayet güzel ve açıklayıcı yazdınız inşallah alacağım, Samsung'larda ne yazık ki vergi indirimi olmuyor kendileri ayrı yeten öğrenci indirimi yapıyor ama gene de bana bir tık pahalı bütçeyi zorlamak istemiyorum. Not tutayım 5 6 sene götürsün yeter bana. Tekrardan teşekkür ederim.
öyleyse samsung bence düşünmeye bile değmez arada çok fazla fiyat farkı olur ki bazı özellikleri dediğiniz samsung tabletlerden daha bile üstün huaweide. tek sıkıntı google ama oda halledilebiliyor işte.

Ben de Huawei Matepad kullanıyorum.Kesinlikle alınır. Gayet hızlı notlarımı falan rahat tutuyorum.Uygulamalar da Gbox ile yükleniyor çalışıyorlar herhangi bir engelle karşılaşmadım.Bu fiyata böyle bir ürün başka bir markada denk gelmedim şimdiye kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı