Huawei MateView GT 27 alınır mı?

Eliva

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Kendi monitörümü sattım ve yerine en az 120 Hz, QHD ve en az 27" bir monitör istiyorum. Başlıkta yazdığı gibi Huawei MateView GT 27 düşünüyorum ancak sormak istedim. 3000-3700 TL fiyat aralığında aşağıdaki özelliklere sahip olan monitör tavsiyeniz var mı? Bu monitör: 27", 165 Hz, QHD, 4 ms, 350 nit, 4000:1, HDR10, Adaptive Sync, 109ppi, 6 bit+FRC renk derinliğine ve 16 milyon renge sahip. Fiyatı: 3200.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Eliva bekle videosu vardı arayayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
8.14'ten itibaren izlersen göreceksin.
Ben kullanıyorum bu arada monitörü, videodaki kadar kötü değil benim deneyimime göre sanırım ya çekimden kaynaklı veya adam od falan açmış bir şeyler yapmış ama kesinlikle siyah beyaz geçişi gözle görülür derecede yavaş.

Son düzenleme:
@Eliva bekle videosu vardı arayayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
8.14'ten itibaren izlersen göreceksin.
Ben kullanıyorum bu arada monitörü, videodaki kadar kötü değil benim deneyimime göre sanırım ya çekimden kaynaklı veya adam od falan açmış bir şeyler yapmış ama kesinlikle siyah beyaz geçişi gözle görülür derecede yavaş.
Anladım. 0eki sizce Huawei mi yoksa viewsonic vx2718 modeli mi? Farkı 1ms ama 250cd parlaklık ve yükseklik ayarı yok amazonda 3150tl civarı fiyatı.

ViewSonic VX2718

Yani bu Full HD, Huawei 2K çözünürlükte. Ben 27" Full HD almazdım görüntü bulanıklaşıyor ama illaki alışırsın hani o da var. Aşırı FPS oyuncusu değilim bu sebeple 1-4 ms farkını hissedebildiğim bir konu değil, sonuç olarak Huawei alırdım kesinlikle malzemesi olsun genel özellikleri olsun daha iyi. Tek sorun yazdığım gibi siyah-beyaz geçişleri o da kabul edilebilir zannımca.
Yani 3bin liraya verebilecekleri maksimum performansı vermiş Huawei, daha iyi bir şey arıyorsan bütçeni yükselteceksin.

Son düzenleme:
Yani bu Full HD, Huawei 2K çözünürlükte. Ben 27" Full HD almazdım görüntü bulanıklaşıyor ama illaki alışırsın hani o da var. Huawei'de G-Sync var genelde G-Sync olan monitörler daha pahalı onu da bil ekran kartın NVIDIA ise G-Sync avantaj. Aşırı FPS oyuncusu değilim bu sebeple 1-4 ms farkını hissedebildiğim bir konu değil, sonuç olarak Huawei alırdım kesinlikle malzemesi olsun genel özellikleri olsun daha iyi. Tek sorun yazdığım gibi siyah-beyaz geçişleri o da kabul edilebilir zannımca.
Yani 3bin liraya verebilecekleri maksimum performansı vermiş Huawei, daha iyi bir şey arıyorsan bütçeni yükselteceksin.
Viewsonic vx2718 in qhd modeli var onu kastettim. Link olarak https://www.epey.com/monitor/karsil...c-mhd_huawei-mateview-gt-27-standard-edition/

Baktım, bunda da siyah geçişleri kötü. Üstüne yukarı aşağı hareket ettirilmiyor, tuşları kalitesiz ve standı kalitesiz demişler. Cevabım yine Huawei. Yorumlarında güzel tüyolar var onları okuyun.
Teşekkür ederim yorumlarınız için. Siz kullandığınızı söylemiştiniz sizce oyun oynama(rekabetçi, simülasyon, hikaye, açık dünya, güzel grafik ve renk içeren oyunlar vs) , fotoğraf ve video düzenleme, film izleme gibi aktivitelerde tatmin ediyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı