Huawei modemden port açılmıyor

Sedat80

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Huawei modemde port açılmıyor DG8045 port yönlendirme kısmında 3 kutucuk var bende ınca routerden açtım ama port çalışmıyor ve siteden kontrol edince yok diyor assetto serveri için 4 gündür uğraşıyorum çok yordu beni.

1. Routerden port açtım ama çalışmıyor.
2. Huawei modemde port seçenekleri yok.
3. Port kontrol sitesinde gözükmüyor.
4. Güvenlik duvarından izin de verdim.

Cevaplarınızı bekliyorum port açma konusunda biraz acemiyim.

Bu konuya bakabilirsiniz.

Bu konuya bakabilirsiniz.

Bir bakacağım da asseto serveri için olur mu bilmem bir de riskili duruyor gibi.

Huawei port açmak sorunuyla ilgili yaşadığım olayı anlatmak istedim. Bu tip bir problem olabileceğini düşünerekten bu konu altında yaşadıklarımı yazma gereksinimi duydum.

21.09.2022 itibarıyla Turkcell firmasından bir Statik IP satın alıp aynı gün iade ettim.

Neden iade ettin?

Verdikleri cihaz Huawei HG8245x6-10 modem. Modem arayüzünden IPv4 Port eşleştirme sayfasından 80-21-1433-3306-3389 portlarını TCP/UDP şeklinde ayarladım. Sadece 80 portunun dışarıya açık olduğunu görünce diğer portların dinlenememesi üzerine Turkcell servis sağlayıcısını aradım. Servis sağlayıcısı portlar açık bir şekilde herhangi bir problem olmadığını söyledi. Sonrasında ise gelişen olaylar şöyledir.

Turkcell firması, ilgili modem arayüz desteğinin verilemeyeceğini sadece 0850 532 29 99 ile iletişime geçerseniz onlar size daha ayrıntılı destek verebileceğini beyan etti.

Bu konuşmanın üzerine ilgili numarayı aradım Müşteri temsilcisi modem teknik desteği verilemeyeceğini 11858'i arayıp yardımcı olabileceğini ifade etti. Aradım 11858'i dakikası 9,90 TL'den ücretlendirileceğimi duyunca şok oldum.

Turkcell'i aradım ve Statik IP hizmetini kapattırdım.

Bu tip durumlarda Huawei'in modem desteklerinin olmadığını da öğrenmiş bulunmaktayız.

Yeni konular

Geri
Yukarı