Huawei P Smart 2019 açılmıyor

Ekotekomeko

Kilopat
Yer
Avrupa ile Asya'yı Birleştiren Yer
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi günler dilerim herkese.

Sabah uyandığımda telefonum kapalıydı ve açılmıyordu. Normalde şarjı olmasa bile açmaya çalışırken bir tepki alırdım lakin bu sefer telefon hiçbir tepki vermiyordu. Sadece altında kırmızı ışık yanıyordu. Yine de şarja taktım ve 1-1.5 saat bekledim. Aynı durum devam ediyor. Telefonu ne normal başlatabiliyorum ne de hard reset ekranına girebiliyorum. (ses açma + güç, ses kısma + güç... Hepsini denedim.)

Birkaç ay önce telefon batarya ömrümün azaldığı ve servisten yeni bir batarya almamı tavsiye ettiğini söylemişti. Bununla alakalı olabilir ama öyle tahmin etmiyorum. Öyle olsa bile şarjda açılırdı diye düşünüyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle iyi günler dilerim herkese.

Sabah uyandığımda telefonum kapalıydı ve açılmıyordu. Normalde şarjı olmasa bile açmaya çalışırken bir tepki alırdım lakin bu sefer telefon hiçbir tepki vermiyordu. Sadece altında kırmızı ışık yanıyordu. Yine de şarja taktım ve 1-1.5 saat bekledim. Aynı durum devam ediyor. Telefonu ne normal başlatabiliyorum ne de hard reset ekranına girebiliyorum. (ses açma + güç, ses kısma + güç... Hepsini denedim.)

Birkaç ay önce telefon batarya ömrümün azaldığı ve servisten yeni bir batarya almamı tavsiye ettiğini söylemişti. Bununla alakalı olabilir ama öyle tahmin etmiyorum. Öyle olsa bile şarjda açılırdı diye düşünüyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Cihazı servise götürüp orada bataryayı değiştirmeni tavsiye ederim.

Telefon size bataryayı değiştir demiş bile 😃
Hi Suite ile bağlanmayı deneyin, olmazsa batarya değişimi yapın.
Bilgisayar görmüyor maalesef.
Cihazı servise götürüp orada bataryayı değiştirmeni tavsiye ederim.
Masraftan kurtulamayacağız anlaşılan. 🙃

Düzenleme: Telefonumu teknik servise verdim. Bataryadan ya da ana karttan olabilirmiş sorun. 1 hafta süre içinde inceleyeceklerini söylediler. Telefonun ekranı kırıktı ve ben eğer sorun bataryadansa ekranı değiştirmeden sadece bataryayı değiştirmek mümkün mü diye sordum lakin yasak olduğunu söylediler. Ve yüksek de bir fiyat verdiler. O açıdan duruma göre sorun anlaşılınca dışardan yaptırmayı planlıyorum. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa diye son durumu paylaşacağım.

Son durum: Arkadaşlar servisi 20 gün falan sonra servisten aldım. Ekranı değişmiş. Sıkıntısız çalışıyordu lakin akşam aynı şekilde gitti ve yine aynı durum oldu. Hiçbir şekirde tepki vermiyordu, sadece alt tarafta kırmızı led yanıyordu. Gittim bu sefer başka bir Huawei teknik servisine verdim. Birkaç gün sonra aradılar, cihazı şarj ettik, problemi yok dediler. 2-3 gündür kullanıyorum ve şu an sorunsuz görünüyor. Konu açıkta kalmasın diye yazmak istedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı