Huawei P Smart root atmak

288313

Hectopat
Yer
Finlandiya/Helsinki
Arkadaşlar merhaba. Huawei P Smart 2018 telefonumu root atmak istiyorum. Garantisi ağustos'ta bitti. Android sürümü 9, EMUI sürümü 9.1. şu videoda yapılanları yapsam sıkıntı olur mu? Root sırasında sıkıntı olursa cihaz zarar görür mü?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Huawei P Smart 2018 telefonumu root atmak istiyorum. Garantisi ağustos'ta bitti. Android sürümü 9, EMUI sürümü 9.1. şu videoda yapılanları yapsam sıkıntı olur mu? Root sırasında sıkıntı olursa cihaz zarar görür mü?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bootloader kilidini açtınızmı (2017) de Huawei kilit şifresini vermeyi kesti bu kilit şifresi yoksa cihazınızda hiçbir değişiklik yapamayacaksınız.

Hocam attığım video da kabloya gerek yok.

Var TWRP gerek.

Hocam atmaya başlamadım önce sizlere sormak istedim.

Hocam bu konuda cahilim. Bootloader nedir ve nasıl açılır?

Huawei cihazlarında kilit artık açılmıyor son Android güvenlik yamasından sonra ben chimera ile açmıştım 100Euro tabi telefonunuz son sürüm patche sahipse kaldırmanız imkansız.

Ek olarak Bootloader kilidi, güvenlik amacı ile önyükleyicinin şifrelenmesini sağlamaktadır yani TWRP yüklemezsiniz yüklemediğiniz takdirde cihazda gram Custom yapamazsınız.

İlk olarak bootloader kilidini açmanız gerek. Sonra Magisk yükleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Ben yine de uzmanını etiketleyeyim. @184424
Ben uzmanı değilim ama teşekkür ederim. Root atınca zarar görmez ama hiç zarar görmez anlamına da gelmez. Kullanıcının kullanımına bağlı olarak değişir. Bilinçli kullanıcıysan bir şey olma ihtimali çok düşük. Öncelikle Bootloader kilidinin açılması lazım. Akabinde Magisk ile boot.img dosyanıza Root dosyasını enjekte edip ADB ile boot.img dosyanızı cihaza flaşlamanız gerek. Bu işlemleri yaparken dikkat edin. Cihazı Brick yapabilir.

Ben uzmanı değilim ama teşekkür ederim. Root atınca zarar görmez ama hiç zarar görmez anlamına da gelmez. Kullanıcının kullanımına bağlı olarak değişir. Bilinçli kullanıcıysan bir şey olma ihtimali çok düşük. Öncelikle Bootloader kilidinin açılması lazım. Akabinde Magisk ile Boot. İmg dosyanıza root dosyasını enjekte edip ADB ile Boot. İmg dosyanızı cihaza flaşlamanız gerek. Bu işlemleri yaparken dikkat edin. Cihazı brick yapabilir.

Hocam brick ihtimali ne kadar?

Geri
Yukarı