Huawei P10 Lite İçin Android ROM Tavsiyesi

BuzzyGamer

Kilopat
Daha fazla  
Huawei P10 Lite cihazına sahibim ve senelerdir sistem güncellemesi almıyorum. Hatta güvenlik güncellemelerini bile almıyor artık telefonum. Bende cihazıma LineageOS 17.1 ROM'unu kurarak sistem performansını az veya çok arttırmak istedim çünkü artık hem bana yavaş gelmeye başlıyor hem de bir takım sorunlar yaşıyorum. Lakin şimdiye kadar hiç ROM yükleme deneyimim olmamıştı. Her Android cihazın ROM yükleme olayı farklı olduğundan dolayı nasıl ROM yüklendiğini gram bilmiyorum. İnternet üzerinde bu konu hakkında videolar var ama ya güncel değil ya da hepsi yabancı dillerde.

LineageOS 17.1'in kurulumunda bana yardımcı olabilecek biri var mı?
Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Son düzenleme:
Merhaba internette lineageos 15.1 üzerinde bir sürüm yayınlanmamış (lineageos sitesinden) bu yüzden ben Custom ROM kullanmanı önermiyorum. Bazı sorunları olmakta telefonuma beanstalk ROM kurmuştum kendi kendine kapanıyordu ve açmak için bayağı uğraşıyordum ve bazı ROM'larda ise kamera gibi bazı şeylerde çalımayabiliyor. Ama yine de ben kurcam diyorsan.

1)Telefonuna TWRP kur ama dikkat et telefonunu bozarsan kurtaramıyabilirsin.
2)Telefonuna ROM kurmak için interneten istediğin sürümü indir ve Google uygulamları için The Open GApps Project indir.(Arm Android sürümüne göre seçip kurmak istediğin varyasyonu seç)
3) Telefonunu TWRP modunda başlat.
4)Herhangi bir soruna karşı(sistem sebebiyle oluşcak sorunlar)telefonun yedeğini al her şeyi seç.
5)Sonra wipe > Advanced wipe burada bulunan dalvik cache, cache, System ve data seçeneklerini seç ve aşağıdaki işareti sağa kaydır.
6)ınstal kısmına gel ROM'un olduğu yere gel ROM'u seç sonra oku sağa kaydır kurulumunu tamamladıktan sonra gapps dosyasını seçip sağ kaydır.
7)Reboot System bölümünden telefonunu başlat.

Merhaba internette lineageos 15.1 üzerinde bir sürüm yayınlanmamış (lineageos sitesinden) bu yüzden ben Custom ROM kullanmanı önermiyorum. Bazı sorunları olmakta telefonuma beanstalk ROM kurmuştum kendi kendine kapanıyordu ve açmak için bayağı uğraşıyordum ve bazı ROM'larda ise kamera gibi bazı şeylerde çalımayabiliyor. Ama yine de ben kurcam diyorsan.

1)Telefonuna TWRP kur ama dikkat et telefonunu bozarsan kurtaramıyabilirsin.
2)Telefonuna ROM kurmak için interneten istediğin sürümü indir ve Google uygulamları için The Open GApps Project indir.(Arm Android sürümüne göre seçip kurmak istediğin varyasyonu seç)
3) Telefonunu TWRP modunda başlat.
4)Herhangi bir soruna karşı(sistem sebebiyle oluşcak sorunlar)telefonun yedeğini al her şeyi seç.
5)Sonra wipe > Advanced wipe burada bulunan dalvik cache, cache, System ve data seçeneklerini seç ve aşağıdaki işareti sağa kaydır.
6)ınstal kısmına gel ROM'un olduğu yere gel ROM'u seç sonra oku sağa kaydır kurulumunu tamamladıktan sonra gapps dosyasını seçip sağ kaydır.
7)Reboot System bölümünden telefonunu başlat.
İlginiz ve cevabınız için teşekkürler ama araştırmalarım sonucunda edindiğim bilgilere göre bu tarz işlemler; çok riskli olmakla birlikte, telefonu geri dönüşü olmayacak bir biçimde bozma ihtimali olduğundan dolayı şimdilik ROM atmama kararı aldım. LineageOS, her ne kadar güncel olsa ve çok fazla tavsiye edilsede risk almak istemiyorum. Bu yüzden yeni bir akıllı telefon aldığımda, eski telefonumu rafa kaldırmak yerine LineageOS'un güncel sürümünü yükleyebilirim. Telefonu geri dönüşü olmayacak bir biçimde bozsa bile en azından eski telefonum olacağından dolayı pekte sıkıntı olmaz benim için.

İlginiz ve cevabınız için teşekkürler ama araştırmalarım sonucunda edindiğim bilgilere göre bu tarz işlemler; çok riskli olmakla birlikte, telefonu geri dönüşü olmayacak bir biçimde bozma ihtimali olduğundan dolayı şimdilik ROM atmama kararı aldım. Lineageos, her ne kadar güncel olsa ve çok fazla tavsiye edilse de risk almak istemiyorum. Bu yüzden yeni bir akıllı telefon aldığımda, eski telefonumu rafa kaldırmak yerine Lineageos'un güncel sürümünü yükleyebilirim. Telefonu geri dönüşü olmayacak bir biçimde bozsa bile en azından eski telefonum olacağından dolayı pek de sıkıntı olmaz benim için.

Ben yaparken hiç sıkıntı yaşamadım yedeğini aldığım için ama TWRP kurarken evet yaşanabilir onda 1 kere yaşadım ama LG up yazılımı ile düzelttim.

P10 Lite'a hatta Huawei'nin telefonlarına ROM yok çünkü Huawei'lere Custom Recovery de yok. Birkaç tane istisna var ROM konusunda o telefonun adı da Honor View 10'du galiba.

P10 Lite'a hatta Huawei'nin telefonlarına ROM yok çünkü Huawei'lere Custom Recovery de yok. Birkaç tane istisna var ROM konusunda o telefonun adı da Honor View 10'du galiba.
LineageOS'un güncel sürümleri bazı Huawei modellerine var diye biliyorum. Aralarında P10 ve P10 Lite yoktu ama yinede denemek istemiştim ama sonradan kararımı değiştirdim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı