Huawei P20 PRO sürekli hızlı şarj kullanmak zararlı mıdır?

• Konuyu başlatan Emie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 521

Emie

Hectopat
Makaleler
1
P20 PRO kullanıcısıyım. Batarya ömrünü azalttığını düşündüğüm için orijinal adaptörle fakat 5 amper desteklemeyen çakma bir kabloyla şarj ediyorum telefonu. Bu düşünce doğru mudur? Sürekli hızlı şarj kullanmak batarya ömrünü kısaltır mı? Huawei'nin sitesinde böyle bir yazıya denk geldim:

1611964026067.png

Merak edenler için link.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi düşüncem olarak belirtmeliyim ki kutu içerisinde çıkan şarj aleti ve adaptörü en doğrusu olmasaydı zaten onları vermezlerdi. Bence sürekli hızlı şarjda kullanmak pek sorun yaratmaz. Ancak günde 1 kere için bunu belirtiyorum. Sürekli telefon başında olan biriyseniz hızlı şarj veya normal fark etmez o batarya mutlaka ölür kısacık sürede.

Çakma kablolar ile sarj etmeni kesinlikle önermen 20-30 TL fazla verip orijinalini alman hem telefonunu hem de cebini korur.

Çakma kablolar ile sarj etmeni kesinlikle önermen 20-30 TL fazla verip orijinalini alman hem telefonunu hem de cebini korur.
Aslında orijinal kablosu da var ancak hızlı şarjı engellemek için onu kullanıyordum. Artık orijinal kablo ve adaptörü ile "Süper Şarj" kullanacağım sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı