Huawei P40 Lite RAW formatında nasıl fotoğraf çekilir?

Griffin0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bugün Huawei P40 Lite telefonunu "Epey" adlı sitenin RAW formatına sahip bir telefon olduğu bilgisini vermesiyle satın aldım fakat telefonun RAW formatı desteklemeyen bir cihaz olduğunu öğrendim. Bu benim için fotoğraf çekememek demek çünkü telefonların kamera yazılımları gerçekten berbat oluyor. Acaba RAW formatında çekebilmem için bir çözüm var mı? Sonuçta bana fotoğrafı işlemeden vermesini istiyorum, bu o kadar da zor olmamalı. Sorumu cevaplarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.
@SideWinder belki yardımcı olabilirsiniz diye düşündüm, kusura bakmayın rahatsız ettiysem.

Son düzenleme:
Olmadığına emin misiniz? Pro moduna geçip ayarlara öyle bakın. P40 Lite değil ama benim Huawei cihazımda o şekilde ayarı görünüyor, Otomatik moddayken ayarlarında görünmüyor.

Bunun dışında sanırım Lightroom uygulamasının içindeki kamera RAW çekebiliyordu ama emin değilim.

Olmadığına emin misiniz? Pro moduna geçip ayarlara öyle bakın. P40 Lite değil ama benim Huawei cihazımda o şekilde ayarı görünüyor, Otomatik moddayken ayarlarında görünmüyor.

Bunun dışında sanırım Lightroom uygulamasının içindeki kamera RAW çekebiliyordu ama emin değilim.
Maalesef, benim telefonumda öyle bir ayar yok.

@Alpha Centauri telefon desteklemesede raw formatında çekebilmemin bir yolu var mı acaba? Tam anlamadığım donanımsal mı yoksa yazılımsal bir şey mi bu? Donanımsal ise duzeltemeyecegim kesin.
@SideWinder bu konuyla alakalı bir bilginiz varmıdır acaba?
@Alpha Centauri siz ne kullanıyorsunuz?
Yok mu yardımcı olabilecek bir insan?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201006_231050_com.adobe.lrmobile.jpg
    Screenshot_20201006_231050_com.adobe.lrmobile.jpg
    31 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleme:
Hocam, bu sitedeki programları denediniz mi?

Hocam kemeraya girip Pro modu açın. Pro modu açtıktan sonra üstteki ayarlar simgesine tıklayın. Ardından çözünürlük kısmından RAW seçeneğini seçin.

Eğer orada RAW seçeneği falan yoksa telefon RAW çekemiyordur. Pek bilgili değilim ama bunu yazılımla düzeleceğini pek sanmıyorum.

Hocam kemeraya girip Pro modu açın. Pro modu açtıktan sonra üstteki ayarlar simgesine tıklayın. Ardından çözünürlük kısmından RAW seçeneğini seçin.

Eğer orada RAW seçeneği falan yoksa telefon RAW çekemiyordur. Pek bilgili değilim ama bunu yazılımla düzeleceğini pek sanmıyorum.
Tmm hocam yazılmmıs, root ile sistem dosyalarından düzeltilebilecek bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı