Huawei P9 Lite hafızası kendi kendine doluyor

Yer
North Memphis
Dostlar, Huawei P9 Lite 2017 Telefonumla neredeyse hiç etkileşimim olmaz. Birileri beni arar ya da ben birilerini ararım. Hafıza nasıl kendi kendine %99'a geliyor anlamıyorum. 6 ayda bir sıfırlamak zorunda kalıyorum. Sonra pop-up şeklinde "dosyaları sil" diye bir sistem uyarısı geliyor. Temizlik yapıyorum gereksiz varsa siliyorum, sonra tekrar geliyor uyarı. Tekrar siliyorum ve her seferinde nasıl 200+ MB bulmayı başarıyor? Depolamada bir şey değişmiyor, yer falan açılmıyor. Üstelik, her şey ama her şey SD kartta. Android, DCIM bilmem neye kadar. Nasıl çözülür? Root atmak falan mı lazım? Düzenleme: An itibari ile %100 doldu. Hayırlı, uğurlu olması dileğiyle...

Dostlar, Huawei P9 Lite 2017 telefonumla neredeyse hiç etkileşimim olmaz. Birileri beni arar ya da ben birilerini ararım. Hafıza nasıl kendi kendine %99'a geliyor anlamıyorum. 6 ayda bir sıfırlamak zorunda kalıyorum. Sonra pop-up şeklinde "dosyaları sil" diye bir sistem uyarısı geliyor. Temizlik yapıyorum gereksiz varsa siliyorum, sonra tekrar geliyor uyarı. Tekrar siliyorum ve her seferinde nasıl 200+ MB bulmayı başarıyor? Depolamada bir şey değişmiyor, yer falan açılmıyor. Üstelik, her şey ama her şey SD kartta. Android, dcım bilmem neye kadar. Nasıl çözülür? Root atmak falan mı lazım? Düzenleme: An itibari ile %100 doldu. Hayırlı, uğurlu olması dileğiyle...

16 GB telefonlarda oluyor daha çok bu normal aslında çünkü kendi uygulamasına gelen Update'ler yüzünden de olur ben olsam yeni bir tane alırım bende çok çektim.
Sürekli önbellek temizlenebilir ya da root at ama yine dolar.

Dostlar, Huawei P9 Lite 2017 telefonumla neredeyse hiç etkileşimim olmaz. Birileri beni arar ya da ben birilerini ararım. Hafıza nasıl kendi kendine %99'a geliyor anlamıyorum. 6 ayda bir sıfırlamak zorunda kalıyorum. Sonra pop-up şeklinde "dosyaları sil" diye bir sistem uyarısı geliyor. Temizlik yapıyorum gereksiz varsa siliyorum, sonra tekrar geliyor uyarı. Tekrar siliyorum ve her seferinde nasıl 200+ MB bulmayı başarıyor? Depolamada bir şey değişmiyor, yer falan açılmıyor. Üstelik, her şey ama her şey SD kartta. Android, dcım bilmem neye kadar. Nasıl çözülür? Root atmak falan mı lazım? Düzenleme: An itibari ile %100 doldu. Hayırlı, uğurlu olması dileğiyle...

Root at 64 GB SD Card al harici depolama olarak biçimlendir rootlu telefonda 64 GB telefonun olsun. Orijinali kadar iyi çalışmaz ama 16 GB'dan iyidir.

Geri
Yukarı