Huawei telefona saf Android kurma

ZenginMahmut

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar ben Huawei telefonuma saf Android kurup kullanmak istiyorum ama nasıl yapılacağı hakkında en ufak fikrim yok içindeki işletim sistemini silip içine sadece saf Android kurmak istiyorum bu durumda telefonum hızlanır mı? Bu arada telefonum Mate 20 Lite.

Huawei için ROM bilgim yok, ancak BL kilidinin açılması gerekiyor ilk işlem olarak. Bu da normal yollarla mümkün değil, ücretli. 2 sene kadar önce bir Huawei (y2) cihaza root\ROM atmak için epey araştırma yapmış ve birçok şeyi denemiştim ancak o kilidi sadece DC Unlocker adlı bir uygulama (o zamanki ücreti 14 TL'ydi) ile kod alıp, açmıştım. Güncel ücreti nedir bilmiyorum. (DC dışında açan veya kredisiz/ücretsiz açan bir uygulama da yoktu, şu an güncel durum nasıldır bilemem.)

Uygun ROM'lar için de araştırma yapmak gerekiyor. Ayrıca Huawei'nin kendi (stok) ROM'u daha stabil bana göre. Ki Mate 20/lite eski bir cihaz da değil, dolayısıyla işlem yapmanızı önermiyorum, ancak meraktan ise, elbette -iyice araştırarak- yapabilirsiniz.

Huawei için ROM bilgim yok, ancak bl kilidinin açılması gerekiyor ilk işlem olarak. Bu da normal yollarla mümkün değil, ücretli. 2 sene kadar önce bir Huawei (y2) cihaza root\ROM atmak için epey araştırma yapmış ve birçok şeyi denemiştim ancak o kilidi sadece DC unlocker adlı bir uygulama (o zamanki ücreti 14 TL'ydi) ile kod alıp, açmıştım. Güncel ücreti nedir bilmiyorum. (DC dışında açan veya kredisiz/ücretsiz açan bir uygulama da yoktu, şu an güncel durum nasıldır bilemem.)

Uygun ROM'lar için de araştırma yapmak gerekiyor. Ayrıca Huawei'nin kendi (stok) ROM'u daha stabil bana göre. Ki Mate 20/lite eski bir cihaz da değil, dolayısıyla işlem yapmanızı önermiyorum, ancak meraktan ise, elbette -iyice araştırarak- yapabilirsiniz.

Sağ olun ilgilendiğiniz için ara sıra yavaşlamalar oluyordu o yüzden başka bir şey denemek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı