Huawei Telefonlar Android mi?

Haziran ayında tanıtmayı planlıyorlar ama zaten bunu aylardır erteliyorlar, yine erteleyecekler gibime geliyor.

Huawei artık alınmaz zaten zararın dibine vuruyor. Pandemide %-84 zarar etmiş. Apple Samsung Xiaomi gibi markalar %40-80 karda gezerken. Ölümü yakındır telefon sanayinde. Google ile olan dikleşmeleri onlara ağır patlayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ne kadar Amerikan ambargosu uyuglansa bile, Android açık kaynaklı bir sistem, Google'ın dağıttığı Android'i kullanan firmalar telefonlarında Google servislerini barındırmak zorundalar. Huawei'nin kullandığı Android ise AOSP(Android Open Source Project) kapsamında ilerliyor, bu telefonlarda ise Google servisleri haricindeki servisler kullanılıyor veya GApps paketi aracılığıyla Google servisleri sonradan entegre edilebiliyor(Yöntemlerini araştırmak lazım tabii, bu konuda net bir şey yazamıyorum). Huawei de kendi HMS(Huawei Mobile Services) sistemini kullanmakta. Verimli çalıştığı söyleniyor doğrusu, zaten AppGallery'de bulunmayıp Play Store üzerinde bulunan(genel kullanım amaçlı) çok az sayıda uygulama var, onları da harici kaynaklardan APK şeklinde kurmanız mümkün. (Bkz. Aptoide, APKPure)

Android ama Google hizmetlerini kullanamıyorlar. Yeni çıkanlar artık Harmony OS kullanacak.

Android fakat google hizmetleri bulunmuyor. Google haritalar,Youtube, Playstore gibi hiçbir google hizmeti yüklenemiyor.
Google Drive ve YouTube benim için önemli onlar yoksa Huawei gerçekten alamam. Xiaomi veya yine Samsung o zaman.

Yine bu uygulamalara erişim sağlamanız mümkün. Yasaklar bittiğinde bi' Huawei mağazasında deneyin derim, siz de durumu anlayacaksınız.

Huawei artık alınmaz zaten zararın dibine vuruyor. Pandemide %-84 zarar etmiş. Apple Samsung Xiaomi gibi markalar %40-80 karda gezerken. Ölümü yakındır telefon sanayinde. Google ile olan dikleşmeleri onlara ağır patlayacaktır.
Durum o kadar da kötü olsa zaten şirket o duruma gelmeden çoktan patlamıştı...

Dosya Ekleri

• IMG_20210511_224446.jpg
    IMG_20210511_224446.jpg
    73,6 KB · Görüntüleme: 46
Şahsen Huawei alacak olsaydım eğer, yüksek ihtimal root ve ROM atıp kullanırdım yine. Şu an Xiaomi Mi Note 10 Lite kullanıyorum. Eu ROM.
1.5 yıl vardı garanti bitimine, dayanamadım :)
yani önerim, garanti takıntınız yoksa, Huawei alıp, bl açıp ROM ve gapps yükleyip keyfinize bakmanız. Ancak şu an güncel bir Huawei kullanmadığım için bu geçerli mi bilmiyorum. Sistem Android sonuçta, her şeyi değiştirmek mümkün. Eh riskli de bir o kadar çünkü bilgili olmak gerekli.
Hicbiriyle uğraşmak istemem derseniz de Xiaomi (Redmi'ye pek sıcak bakmıyorum), Realme, Oppo, güzel telefonları mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hala Android işletim sistemine sahip. YouTube kısmında YouTube vanced kullanabilirsin. Dosyaların Drive'dan farklı bir bulut depolamaya (lifebox, mega, Huawei clouds) atabilirsin. Ayrıca gapps uygulamalarını googlefier ile yuklenebilir olması olması lazım. Googlefier hakkında XDA forumunda daha ayrıntılı bilgi bulabilirsin.

Şahsen Huawei alacak olsaydım eğer, yüksek ihtimal root ve ROM atıp kullanırdım yine. Şu an Xiaomi Mi Note 10 Lite kullanıyorum. Eu ROM.
1.5 yıl vardı garanti bitimine, dayanamadım :)
yani önerim, garanti takıntınız yoksa, Huawei alıp, bl açıp ROM ve gapps yükleyip keyfinize bakmanız. Ancak şu an güncel bir Huawei kullanmadığım için bu geçerli mi bilmiyorum. Sistem Android sonuçta, her şeyi değiştirmek mümkün. Eh riskli de bir o kadar çünkü bilgili olmak gerekli.
Hicbiriyle uğraşmak istemem derseniz de Xiaomi (Redmi'ye pek sıcak bakmıyorum), Realme, Oppo, güzel telefonları mevcut.
Evet Oppo aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı