Huawei Y9 Prime 2019 fidye virüsü kaldırma

pcustası21a

Centipat
Merhaba, Dün arkadaşım bilinmedik siteden APK dosyası indirdi ve telefonuna virüs bulaştı. Artık ne uygulamalara giriliyor ne de format atılıyor bildiğiniz ana menüye aktarıyor virüs silinmiyor. Cihazı kapatıp hard reset atmaya denedik o da olmuyor. Ben böyle bir şey görmedim arkadaşıma USB ayıklamayı açıp PC'den format atmasını söyledim başka türlü olmuyor çünkü ki bence o virüs yine geri gelir.

-Sizce Virüsü Nasıl Kaldırabiliriz?

Telefon: Huawei Y9 Prime 2019

İyi Forumlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, dün arkadaşım bilinmedik siteden APK dosyası indirdi ve telefonuna virüs bulaştı. Artık ne uygulamalara giriliyor ne de format atılıyor bildiğiniz ana menüye aktarıyor virüs silinmiyor. Cihazı kapatıp hard reset atmaya denedik o da olmuyor. Ben böyle bir şey görmedim arkadaşıma USB ayıklamayı açıp PC'den format atmasını söyledim başka türlü olmuyor çünkü ki bence o virüs yine geri gelir.

-Sizce virüsü nasıl kaldırabiliriz?

Telefon: Huawei Y9 Prime 2019.

İyi forumlar...

DR web light ile tarama yapın.

Sana büyük geçmiş olsun. Fidyeciler para istiyorsa sakın verme çünkü kaldırmazlar virüsü. Yapman gereken şey: telefon kapalı iken güç tuşu+ses açma tuşuna basılı tut. Sonra recovery moda geçecek cihaz. Wipe data/factory reset diye bir bölüm var. Volume UP ve down tuşu ile oraya power tuşuna basarak tıkla. '' Yes'' seçeneğine tıkla. Telefon fabrikadan çıkmış haline dönecek. Eğer bilgilerim gidecek diyorsan bilgilerin zaten gitmiş. Ve korkarım Android rat yemişsin. Senin bütün bilgilerini çalmışlar ve erişebiliyorlar. Mümkünse indirilen apk dosyasının bulunduğu siteye git ve ekran görüntüsü al. Şikayette bulun. Ve artık güvenliği yüksek sitelere gir bence.

Sana büyük geçmiş olsun. Fidyeciler para istiyorsa sakın verme çünkü kaldırmazlar virüsü. Yapman gereken şey: telefon kapalı iken güç tuşu+ses açma tuşuna basılı tut. Sonra recovery moda geçecek cihaz. Wipe data/factory reset diye bir bölüm var. Volume UP ve down tuşu ile oraya power tuşuna basarak tıkla. '' Yes'' seçeneğine tıkla. Telefon fabrikadan çıkmış haline dönecek. Eğer bilgilerim gidecek diyorsan bilgilerin zaten gitmiş. Ve korkarım Android rat yemişsin. Senin bütün bilgilerini çalmışlar ve erişebiliyorlar. Mümkünse indirilen apk dosyasının bulunduğu siteye git ve ekran görüntüsü al. Şikayette bulun. Ve artık güvenliği yüksek sitelere gir bence.
Arkadaşım Telefoncuya Gitmiş Usb den Formatlamışlar Dediğiniz Olayı Bende Denedim Ama Yeminle Olmuyor Abi Güç Tuşu Ve Ses Tuşunu Basıyoz Olmuyo

Yeni konular

Geri
Yukarı