Hükümet değişir ise ekonomide düzelme olur mu?

.

• Olmaz.

Oy: 55 29,4%
  • Olur.

Oy: 35 18,7%
  • Uzun zaman da olur.

Oy: 97 51,9%

• Oy verenlerin toplamı
    187
Ekonominin(döviz kurlarının) kısa vadede eski haline dönmesi hangi hükümet olursa olsun günümüz global konjonktöründe değişmesi mümkün değil, şu anki kur artışlarının temelinde ABD ile çakışmaya başlayan görüş ayrılıkları yatıyor devamında süre gelen sınır ötesi operasyonlar-siyasi hamleler batı dünyasının Türkiye'yi yavaşlatma çabasıyla ekonomik saldırıları, pandemi gibi birçok etken sayabiliriz. Arkadaşlar unutmayın ki şu anda ülkemizin yürüttüğü tüm dış askeri ve siyasi hamleleri Türkiye'nin geleceğinin yapı taşları olarak görmemiz gerekir. Son 10 yılda gelişen sanayi-tarım madencilik gibi sektörlere rağmen artan ihracata rağmen kurların sürekli yukarı yönlü hareket etmesi gerçekçi değil. Bunun yanında çok ciddi savunma sanayii hamleleri yatırımlar, projeler askeri operasyonlar bunlar çok ciddi ekonomik güç gerektiren adımlar ve de gerekli. Ben Karadeniz ve Akdeniz enerji sahalarının kullanılabilir hâle geldikten sonra ekonominin ivmelenmesine büyük etki edeceğine inanıyorum. Özetle batıya boyun eğmeyip kendi dış politikamızı üretmeye devam ettiğimiz sürece yolumuz dikenli ama sonu aydınlık.

@Arsenik çok güzel demişsiniz hocam. Bundan bahsettim bende. Tam tersine üretim artmasına rağmen döviz artıyor. Bir olayı incelerken her açıdan bakmak gerekli siyaset diplomoasi tarih ekonomi silah istihbarat aklınıza ne gelirse. İleri de Türkiye kendi bölgesindeki en büyük güç olacak. Nasıl ki Avrupa Almanya'nın himayesi altında ise orta doğuda Türkiye'nin himayesi altına girecek. Türkiye orta doğunın efendisi olacak. Her süreç sancılıdır ödenmesi gereken bedeller vardır. Her şeyin bir zamanı var. Dünyada kartlar yeniden dağıtılıyor masa yeniden kuruluyor. Yeni masada güçlü bir şekilde oturacağız. O zaman her şey bizim için daha iyi olacak , çok daha rahat olacağız.

O saydığın ülkelerin vergi yükümlülüklerinden haberin yok ki bunu yazmışsın, çok övdüğünüz ABD onlardan da beter.Bence bir araştır.
Sende tam mesajımı anlayamamışsın anlaşılan, eğer Süper Güç potansiyeli olan bir devlet olsaydık yazısını haklı bulurdum.
ABD'yi övdüğümü söylemişsin, yanlış ABD ve Çin'den özellikle nefret ederim. Vergi konusuna gelirsek onun diğer ülkelerle bir bağlantısı yok.

Sende tam mesajımı anlayamamışsın anlaşılan, eğer süper güç potansiyeli olan bir devlet olsaydık yazısını haklı bulurdum.
ABD'yi övdüğümü söylemişsin, yanlış ABD ve Çin'den özellikle nefret ederim. Vergi konusuna gelirsek onun diğer ülkelerle bir bağlantısı yok.

Süper güç bugün herhangi gibi bir ülkede olabilir. Nedir bu potansiyel? Bu coğrafyada bizden daha güçlü bir devlet yok. Ne askeri ne istihbaratı ne ekonomisi ne kültürü ne de siyasi imajı yok, yok hocam yok. Bu kadar basit. Türkiye ileride dünyanın en büyük devletleri arasına girecek. Bu jeo politik konumunun bir gereği. Bu olmak zorunda istesekte istemesekte.

Sende tam mesajımı anlayamamışsın anlaşılan, eğer süper güç potansiyeli olan bir devlet olsaydık yazısını haklı bulurdum.

Yok genel olarak ABD ile kıyaslarlar da ondan ekledim onu ama Çin Hindistan gibi ülkelerin vatandaşı olmak istemezdin eğer standart halktan isen köle gibi çalıştırılırdın. Şimdi diyeceksin bizde farklı mı evet çok farklı belki son 2 3 yıldır yükümüz arttı ama yine de insanlar hayatlarında pek birşeyden mahrum yaşamıyor bence.

Gelecek kişi sözünün eri olursa, siyasal islam yapmazsa yatırımcılar gelir. Fakat şuan ki durumumuzu düzeltecek, Türkiye'yi eski haline geri getirecek kişi kim olursa olsun minimum 5 sene. Oda minimum yani. Devlet organlarının soruşturulması, ekonominin yeni bir düzene bindirilmesi, yasalarda değişiklikler, özgürlük konusunda atılan yeni adımlar yatırımcıların buraya gelmesini sağlar.

Süper güç bugün herhangi gibi bir ülkede olabilir. Nedir bu potansiyel? Bu coğrafyada bizden daha güçlü bir devlet yok. Ne askeri ne istihbaratı ne ekonomisi ne kültürü ne de siyasi imajı yok, yok hocam yok. Bu kadar basit. Türkiye ileride dünyanın en büyük devletleri arasına girecek. Bu jeo politik konumunun bir gereği. Bu olmak zorunda istesekte istemesekte.
Türkiye'nin bölgesel gücü olduğunu kabul ediyorum ancak "Süper Güç" potansiyeli yok BRICS ülkelerinden bahsediyorum, bende isterim devletim güçlü olsun iyi olsun umarım bizde bir Süper güç olabiliriz, ancak gerek eğitim gerek toplum problemlerinden dolayı sanmıyorum.

Gelecek kişi sözünün eri olursa, siyasal İslam yapmazsa yatırımcılar gelir. Fakat şu anki durumumuzu düzeltecek, Türkiye'yi eski haline geri getirecek kişi kim olursa olsun minimum 5 sene. Oda minimum yani. Devlet organlarının soruşturulması, ekonominin yeni bir düzene bindirilmesi, yasalarda değişiklikler, özgürlük konusunda atılan yeni adımlar yatırımcıların buraya gelmesini sağlar.

Bütün mesele yatırımcımı hocam? Yatırımcılar demokrasi olmadığı için mi? Özgürlük olmadığı içinmi gelmiyorlar. Kominist olan koca Çin ne kadar güvenli? Başında kral olan Arabistan bizden daha mı güvenilir?

Yok genel olarak ABD ile kıyaslarlar da ondan ekledim onu ama Çin Hindistan gibi ülkelerin vatandaşı olmak istemezdin eğer standart halktan isen köle gibi çalıştırılırdın. Şimdi diyeceksin bizde farklı mı evet çok farklı belki son 2 3 yıldır yükümüz arttı ama yine de insanlar hayatlarında pek birşeyden mahrum yaşamıyor bence.
Evet, Çin halkın dengesini çok iyi sağlamayı başarabilen bu ülke o yüzden bu kadar güçlü.
Biz daha en kötünün en kötüsü değiliz ama istersek dünyanın en güçlü devleti olalım bir teknolojik ürünü çocuğuma alırken geleceğimi düşünebiliyorsam bunun bir önemi yok.
Bütün mesele yatırımcımı hocam? Yatırımcılar demokrasi olmadığı için mi? Özgürlük olmadığı içinmi gelmiyorlar. Kominist olan koca Çin ne kadar güvenli? Başında kral olan Arabistan bizden daha mı güvenilir?
Aslında kurun düzelmesi bir miktar bu yolla olabilir adam Çin'in siyasal durumuna bakmıyor oraya fabrika açıyor çünkü bolca "köle" var.
Ayrıca bizim Arabistan'dan gayriresmi olarak pek bir farkımız yok.

Gelecek kişi sözünün eri olursa, siyasal İslam yapmazsa yatırımcılar gelir. Fakat şu anki durumumuzu düzeltecek, Türkiye'yi eski haline geri getirecek kişi kim olursa olsun minimum 5 sene. Oda minimum yani. Devlet organlarının soruşturulması, ekonominin yeni bir düzene bindirilmesi, yasalarda değişiklikler, özgürlük konusunda atılan yeni adımlar yatırımcıların buraya gelmesini sağlar.

Bende şu özgürlük muhabbeti yapanlara ayar oluyorum kardeşim kimin neyi özgür değil bu ülkede çok merak ediyorum? Isteyen istediği gibi yaşıyor, konuşuyor, eleştiriyor, giyiniyor ya da giyinmiyor, içen içiyor, yiyişen yiyişiyor ben 35 yaşındayım Antalya'da yaşıyorum daha bugüne kadar hiçbir kısıtlama ne gördüm ne de duydum.Sosyal medyalarda dolaşan şişirme bazı çıkışlara bukadar kaptırmayın kendinizi boşverin az hayatınızı yaşamaya bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı