Hüseyin Nihal Atsız Kitap Sıralaması

Herhangi bir kitap sıralaması yok. Seri olan tek eseri Bozkurtlar'ın Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor. Ancak artık yeni baskılarda bu iki kitap Bozkurtlar adı altında tek cilt olarak piyasaya sürülüyor. Lafın özü herhangi bir okuma sırası yok.

Okumanı önerdiğim diğer kitap Ruh Adam. Mükemmel bir psikolojik eserdir şahsımca mutlaka herkesin okuması gerekir. Ardından Bozkurtlar'ı, onun ardından "Z Vitamini ve Dalkavuklar Gecesi" adlı eserini okuyabilirsin.

Ben de Bozkurtlar kitabını çok duymuştum ve almayı düşünüyordum. Çok kitap okuma alışkanlığım olmasa da önerileri takip edeyim ben de.

Sadece romanları sormuyorsanız Türk Ülküsü, Tarih, Kültür ve Kahramanlar, Türk Tarihinden Meseleler, Türk Ansiklopedisindeki Yazılar şeklinde sırasıyla öneririm. Bir dönem sonra Makaleler adlı serisi de okunulabilir. 4 cildi okumak kalınlığından ötürü biraz zor olacaktır, ancak ufak bir merakı olan zaman içinde rahatlıkla okuyup bitirebilir. Bunlar bizlere kazandırılmış çok önemli eserlerdir. Mutlaka göz atılmalı.

Sadece romanları sormuyorsanız Türk Ülküsü, Tarih, Kültür ve Kahramanlar, Türk Tarihinden Meseleler, Türk Ansiklopedisindeki Yazılar şeklinde sırasıyla öneririm. Bir dönem sonra Makaleler adlı serisi de okunulabilir. 4 cildi okumak kalınlığından ötürü biraz zor olacaktır, ancak ufak bir merakı olan zaman içinde rahatlıkla okuyup bitirebilir. Bunlar bizlere kazandırılmış çok önemli eserlerdir. Mutlaka göz atılmalı.
Peki sadece roman olarak hangi kitapları var ?

Peki sadece roman olarak hangi kitapları var ?

Bozkurtlar, Deli Kurt, Ruh Adam, Dalkavuklar Gecesi diye biliyorum. Bir de şiir kitabı olarak Yolların Sonu var. Kitapyurdu veya DR gibi sitelerde Nihal Atsız diye aratırsanız bütün eserleri çıkacaktır.

Şimdi Deli Kurt'un ardından Dalkavuklar Gecesi ve ondan sonra da Ruh Adam'ı okuyabilirsiniz. Diğer kitapları gibi romanları da çok önemlidir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı