Hukuk bölümün önü açık mı?

snezzy

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar, hukuk okumak istiyorum. Biraz araştırma yaptım ve her forum sitesinde hukuk öldü artık vb... Cümleler gördüm. Bu doğru mu? Şahsen etrafımda tıp okuyan, polislik okuyan, öğretmenlik okuyan bir sürü insan var ama hukuk okuyan yok. Bence bu bölmü abartıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kim diyor öldü diye? Onu diyenler kendilerine rakip istemeyenlerdir. En az kazanan avukatın altında en kötü 2-3 yaşında Audi, Mercedes vs. gibi arabalar var. Çoğu insanda ağlama genetik veya ahlaki yapısıyla ilgili, ne kadar kazansa da para yok diye ağlıyor, ailesinden öyle görmüş ne yapsın. Her denilene inanma ben bu sektörde çalışıyorum ve direkt sektörün içinden biri olarak yazıyorum. Adam sataji bitiriyor iş yok ne yapacağız, öldük bittik, avukatlık bitti diye ağlıyor 2 sene geçmeden bakıyorsun Audi almış.

Hukuk zor ve herkesin kaldırabileceği bir bölüm değil. Bundan dolayı çevrenizde yapanı görmüyorsunuzdur çünkü herkesin tercih ettiği, tercih etse bile kolay kolay tutturabildiği bir bölüm değil.

Ben hukuk alanının önünün açık olduğunu düşünüyorum, hatta gün geçtiktçe yeni kanunlar, hukuk adına yeni atılımlar bile yapılacaktır.

Ne olursa olsun, bir iş için hevesiniz ve ilginiz varsa onun peşinden gidin. Önü ne kadar açık ya da kapalı olursa olsun, bir fark yarattığınız takdirde hayatınızı kazanabilirsiniz.

Kim diyor öldü diye? Onu diyenler kendilerine rakip istemeyenlerdir. En az kazanan avukatın altında en kötü 2-3 yaşında Audi, Mercedes vs. gibi arabalar var. Çoğu insanda ağlama genetik veya ahlaki yapısıyla ilgili, ne kadar kazansa da para yok diye ağlıyor, ailesinden öyle görmüş ne yapsın. Her denilene inanma ben bu sektörde çalışıyorum ve direkt sektörün içinden biri olarak yazıyorum. Adam sataji bitiriyor iş yok ne yapacağız, öldük bittik, avukatlık bitti diye ağlıyor 2 sene geçmeden bakıyorsun Audi almış.
Ben de öldü diyorum.(Şahitlerim var) Müşteri getirecek dayısı olmayanın, zengin çevresi olmayanın, sırf para kazanmak uğruna ruhunu şeytana satmış, yalan ağzına yuva yapmış olmayanın yapmaması gereken bir iş. (Özel avukatlar için yazıyorum)

Tıp ve Hukuk okuması en zor iki bölümdür. Sonrasında da verdiğin ve vereceğin emeğin karşılığını maddi olarak alamadığın bölümlerdir. (Ben doktorum oradan biliyorum) Şeytanın avukatlığını yapmayacaksan ileride para kazanamayacaksın (Daha doğrusu emeğinin karşılığını alamayacaksın yoksa aç kalmazsın)

Ben gerçekten doktor olmak istemiyorsanız bu mesleğe gelmeyin diyorum öğrencilerime.

Sırf para kazanmak uğruna ruhunu şeytana satmış, yalan ağzına yuva yapmış olmayanın yapmaması gereken bir iş.

Bak çok ciddi söylüyorum, adamın gözünün içine baka baka ana avrat küfür et ağzını açmaz ama bu laf zoruna gider, yeter ki taptığına laf etme, maalesef bunlar %100 gerçek.

Ek olarak iş her türlü gelir, bu kadar kendini uyanık sanan kerizin, şark kurnazının olduğu ülkede avukat olan herkes iyi para kazanır.

Önü en kapalı bölümlerden birisi. Bu kadar prestijli sanılan başka hiçbir meslekte asgarinin altına geçinen bu kadar çok insan olduğunu hiç duymadım. Ölmüşüz ağlayanımız yok.

Benim kuzenim bu sene savcı oldu. Avukatlığı kazanmıştı tam anlamıyorum ama bu sene savcılığa tamamladı. Benim hayalim polis olmak. O bana diyor ki benim emrimde bir polis olacağına sende benim gibi ol senin düşüncendekilere kendi düşünceni yaptır. Kimine göre doğru kimine göre yanlış. Önü açık ama çok tehlikeli ve ağır bir meslek.

Yeni konular

Geri
Yukarı