Hukuk öğrencisine iş tavsiyesi

Jw0w

Decapat
Yer
Côte d'Azur
Daha fazla  
Merhaba, İstanbul hukuk 2. sınıfa geçtim. Okul Online eğitime geçti bu dönem. Tüm kışı memleketimde aile evinde oturarak geçirmek istemiyorum.
İstanbul'da bulabileceğim iş tavsiyelerine açığım. Öncelikli olarak mesleğimle ilgili ama bütün işlere açığım. Teşekkürler şimdiden.

Merhaba, konu dışıysa affola. Hedefim İstanbul hukuk yani 5k. Şu an 10. sınıfım (hazırlık okudum). Nasıl kazanırım lütfen tavsiyeler verin. Ayrıca da orada okuduğunuz için eminim çok başarılı olacaksınız.

Maddi durumunu bilmiyorum ama İstanbulda ayrı eve çıkman ya da fahiş kira ödemen gerekmeyecekse hukuk bürolarında öğrenci olarak staj yapmanı tavsiye ederim. Diğer iş imkanlarına göre daha düşük maaş alırsın, belki biraz fazla ayak işi yaparsın ama bu sana özgüven kazandırıp mesleği az buçuk tanıtabilir. Güzel bir yere denk gelirsen staj yapacağın zaman da öncelik sağlayabilir. Her durumda hangi alanı sevip sevmeyeceğin hakkında sana fikir verebilir.

Amacın para kazanmaksa maalesef farklı yerlere bakmalısın.

Merhaba, konu dışıysa affola. Hedefim İstanbul hukuk yani 5k. Şu an 10. sınıfım (hazırlık okudum). Nasıl kazanırım lütfen tavsiyeler verin. Ayrıca da orada okuduğunuz için eminim çok başarılı olacaksınız.

Teşekkürler, konuyu dağıtmamak adına kısaca çok çalışmanız lazım. Zaten çok çalışamıyorsanız buraya gelseniz bile sınıf geçemezsiniz. Ayrı konu açarsanız cevaplarım.

Maddi durumunu bilmiyorum ama İstanbul'da ayrı eve çıkman ya da fahiş kira ödemen gerekmeyecekse hukuk bürolarında öğrenci olarak staj yapmanı tavsiye ederim. Diğer iş imkanlarına göre daha düşük maaş alırsın, belki biraz fazla ayak işi yaparsın ama bu sana özgüven kazandırıp mesleği az buçuk tanıtabilir. Güzel bir yere denk gelirsen staj yapacağın zaman da öncelik sağlayabilir. Her durumda hangi alanı sevip sevmeyeceğin hakkında sana fikir verebilir.

Amacın para kazanmaksa maalesef farklı yerlere bakmalısın.

Benim de önceliğim bu. Ama hukuk büroları sadece 1. sınıf bilgisi olan öğrenciyi almıyor. Fazla hukuk bürosuna başvurmadım aslında ama verdikleri cevap diğerlerine başvurmamdan uzaklaştırdı beni. Çok paraya ihtiyacım yok benim de önceliğim hukuk alanında olması. Arkadaşım var kalan onun evine çıkıp kiraya ortak olacağım o kadar. Büro tavsiyeniz varsa veya başka bu alanda nerede çalışabilirsem çalışmaya hazırım.

Benim de önceliğim bu. Ama hukuk büroları sadece 1. sınıf bilgisi olan öğrenciyi almıyor. Fazla hukuk bürosuna başvurmadım aslında ama verdikleri cevap diğerlerine başvurmamdan uzaklaştırdı beni. Çok paraya ihtiyacım yok benim de önceliğim hukuk alanında olması. Arkadaşım var kalan onun evine çıkıp kiraya ortak olacağım o kadar. Büro tavsiyeniz varsa veya başka bu alanda nerede çalışabilirsem çalışmaya hazırım.

Maalesef verebileceğim bir büro ismi yok. Ancak 3 5 kişinin çalıştığı butik ofislerdense 30 40 kişinin çalıştığı ofislerde şansınız daha yüksektir. Bütçesi olmayan büro kıdem ve tecrübe ister. Büyük bürolar, özellikle tahkim ve icra hukuku ağırlıklı bürolar ise ara işleri yapacak çalışana ihtiyaç duyar. Böyle bir ayrım şansınızı yükseltebilir.

Geri
Yukarı