Hukukun yurt dışı geleceği hiç mi yok?

Üniversite denkliğine bağlı, mezun olduktan sonra hedef ülkeniz ile denklik diploması almanız gerekiyor ancak mezun olana kadar denklik durumları çok değişebiliyor, bundan dolayı detaylı ve iyi bir araştırma yapmanız lazım.

Sıfıra yakın. Üniversitesiyle pek alakası yok. Yurt dışında çoğu ülkede avukat, hakim ya da savcı olarak çalışmanız çok zor.

Şirket içi hukuki danışman olarak ya da başka hukukla ilgili sayılabilecek görev tanımlarında çalışabilirsiniz.

@Black Mesa Çalışanı hangi okulun avantajı var üstat?

Sıfıra yakın. Üniversitesiyle pek alakası yok. Yurt dışında çoğu ülkede avukat, hakim ya da savcı olarak çalışmanız çok zor.

Şirket içi hukuki danışman olarak ya da başka hukukla ilgili sayılabilecek görev tanımlarında çalışabilirsiniz.

@Black Mesa Çalışanı hangi okulun avantajı var üstat?

Hangi okulun daha çok veya az avantajı olduğunu bilmiyorum ancak 5-6 sene öncesine kadar İstanbul Üniversitesi'nin bazı bölümlerinin Almanya'daki bazı güzel üniversitelere denklikleri vardı ama şu an ne durumda bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denklik ile bittiğini nerede iddia ettim? Arkadaş bir çıkar yol sormuş ve bildiğim bir bilgiyi aktardım bu durumun altında ne gibi bir şey arıyorsunuz anlamadım?

Herhangi bir branş için yurt dışında çalışabilmek kişinin: Kalitesine, bilgisine, yetkinliğine, tecrübesine ve mezuniyetine bağlı. Hiçbir ülke bu tarz bir branşta bulunan kişiyi kendi ülkesinde denkliği veya mezuniyeti olmadan çalıştırmaz, çalışmasına da izin vermez. Bundan dolayı denklik almadan veya alabilecek bir yola girmeden ikinci aşamaya hazırlanmak -bence- saçma çünkü daha ilk aşamayı geçmiyor, diploma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Galatasaray Üniversitesinde belki durum farklı olabilir ama diğer Hukuk Fakültelerinden mezun olanlar arasından çok az kişinin yurt dışına çıkabildiğini biliyorum.

Ben hukuk mezunuyum ha keza @Hiken avukat ve ben bu mesajı onaylıyorum :)

1696244425797.png

Yeni konular

Geri
Yukarı