Huma H4 V3.1 Alınır mı ?

0x2121

Kilopat
Makaleler
2
Öncelikle ürünü 2.el almayı düşünüyorum 5700TL'ye. Bu fiyat aralığında bu özelliklerde başka bir laptop tavsiyeniz var mı ?

Sizden önceki kişinin bilgisayarı nasıl kullandığına bir bakın, HDD testidir, sistem performans testidir onları yapın ondan sonra alın. Sıfır fiyatı 7000 TL, 5700 TL'ye 2. el biraz fazla gibi geldi temiz kullanıldıysa tabii değeri o kadar eder.

Sizden önceki kişinin bilgisayarı nasıl kullandığına bir bakın, HDD testidir, sistem performans testidir onları yapın ondan sonra alın. Sıfır fiyatı 7000 TL, 5700 TL'ye 2. el biraz fazla gibi geldi temiz kullanıldıysa tabii değeri o kadar eder.
Arka menteşede çatlak varmış hocam vazgeçtim :D Başka öneriniz var mı acaba ?

Arka menteşede çatlak varmış hocam vazgeçtim :D Başka öneriniz var mı acaba ?
İstediğiniz sistem nedir? Yazılım için kullanacakmışsınız sanırım. Eğer ofis tarzı bir yerde sabit olarak çalışacaksanız 5700 TL'ye laptoplardan çok çok daha iyi bir sistem toplayabilir alabilirsiniz. Tabii ben her türlü kullanım açısından laptop öneririm. En büyük özellik taşınabilirlik olması.

İstediğiniz sistem nedir? Yazılım için kullanacakmışsınız sanırım. Eğer ofis tarzı bir yerde sabit olarak çalışacaksanız 5700 TL'ye laptoplardan çok çok daha iyi bir sistem toplayabilir alabilirsiniz. Tabii ben her türlü kullanım açısından laptop öneririm. En büyük özellik taşınabilirlik olması.

Üniversiteye gidip geleceğim masaüstü maalesef olmaz. Laptop düşünüyorum şuan kullandığım laptop Matebook D 14 fakat RAM'i yetersiz geliyor benim kullandığım programlara. Yeni matebook serisini bekleyebilirim fakat yakın zamanda geleceğe benzemiyor. Bu yüzden en az i5 8.nesil veya 10.nesil U uzantılı bir işlemcili laptop arıyorum. Dahili ekran kartı olursa daha iyi olur. RAM'i paylaşmak istemem. MX 250 olabilir veya o tarz ekran kartları.

Şimdi, Matebook D14 e baktım o bilgisayarı isterseniz güzel bir fiyata satabilirsiniz, sıfırı 5000 TL civarında. Onunla birlikte bütçe eklemesi yapabilirsiniz isterseniz veya onunla birlikte mi sayıyorsunuz bilmiyorum her neyse. Şimdi öncelikle şunu baştan uyarayım, sisteme kanıp kesinlikle Casper marka bilgisayar almayın. ACER Aspire A315-55g I5-10210u 8gb 256gb 15.6" Dos Fhd, Mx230 2gb Vga, Rj-45 Var Siyah | Trendyol

İsterseniz bu iki bilgisayara bakın, Acer'in Aspire serisini beğenirim. Lenovo da laptop konusunda kötü değildir. HP laptoplar da var uygun fiyata ama onlar zamanında ısınma sorunu yaratıyordu, o sorunu çözdüler mi bilmiyorum kullanıcıya, bilen birisine sormak lazım.
RAM ne kadar istediğinizi bilmiyorum, ama programınıza göre tabii 8 GB günlük kullanımda yeterli olacağını düşünüyorum. İsterseniz tabii bir 8 GB daha alıp arttırabilirsiniz. DDR4 RAM kullanıyor sanırsam bu iki bilgisayar. DDR4'ler daha pahalı oluyor 300-400 arasında RAM bulabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı