HW Monitör Değerleri

Bir tek SoC voltage değeri bir tık yüksek gibi geldi. Uğraşmak istersen 1.1V'a ayarlamayı deneyebilirsin. Gerisinde sorun yok.
peki ara sıra cpu led sıkıntısı ile karşılaşıyorum.Occt,Burnl,Aida 64 Extreme ve Furmark gibi sitemin canını okuyan testlerde hiç bir sıkıntı yaşamadım.Ramleride windowsun test programı ile test ettim.Sorun bios sürümü ile ilgili olabilir mi?
RAM frekansı SoC'yi pek bağlamıyor genelde ama evet, stabilite bozulabilir. Ben olsam denerdim 😁
şu an soc değeri 1.150 lerde azalmış gibi duruyor:)
RAM frekansı SoC'yi pek bağlamıyor genelde ama evet, stabilite bozulabilir. Ben olsam denerdim 😁
Bu dediğim cpu led sorunu oyunlarda olmuyor.Boşta kullanımda oluyor.Youtubeda video izlerken falan

Yardımcı olduğunuz için sağolun.
Yanlış oldu 🙂 Şimdi bakıver. Editliyordum mesajı da. VPP ile çok benzer veya aynı şey sanırım. Benim anakartta VDDP yok, VPP var. İşlev olarak ikisi de aynı yerin voltajını ayarlıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı