Çözüldü HWID ile etkinleştirme zararlı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Swollen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ornitorenks adlı kişinin Windows 10'unu kurmuştum ve içerisinde İngilizce şekilde script ile etkinleştirme yazıyordu. Ben de zaten tekrar formatlayacağım için etkinleştirdim. HWID'i seçtim ( ne olduğunu bilmeden) ondan sonra Windows 10 yazdırıp format attım ve key hala duruyordu. Bir zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ornitorenks adlı kişinin Windows 10'unu kurmuştum ve içerisinde İngilizce şekilde script ile etkinleştirme yazıyordu. Ben de zaten tekrar formatlayacağım için etkinleştirdim. HWID'i seçtim ( ne olduğunu bilmeden) ondan sonra Windows 10 yazdırıp format attım ve key hala duruyordu. Bir zararı olur mu?

Hayır HWID'in zararı yok. Çalışma mantığı ise korsan Windows 7 key ini yükseltme yapmış gibi göstererek orijinal Windows 10 keyine dönüştürüyor ve Microsoft'un sunuculara kayıt ediyor. Kayıt ettiği orijinal Windows 10 key ini de senin PC'ye bağlıyor. Olay bundan ibaret. O bilgisayarı internete baağladığın an Microsoft sunucularından keyi çekip Windows'unu lisanlıyor. İnternetten ucuza aldığın key ile aynı işlevi görüyor.

Hayır HWID'in zararı yok. Çalışma mantığı ise korsan Windows 7 key ini yükseltme yapmış gibi göstererek orijinal Windows 10 keyine dönüştürüyor ve Microsoft'un sunuculara kayıt ediyor. Kayıt ettiği orijinal Windows 10 key ini de senin PC'ye bağlıyor. Olay bundan ibaret. O bilgisayarı internete baağladığın an Microsoft sunucularından keyi çekip Windows'unu lisanlıyor. İnternetten ucuza aldığın key ile aynı işlevi görüyor.

Çözüm

Yani herhangi bir tehdit yok. Peki teşekkürler.

Yani herhangi bir tehdit yok. Peki teşekkürler.

Aynen öyle, rica ederim iyi sosyaller.

KMS format atınca gider. Ayrıca KMS'nin de herhangi bir zararı yoktur. KMS programını virüs sananlar hatalı yerlerden indiriyor. Yazılımların içine zararlı gömüyorlar.

KMS piconun sunucuları kapanmalı çok oldu o yüzden şu an internette olan versiyonları güvenilir değil PC'yi nereye bağladığı belli değil.

MAK key o. Sorun olmaz.

MAK key değil MAK key olsa bir süre sonra iptal olma durumu olurdu. HWID de böyle bir şey söz konusu değil. Zaten komut ile kontrol edince Retail key olduğu da yazıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı