HWID Spoofer Nasıl Çalışır?

PunchLiner

Hectopat
Selamlar, bildiğiniz üzere bazı oyun yapımcılarının anlaşmalı olduğu ya da kendi tasarladıkları Anti-Cheat yazılımları çeşitli nedenler ile IP'ye göre değiştirilmesi daha zor ve kompleks olduğu için HWID ban atarlar. HWID ban anakart, SSD gibi bilgisayardaki donanımların kodlarına atılan ban olduğu için değiştirilmesi daha zordur. Bunun bir yolu ise HWID Spoofer kullanmaktır. Sorum şu ki geçtiğimiz aylarda satın aldığım ikinci el bilgisayarın bir oyundan HWID ban yediğini fark ettim ve bunun üzerine HWID spoofer kullanmaya başladım. Ancak bu Spoofer'ın çalışma mantığını tam olarak bilmiyorum. Sormak istediğim soru şu; HWID Spoofer'ı her enjekte ettiğimizde bilgisayara rastgele bir HWID kodu mu atar yoksa HWID spoofer kullandığımızda sadece 2. bir HWID olur ve sürekli o HWID'e mi değiştirir? Yani örneğin HWID Spoofer'ın içine gömülü sınırsız HWID kodu vardır ve her enjekte edildiğinde rastgele biri ile mi değiştirir yoksa sürekli aynı HWID kodu ile mi değiştirir?

Konuyu hortlatmışsın ama edindiğim bilgiyi seninle paylaşayım, tıpkı bir genarator gibi sürekli yeni kodlar oluşturuluyor ve her enjektede yeni bir HWID ile giriş yapılıyor. [Lütfen boş boş cevaplar yazmadan az düşünün] @DEKURLAS selametle.

Ben de HWID ban yedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
HWID spooferlar 2 türe ayrılır, harici bir exploitli driver kullananlar, direk olarak bios yapımcıların vermiş olduğu toolu kullananlar. Spooferlar kendi içinde rastgele bir ID oluşturup bunu SMBIOS interface dediğimiz bir modul ile bağlantı kurup bunları BIOSun içine aktarır. Tabi dandik bir spoofer ise muhtemelen driver kullanılır ve mavi ekran alırsın. Kaliteli ise BIOSuna kadar değiştirir HWIDını tamamen kaldırır. Spooferin kullandığı şeylere ve pcne bağlı olarak bu kalıcı olabilir. Formatla vb silinmez. (konunun hortlatıldığını yeni gördüm ama bilmeyen arkadaşlar öğrenmiş olur :D)

HWID spooferlar 2 türe ayrılır, harici bir exploitli driver kullananlar, direk olarak bios yapımcıların vermiş olduğu toolu kullananlar. Spooferlar kendi içinde rastgele bir ID oluşturup bunu SMBIOS interface dediğimiz bir modul ile bağlantı kurup bunları BIOSun içine aktarır. Tabi dandik bir spoofer ise muhtemelen driver kullanılır ve mavi ekran alırsın. Kaliteli ise BIOSuna kadar değiştirir HWIDını tamamen kaldırır. Spooferin kullandığı şeylere ve pcne bağlı olarak bu kalıcı olabilir. Formatla vb silinmez. (konunun hortlatıldığını yeni gördüm ama bilmeyen arkadaşlar öğrenmiş olur :D)
Spoofer her oyuna girmeden önce açmak mı gerek yoksa 1 kere açsak yeterli mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı