Hydra R6 Plus'a ayran döküldü

RozaNigra

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Rampage Hydra R6 Plus model klavye kullanıyorum. Az önce büyük bir talihsizlik sonucu klavyemin üzerine ayran döküldü. Hemen ters çevirdim ve suyunu akıttım. Sonra peçeteyle tuşların aralarını sildim. Sağ üstteki mod değiştirme tuşundan mod değiştirebiliyorum. Ancak sanki Fn tuşu basılıymış gibi numlock olmayan 1, 2, 3, 4, 5 tuşlarına bastığımda kafasına göre farklı bir moda alıyor ama sıralı bir şekilde değil belli yerler kırmızı oluyor, belli yerler basınca yanıyor vs. bu arada "zxcvbnmöç" tuşları çalışmıyor klavyedeki Q'dan I'ye kadar tüm tuşlar çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi corsair strafeimi de 3 hafta önce benzer şekilde su dökerek emekli ettim hocam. O klavyenin kurtulacağını sanmıyorum. Garantiye yollamak tek çözüm. Bana strafe için tamir masrafı 680 tl dediler...

İleride belki başka arkadaşlarında başına gelir ve Google'a yazınca karşılarına bu konu çıkar diye yazıyorum. Diğer modelleri bilmiyorum ama su veya ayran dökerseniz (şekersiz şeyler) direk USP'yi çıkarın ve klavyeyi ters tutun içindeki sıvı iyice döküldükten sonra aralarına su, ayran giren tuşları çıkarıp aralarını peçete veya bez benzeri bir şeyle silin. Büyük ihtimalle su klavyenin içinde girmiştir o yüzden saç kurutma makinesini alıyoruz ve yılmadan kurutuyoruz. Üstten, yandan, altından her yerinden. Ben yaklaşık 1.5 saattir uğraşıyorum ve sonucunu aldım. Şu anda tüm tuşlar sorunsuz çalışıyor.

İleride belki başka arkadaşlarında başına gelir ve Google'a yazınca karşılarına bu konu çıkar diye yazıyorum. Diğer modelleri bilmiyorum ama su veya ayran dökerseniz (şekersiz şeyler) direk USP'yi çıkarın ve klavyeyi ters tutun içindeki sıvı iyice döküldükten sonra aralarına su, ayran giren tuşları çıkarıp aralarını peçete veya bez benzeri bir şeyle silin. Büyük ihtimalle su klavyenin içinde girmiştir o yüzden saç kurutma makinesini alıyoruz ve yılmadan kurutuyoruz. Üstten, yandan, altından her yerinden. Ben yaklaşık 1.5 saattir uğraşıyorum ve sonucunu aldım. Şu anda tüm tuşlar sorunsuz çalışıyor.
4 Saat kuruttum hocam. İki en önemli tuşu kaybettim. Shift ve CTRL

Yeni konular

Geri
Yukarı