Hyper-V açılmıyor

ZacbemS

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Hyper-v'yi açmaya çalışıyorum yeniden başlatma kısmına kadar geliyorum ama ilk bilgisayar kapanırken %30'a kadar gelip kapanıyor açılırken %98'e kadar gelip güncelleştirme başarılamadı gibi bir hata veriyor. Ne yapabilirim?

Windows 11 kullanıyorum bu arada.

Denetim masası ayarlarından Program ekle gir. Orada sağ kısımda "Windows özelliklerini aç veya kapat" var. Tıkladıktan sonra ufak pencere açılacaktır. Hyper-v tikli mi tiksiz mi ? Değilse tik koy ve işlemden sonra bilgisayarı kapat. Aynı zamanda BIOS üzerinde SVM mode enabled ve bu kısım açık ise Windows da bir sorun var demektir. Ve görsel olarak paylaştığım kısımda ki yer öyle olması gerekiyor.
Adsız.jpg

Yaratmaz, tamam.

İşlemciniz neydi?
Ryzen 5 2600

Denetim masası ayarlarından Program ekle gir. Orada sağ kısımda "Windows özelliklerini aç veya kapat" var. Tıkladıktan sonra ufak pencere açılacaktır. Hyper-v tikli mi tiksiz mi ? Değilse tik koy ve işlemden sonra bilgisayarı kapat. Aynı zamanda BIOS üzerinde SVM mode enabled ve bu kısım açık ise Windows da bir sorun var demektir. Ve görsel olarak paylaştığım kısımda ki yer öyle olması gerekiyor. Eki Görüntüle 1447640
Görev yöneticisinde Hyper-V gözükmüyor, Windows özelliklerini aç veya kapat kısmından yapınca dediğim gibi oluyor. Hyper-V'nin alt özelliklerine baktım sadece "Hyper-V Platformu" açılmıyor. SVM açık.

Son düzenleme:
Ryzen 5 2600

Görev yöneticisinde Hyper-V gözükmüyor, Windows özelliklerini aç veya kapat kısmından yapınca dediğim gibi oluyor. Hyper-V'nin alt özelliklerine baktım sadece "Hyper-V Platformu" açılmıyor. SVM açık.
Pardon bunu yazdığını görmedim. Dostum o zaman şunu dener misin. CMD penceresini yönetici olarak çalıştır ve şu iki komutu sıra sıra uygula. Birinci onarım bittikten sonra 2. onarım için uygulama yap. İşlemler bitince bilgisayarı yeniden başlat ve Hyper-v tekrar aç denetim masasından.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
sfc /scannow

Pardon bunu yazdığını görmedim. Dostum o zaman şunu dener misin. CMD penceresini yönetici olarak çalıştır ve şu iki komutu sıra sıra uygula. Birinci onarım bittikten sonra 2. onarım için uygulama yap. İşlemler bitince bilgisayarı yeniden başlat ve Hyper-v tekrar aç denetim masasından.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
sfc /scannow
DISM komudunu güvenli modda da denedim ama sfc /scannow komudunu denememiştim birazdan deneyeceğim.

DISM komudunu güvenli modda da denedim ama sfc /scannow komudunu denememiştim birazdan deneyeceğim.
DISM kodu sanırım online bir onarım yapıyor. Benim bildiğim Scannow komutu daha etkili. Bu uygulamayı yaparken %100 tarama bittikten sonra tuhaf tuhaf bir kaç satırdan oluşan yazılar görürseniz bilin ki en azından Windows için bazı sorunlu dosyalar onarılmış demektir. Tek satır olarak bir şeyler yazıyorsa sorun yok demektir.

DISM kodu sanırım Online bir onarım yapıyor. Benim bildiğim scannow komutu daha etkili. Bu uygulamayı yaparken %100 tarama bittikten sonra tuhaf tuhaf birkaç satırdan oluşan yazılar görürseniz bilin ki en azından Windows için bazı sorunlu dosyalar onarılmış demektir. Tek satır olarak bir şeyler yazıyorsa sorun yok demektir.

Denediğimde satırları ileteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denediğimde satırları ileteyim.
Gerek yok çünkü aynı şeyleri yazıyor. Dediğim gibi 1 satırdan oluşan sanırım 2 cümle yazı oluyor, bu şekildeyse bozuk dosya yok. Diğer türlü 3-4 satır ve daha fazla cümle varsa en azından Windows için dosyaları onarmış demektir. Tabii hangi dosyalar onarıldı bunu bilemiyorum. Pek araştırmadım açıkcası detayını...Aslında öğrenmek gerekir neyin onarıldığını bilmek. Genel olarak anlıyoruz ama detaylı şekilde bilmek daha faydalı olabilir.

Gerek yok çünkü aynı şeyleri yazıyor. Dediğim gibi 1 satırdan oluşan sanırım 2 cümle yazı oluyor, bu şekildeyse bozuk dosya yok. Diğer türlü 3-4 satır ve daha fazla cümle varsa en azından Windows için dosyaları onarmış demektir. Tabii hangi dosyalar onarıldı bunu bilemiyorum. Pek araştırmadım açıkcası detayını...Aslında öğrenmek gerekir neyin onarıldığını bilmek. Genel olarak anlıyoruz ama detaylı şekilde bilmek daha faydalı olabilir.
Bir şey çıkmadı.

Dosya Ekleri

• asd.png
    asd.png
    33 KB · Görüntüleme: 33
Bir şey çıkmadı.
Dostum bir de Windows update sorun gidericisini çalıştırmayı dene, eğer denemediysen tabii. Belki bu işe yarayabilir. Bunların dışında benim yardımcı olabileceğim bilgi yok.

Dostum bir de Windows update sorun gidericisini çalıştırmayı dene, eğer denemediysen tabii. Belki bu işe yarayabilir. Bunların dışında benim yardımcı olabileceğim bilgi yok.

1 tane güncelleme varmış yarın onu yapıp sonucu ileteceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı