Hyper v ile AMD TPM çakışma ihtimali var mı?

sezaiacima

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Karaman, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Yönetici - Admin,
Öncelikle herkese merhabalar, iyi forumlar.

Bilgisayarımın anakartı B450M-PRO Max. Windows 11 sürümünü deneyeyim de bir göz atayım diye TPM etkinleştirdim. Fakat bilgisayarda kullanım sağlarken bir anda bilgisayar birden fazla kez kapandı. İlkin bunun RAM slotu veya ekran kartıyla ilgili olduğunu düşündüm. Fakat sonrasında BIOS'tan sanallaştırmayı aktif hale getirdikten sonra bu sorunu yaşadığımı fark ettim. Öte yandan, Hyper-v aktif haldeydi. BIOS'tan TPM ayarını kapatınca bilgisayar düzeldi. Çok fazla haşır neşir olduğum konular değil ama, BIOS'taki TPM ve Hyper-v çakıştığından böyle bir durum olabilir mi? Yoksa tamamen tesadüf mü? Şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayar özellikleri aşağıdaki gibidir.
B450M Pro-Max anakart.
Ryzen 5- 2600.
RX 580 ekran kartı.
Kingston HyperX 8 GB + 8 GB RAM.

İkisini hem aktif hem de gerekmediği zaman sadece TPM olacak şekilde kullandım, hiçbir sorun yaşamadım. Anakart olarak MSI B450M Pro VDH Plus kullanıyorum. Fikir olsun diye belirttim.

Anladım. Tesadüf de olabilir. Kapatınca Hyper-v kapatınca bilgisayar düzeldi. Gün içerisinde tekrar deneyeceğim.
İkisini hem aktif hem de gerekmediği zaman sadece TPM olacak şekilde kullandım, hiçbir sorun yaşamadım. Anakart olarak MSI B450M Pro VDH Plus kullanıyorum. Fikir olsun diye belirttim.

Yeni konular

Geri
Yukarı