Çözüldü Hyper-v sanal makineden virüs bulaşır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ArdaFRKN

Hectopat
Makaleler
7
Virtualbox ve Virtual PC ile sanal makine kuramadım, sonra Hyper V'yi buldum. Ama pek güvenli gözükmüyor, herhangi bir virüs testi yapsam PC'ye geçebilir mi geçebilirse nasıl geçmemesini ayarlayacağım?

Çözüm
Sanal makineyi wifi bağladığında aynı zamanda ana makineyle de iletişime geçer. Virüs oradan yayılabilir. Ama şöyle yapabilirsin:
- Sanal makineyi kurdun
- wifi kartını sanal makineye external switch olarak bağladın ve sanala internet geldi.
- indireceğin dosya her neyse onu indirdin ama dosyayı kesinlikle açmıyorsun.
- dosyayı açmadan önce sanal makineden external switchi kaldırdın ve internet kesildi.
- yani artık sanal makineyle ana makine arasında bi network bağlantısı yok. Şimdi dosyayı kullanabilirsin.
Sanal makineyi wifi bağladığında aynı zamanda ana makineyle de iletişime geçer. Virüs oradan yayılabilir. Ama şöyle yapabilirsin:
- Sanal makineyi kurdun
- wifi kartını sanal makineye external switch olarak bağladın ve sanala internet geldi.
- indireceğin dosya her neyse onu indirdin ama dosyayı kesinlikle açmıyorsun.
- dosyayı açmadan önce sanal makineden external switchi kaldırdın ve internet kesildi.
- yani artık sanal makineyle ana makine arasında bi network bağlantısı yok. Şimdi dosyayı kullanabilirsin.

Çözüm
Sanal makineyi Wi-Fi bağladığında aynı zamanda ana makineyle de iletişime geçer. Virüs oradan yayılabilir. Ama şöyle yapabilirsin:
- Sanal makineyi kurdun.
- Wi-Fi kartını sanal makineye external Switch olarak bağladın ve sanala internet geldi.
- Indireceğin dosya her neyse onu indirdin ama dosyayı kesinlikle açmıyorsun.
- Dosyayı açmadan önce sanal makineden external Switch'i kaldırdın ve internet kesildi.
- Yani artık sanal makineyle ana makine arasında bir network bağlantısı yok. Şimdi dosyayı kullanabilirsin.

Windows Setup'ta şu an external Switch'e falan bakarım. Mesela memz gibi değil de daha çok tarayıcıyı yahoo yapan virüsler çıkar karşıma galiba, memz petya vb kurmayacağım korktuğum için, sonra :) yardımın için teşekkür ederim.
Sanmıyorum hocam. Virtualbox ile neden kuramadınız?

Hocam Virtualbox'la açınca hata veriyor bunun için bir soru açsamda fayda olmadı hiçbir şekilde bende bu alternatifleri buldum.

Geri
Yukarı