Hyper-V sanal makineye uzaktaki bir ağdan erişip uzaktan masaüstüne bağlanılabilir mi?

Zaaita

Hectopat
Herkese iyi günler dilerim. MSI laptop kullanıyorum. Windows 10 yüklü. Bilgisayar mühendisliği okuyup aynı zamanda bazı firmalarla yazılım geliştirme gibi işler yaptığım için kurulu Windows 10 içerisine izole bir ortam olsun diye Hyper-V ve VMware üzerinden sanal makineler ile çalışıyorum (onlar da Windows 10). Normal kurulu işletim sisteminde hiçbir verim yok yani. Neyse maalesef bir hafta önce laptopumun çerçevesini kırdım ve artık kapanıp açılamıyor taşıyamıyorum yani. Bu yüzden bu laptopu evden sabit tutup sanal makinelerime çalıştığım yerden uzaktan erişmek istiyorum. Bu mümkün müdür? Mümkünse nasıl yapabilirim? Şu an için önemli olanlar Hyper-V makineleri hepsinin sanal diskleri bilgisayar üzerinde yüklü durumda (vhdx olarak). Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Windows 10 Pro ile gelen Windows remote desktop uygulamasıyla ya da TeamViewer programıyla bilgisayarına uzaktan erişebilirsin.

Şimdi windows remote desktop uygulamasını denedim, aynı ağda olduğumuz için çalıyor istediiğim bu ama uzaktayken bu cihazları aynı ağda ortamda göstermem lazım sanırım onu nasıl yapabilirim?

Geri
Yukarı