HyperX 2400MHz RAM'e OC yapmak

Batl58

Hectopat
Kingston 8GB HyperX Fury Black DDR4 2400MHz CL15 PC Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Elimde bu RAM var 2400'den 3000 MHz yapmak istiyorum yapabiliyor muyum?
Arkadaşlar yaparsam nasıl yapabilirim, değerleri nasıl olması gerek?

RAM.png

Stok değerleri budur 3000 MHz yapabilir miyiz?
Anakartım: GA-AB350M-Gaming 3 (Rev. 1.x) | Anakart | GIGABYTE

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden herkese teşekkürler ♥

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahminim 2666 değerine sorunsuz gelebileceğiniz yönünde. Üstü değerlerde bir hayli uğraşma gerekebilir ve hata alma olasılığı da yüksek.

DRAM Timing 18 22 22 22 42 ve 1.4 voltaj ver Boot ederse 2. değerden 4. değere aynı anda düşür tahmin ediyorum 19'a kadar düşer fakat boot etmeme olasılığı da var. İndiği yere kadar getirdiğinde biraz voltaj düşürebiliyor olman gerek o da en fazla 1,38 olabilir. Daha sonra MemTest86 testini yap ilk testi geçene kadar bekle. 1 hata bile bulursa gecikmeleri biraz arttır.
Benim ramlarımda 2666mhz onları 3000 mhz yapabilirmiyim xmpde sadece 2666mhz gözüküyor
Anakart ve RAM'lerin bilgisiyle konu açın yardımcı olunur bu konu altında öneride bulunursak konu sahibinin kafası karışır.

Arkadaşlar merhaba büyük harf kullandıgım için ban yedim kusura bakmayın yazamadım evet o sıra boş durmadım Ryzen 3 1200 1.3v 3.8ghz çektim Prime95 26 dakika test yaptım karşıma herhangi bir sorun çıkmadı sonrasında CS oynadım daha öncesinde mavi ekran almışım bu sefer tuturdum herhalde Volt'u her neyse konumuz bu değil kusura bakmayın RAM'ı şu şekilde yaptım aslında ama sonrasında PC açtığımda kendiliğinden otomatik düzeltmiş.
09,00  13,25 STRES 4 SAAT.png

Bu attıgım RAM'ı 2993 çektim Prime95 test yaptığım resim 30 dakika yapacaktım uyuya kalmışım 4 saat 26 dakika yapmışım uyandıgımda hala sistem çalışıyordu mavi ekran almamıştım.
sizce herhangi bi sorun varmı arkadaşlar şimdiden herkese teşekkür ediyorum ♥
buda test sonucu
finish stres.png

0 error 0 uyarı diyor sorun yok sanırsam
DRAM timing 18 22 22 22 42 ve 1.4 voltaj ver Boot ederse 2. değerden 4. değere aynı anda düşür tahmin ediyorum 19'a kadar düşer fakat Boot etmeme olasılığı da var. İndiği yere kadar getirdiğinde biraz voltaj düşürebiliyor olman gerek o da en fazla 1, 38 olabilir. Daha sonra Memtest86 testini yap ilk testi geçene kadar bekle. 1 hata bile bulursa gecikmeleri biraz arttır.

Anakart ve RAM'lerin bilgisiyle konu açın yardımcı olunur bu konu altında öneride bulunursak konu sahibinin kafası karışır.

Ben RAM değerlerini 16 18 18 36 yapıyorum otomatik yukarıdaki attıgım CPU Z'de gösterdigi ayarlara çekiyor ama şu an bir sorun çıkartmadı testlerde göründüğü gibi sorun var mıdır arkadaşlar
Şöyle bir ekran ile karşılaşıyorum.

Dosya Ekleri

• 07DC53C9-6BE0-4A94-9B79-A2F58D99F8B2.jpeg
    07DC53C9-6BE0-4A94-9B79-A2F58D99F8B2.jpeg
    1,4 MB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı