HyperX Alloy Core vs Razer Cynosa Chroma

Onewena

Decapat
Yer
İzmir/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Her işi yaparım
Arkadaslar ben yakin zamanda bir bilgisayar toplayacagim da 2 klavye arasinda kaldim. HyperX Alloy Core mu daha iyi yoksa Razer Cynosa Chroma mi? Hangisinden daha memnun kalirim? +'lari -'leri nelerdir? Bu arada klavye onermek isteyenler için butcem 300-350. Önerilerinize muhtacim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçede mekanik klavye almamak saçma geliyor bana OUTEMU switch olsun mekanik olsun daha mantıklı.

Trust Gxt 890 ve bilek desteği olarak GXT 766 alınabilir.

Aynı switch kullanan marka takıntım var derseniz Cooler Master MK350 bakabilirsiniz.

İndirmelerde Cherry MX kullanıyor olan bir klavye alınabilie belki.

Bu bütçede mekanik klavye almamak saçma geliyor bana OUTEMU switch olsun mekanik olsun daha mantıklı.

Trust Gxt 890 ve bilek desteği olarak GXT 766 alınabilir.

Aynı switch kullanan marka takıntım var derseniz Cooler Master MK350 bakabilirsiniz.

İndirmelerde Cherry MX kullanıyor olan bir klavye alınabilie belki.
Ya tamam ama cok sesli istemiyorum vede guzel bir markadan olsun biraz :D mekanik oldada ses olmasin fazla. Ama kaziklanmakta istemiyorum.

Önerdiğim klavyelerin red switch modelleri bulunuyor.

Red switch blue gibi ses çıkarmıyor ama tuşun tabana çarpma sesi bazen rahatsız edebilir ama kulaklıkla sıkıntı olmaz.
Tamamdir saol mekanik klavye bilgim olmadigindan aldigimda 'katur kutur' ses cıkmamasi icin mekanik almiyacaktim fakat red switch'i olan bir marka alirim.acikcasi fazla soru soruyorum ama baska seceneklerde verme imkanin varmi? Dogruyu soylemem gerekirse gozume hoş gozukmesini istiyorum.hangi markalarin klavyeleri daha iyidir ve guzel gozukur mesela? Razer klavye almak istiyorum ama sanirim 350tl razer için biraz az :D makro tuslarini hiç sevmiyorum cok itici gozukuyor.suan ki tercihlerim corsair veya logitect klavyelerine gidiyor. Ama bilgim yok malesef :)

@Onewena hyperx alloy core bu gün aldım. Klavye konusu direk ihtiyaclarını karşılıyor mu bakılmalı. Ben sessizlik, biraz ışık ve şık olduğunu düşündüğüm için hyperx aldım. Beklentimi karşıladı. Logitech g213 ve g410 modellerinide kullandım g213 güzeldir ama bilek desteği sürekli sabit olduğu için hoşlanmadım. Corsair k55’de makro tuşları benim ihtiyacımın dışında bir durum. Ben birde bölüm gereği fazla yazı yazdığım için sessizlik istedim. Membran klavye sadece oyun içinse daha uygun fiyatlı modellere bakılabilir.

@burak0617
@Onewena hyperx alloy core bu gün aldım. Klavye konusu direk ihtiyaclarını karşılıyor mu bakılmalı. Ben sessizlik, biraz ışık ve şık olduğunu düşündüğüm için hyperx aldım. Beklentimi karşıladı. Logitech g213 ve g410 modellerinide kullandım g213 güzeldir ama bilek desteği sürekli sabit olduğu için hoşlanmadım. Corsair k55’de makro tuşları benim ihtiyacımın dışında bir durum. Ben birde bölüm gereği fazla yazı yazdığım için sessizlik istedim. Membran klavye sadece oyun içinse daha uygun fiyatlı modellere bakılabilir.
memnun musun şu an klavyeden?

Hocam bazı kişiler HyperX için ghosting problemli demişler sizde var mı? Hala memnun musunuz?
Ghosting ile demek istediğin oturur pozisyonda klavye baktığında harflerin arakasında kalan gölgelenmemi ? Eğer öyleyse, dik baktıkça daha net görünüyor ışıklar . Alttan bölgesel aydınlatmalı olduğu için normal MSİ GK30 kullandım ondada mevcut. Her tuş altında ayrı led olsa sorun olmazdı tabi. Logitech G213 de güzel klavyedir. Membran istiyorsan alabilirsin ben hala memnunum. 2 yıl olmuş alalı ama hala diri ki her gün kullanıyorum. :D

Geri
Yukarı