HyperX alloy Origins 60 vs HyperX alloy Origins Core vs Logitech G413 TKL SE

Khallesii

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta olan üç klavye arasında kaldım. Prime ile hepsi 1 günde teslimat oluyor bu büyük bir kolaylık. Hepsi için bütçem var yani yaklaşık 2000 ₺, red/brown Switch ve TKL/%60 olarak daha iyi ürünler bulamadım. Fiyat olarak içlerinde en uygunu G413 fakat brown Switch, FPS oyunları için almayı planlıyorum redden çok bir farkı olur mu bilemedimn, öneriniz ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurt dışından alacaksanız bu fiyata daha güzel klavyeler mevcut ayrıca üç modlu (2.4ghz/bluetooth/kablolu) şeklinde. Eğer ki üsttekilerden birini önerecek olsam ilk linkteki HyperX'i öneriridim. Diğerlerine o kadar para vermek çok mantıksız özellikle bu fiyata daha iyi klavyeler varken yurt dışında. Markası var diye pahalı oluyorlar fakat ilk linkteki klavye sizi üzmez ve gayet yeterli bir klavye. Brown Switchte ise bastığınızda hissiyat rede göre bir tık daha çok vardır ve brown almanız daha mantıklı olur.

Yurt dışından alacaksanız bu fiyata daha güzel klavyeler mevcut ayrıca üç modlu (2.4ghz/bluetooth/kablolu) şeklinde. Eğer ki üsttekilerden birini önerecek olsam ilk linkteki HyperX'i öneriridim. Diğerlerine o kadar para vermek çok mantıksız özellikle bu fiyata daha iyi klavyeler varken yurt dışında. Markası var diye pahalı oluyorlar fakat ilk linkteki klavye sizi üzmez ve gayet yeterli bir klavye. Brown Switchte ise bastığınızda hissiyat rede göre bir tık daha çok vardır ve brown almanız daha mantıklı olur.
Önerdiğiniz farklı bir model varsa onu da düşünebilirim

https://tr.aliexpress.com/i/1005004719729479.html?gatewayAdapt=glo2tur 3-4 farklı switch türü var hiç duymadığın büyük ihtimalle. Çok güzel sesleri var inceleyebilirsin onları.
GAMAKAY MK61 Tellerli Klavyeli Kablo Bağlı Mekanik Klavye Gateron Optical Switch Pudding Keycaps RGB 61 Tuşlu Sıcak Takılabilen Oyun Klavyesi Yeni Sürüm (yellow v2 switch öneririm)
Royal Kludge RK61 Üçlü Mod Mekanik Klavye 2.4Ghz Kablosuz/Bluetooth/Kablolu 61 Tuş RGB Çalışırken Değiştirilebilir Oyun Klavye Mac/Win için Yazılımlı (brown switch + 1.linkteki klavyeyi kesinlikle bunun yerine tercih edin)

Ek olarak hepsi hotswap ileride switchten sıkılınca 400-500tl gibi bir fiyata 70 parça switch alarak kolayca değiştirmen mümkün. 2 linkteki GAMAKAY MK61 sadece kablolu.

https://tr.aliexpress.com/i/1005004719729479.html?gatewayAdapt=glo2tur 3-4 farklı Switch türü var hiç duymadığın büyük ihtimalle. Çok güzel sesleri var inceleyebilirsin onları.
GAMAKAY MK61 Tellerli Klavyeli Kablo Bağlı Mekanik Klavye Gateron Optical Switch Pudding Keycaps RGB 61 Tuşlu Sıcak Takılabilen Oyun Klavyesi Yeni Sürüm (yellow V2 Switch öneririm)
Royal Kludge RK61 Üçlü Mod Mekanik Klavye 2.4Ghz Kablosuz/Bluetooth/Kablolu 61 Tuş RGB Çalışırken Değiştirilebilir Oyun Klavye Mac/Win için Yazılımlı (brown Switch + 1.linkteki klavyeyi kesinlikle bunun yerine tercih edin)

Ek olarak hepsi hotswap ileride Switch'ten sıkılınca 400-500TL gibi bir fiyata 70 parça Switch alarak kolayca değiştirmen mümkün. 2 linkteki GamaKay MK61 sadece kablolu.

Hocam epomaker SK61 mı MK61 mı tercih edersiniz.

Alloy Origins TKL, Alloy Origins Fullsize, Logitech G413 TKL üç modele de sahibim. Brown/red switch tamamen kişisel tercihinize kalmış.

G413 fiyatına göre kötü bir klavye değil fakat Alloy Origins ile arasında büyük bi kalite farkı var. Alloy Origins çok çok daha kalitelidir.

Geri
Yukarı