Hyperx Cloud 2 vs Steelseries Artics 5

7.1 kötü değildir. Tekrar söylüyorum. Siz de söylüyorsunuz zaten. Tercih etmemeleri kötü olduğu anlamına gelmez. İyi bir ses kartıyla her zaman güzel bir sonuç alırsınız. Oyunlar bunu desteklemiyor ki tabi ki oyuncular kullanmayın diyecek.
Haklısınız sırf 7.1 için alın bu kulaklığı denmez tabi aynı fikirdeyim.

Faydası yoktur hocam. Rekabetçi oyunlarda ses kasmak için ekstra bir fayda sağlamaz. Hikaye modlu bir oyun oynarsınız veya film izlersiniz sanal 7.1 ile hoşunuza gider kişisel bir durumdur. Ancak rekabetçi oyunlarda bir faydası yoktur.

Rekabetçi oyunlarda da hoşunuza gidiyorsa tabi kullanın ama dediğim gibi sesin yönünü daha iyi vermez veya stereo ile duymadığınız sesleri size duyurmazlar.

PRO oyuncuların tercih etmemesinin sebebi kötü olduğundandır. Bu çok net böyledir.

Oyunlar bunu desteklemiyor diyorsunuz. Tamam işte arkadaş Daha çok CS:GO gibi oyunları oynayacağım demiş.

Sonra da Cloud 2' nin 7.1 özelliği kötü mü? demiş.

Evet bu tarz rekabetçi oyunlarda bir faydası yoktur bu durumda kötüdür diyorum. Bazıları kullanıp faydalı diyebilir kişisel bir durumdur. Hatta faydasına inanan da olabilir.

Ama bunlar gerçeği değiştirmiyor. Sanal 7.1 rekabetçi oyunlarda bir faydası yoktur.

Şu an 323 TL 'ye satılan Corsair HS50 gibi bir kulaklık rekabetçi oyunlarda her türlü ses kasmak için yeterli düzeydedir. Bunu söylememin sebebi popüler ve nispeten daha uygun fiyatlı olması. İlla bu kulaklığı alın anlamında söylemiyorum.

Bu tarz kulaklıkların 7.1 özelliği hepsinde kötüdür. Rekabetçi oyunlarda çoğu kişi 7.1 özelliğini açmaz. Stereo yeterli.

Ancak anakartınızın ses yongası çok düşükse veya Laptopta falan kullanacaksanız onun da düşükse o zaman harici ses kartlı bir kulaklık almak mantıklı olabilir yoksa ses düşük kalabilir.

Eğer harici ses kartına ihtiyacınız yoksa stereo bir kulaklık işinizi görecektir.

Bende Cloud Silver var uygun fiyata almıştım. ALC892 ses yongalı anakartımda gayet yeterli performans gösteriyor.

Yani çok fazla para vermene gerek yok. Bunlar dışındaki durum kulaklığın kulağınıza olan uyumudur. Yani bazılarının kafa yapısından vs veya kulaklığın durumuna göre bir süre sonra başta ağrı yapabiliyor.

Artics kullanmadım hiç çok bilgim yok. Ancak Cloud 2 ile eşdeğer Cloud Silver kullanıyorum. Gayet yeterli.

Ses kasma olarak Corsair HS50 bile yeterli olur bana göre.

Ama benim param var ben daha fazla veririm diyorsanız tabi başka kulaklıklara bakılabilir.
Benim anakartım Asus Prime B450M-K soylediginiz gibi oyunlarda 7.1 kullanmayacagim fakat, Trendyolda Cloud 2 ve Cloud Alpha arasında 10 tl vardı yanlış görmediysem. Sizce Cloud Alpha mı almalıyım?

Benim anakartım Asus Prime B450M-K soylediginiz gibi oyunlarda 7.1 kullanmayacagim fakat, Trendyolda Cloud 2 ve Cloud Alpha arasında 10 tl vardı yanlış görmediysem. Sizce Cloud Alpha mı almalıyım?

Ben ikisi arasında tercih yapacak olursam kesinlikle Alpha alırdım. Artık Windows'da bile Sonic diye sanal 7.1 özelliği mevcut. Hatta marketten Dolby Atmos diye bir şey de satın alınabiliyor. Denemek isteyenler deneyebilir.

Ancak anakartınız ALC887 ses yongasına sahip. Cloud Alpha ise 65 OHM dirence sahip. Bu durumda acaba ses seviyesi düşük kalır mı diye bir endişem var.

Ben de ALC892 yongası var. Kullandığım Cloud Silver ise 60 OHM dirence sahip. Herhangi bir ses düşüklüğü yaşamadım gayet yeterli. Ancak sizin durumunuzda ne kadar yeterli olur kullanmadığım için tam emin olamıyorum.

Kullanan arkadaşlar varsa yazarsa iyi olur. Yanlış bilgi vermek istemem.

Açıkçası eğer sadece oyun odaklı kullanacaksanız Cloud 2 harici ses kartı ile daha yüksek ses desteği verecektir. Hem de anakartın ses yongasını kullanmaz ve acaba ses düşük mü kalır korkunuz olmaz. Ayrıca sanal 7.1 'de denemiş olursunuz belki hoşunuza gider.

Ancak film müzik vs gibi şeylerde daha iyi performans isterseniz bana Alpha daha iyi olur gibime geliyor.

Cloud 2'de ekstra farklı bir kulak pedi ile birlikte geliyor. Yani yazın terlerseniz onları takınca daha iyi olmalı. Alpha da bu yok galiba. Ama Alpha da çıkartılabilir kabloya sahip.

Anakartınıza göre emin olursanız bu 2 kulaklık arasında alpha almanızı öneririm.

Ancak benim tavsiyem bu fiyatlara çıkıyorsanız Cooler Master MH751 (MH752) almanızdan yana olur. Yurtdışında da burada da fazlasıyla olumlu yorumlar alan ve övülen bir kulaklık.

Hatta Cooler Master MH751 daha uygun fiyatlı ve harici ses kartı yok. 26 OHM değeri ile anakartınız rahatlıkla destekleyecektir.

Mikrofon testindeki ses kalitesini gerçekten çok başarılı buldum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cooler Master MH751 şu an piyasada kalmamış sanırım.
Kablosuz olsun dersen şu var. Çok uygun fiyatta ve yeterli seviyede.

Son düzenleme:
Ben ikisi arasında tercih yapacak olursam kesinlikle Alpha alırdım. Artık Windows'da bile Sonic diye sanal 7.1 özelliği mevcut. Hatta marketten Dolby Atmos diye bir şey de satın alınabiliyor. Denemek isteyenler deneyebilir.

Ancak anakartınız ALC887 ses yongasına sahip. Cloud Alpha ise 65 OHM dirence sahip. Bu durumda acaba ses seviyesi düşük kalır mı diye bir endişem var.

Ben de ALC892 yongası var. Kullandığım Cloud Silver ise 60 OHM dirence sahip. Herhangi bir ses düşüklüğü yaşamadım gayet yeterli. Ancak sizin durumunuzda ne kadar yeterli olur kullanmadığım için tam emin olamıyorum.

Kullanan arkadaşlar varsa yazarsa iyi olur. Yanlış bilgi vermek istemem.

Açıkçası eğer sadece oyun odaklı kullanacaksanız Cloud 2 harici ses kartı ile daha yüksek ses desteği verecektir. Hem de anakartın ses yongasını kullanmaz ve acaba ses düşük mü kalır korkunuz olmaz. Ayrıca sanal 7.1 'de denemiş olursunuz belki hoşunuza gider.

Ancak film müzik vs gibi şeylerde daha iyi performans isterseniz bana Alpha daha iyi olur gibime geliyor.

Cloud 2'de ekstra farklı bir kulak pedi ile birlikte geliyor. Yani yazın terlerseniz onları takınca daha iyi olmalı. Alpha da bu yok galiba. Ama Alpha da çıkartılabilir kabloya sahip.

Anakartınıza göre emin olursanız bu 2 kulaklık arasında alpha almanızı öneririm.

Ancak benim tavsiyem bu fiyatlara çıkıyorsanız Cooler Master MH751 (MH752) almanızdan yana olur. Yurtdışında da burada da fazlasıyla olumlu yorumlar alan ve övülen bir kulaklık.

Hatta Cooler Master MH751 daha uygun fiyatlı ve harici ses kartı yok. 26 OHM değeri ile anakartınız rahatlıkla destekleyecektir.

Mikrofon testindeki ses kalitesini gerçekten çok başarılı buldum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cooler Master MH751 şu an piyasada kalmamış sanırım.
Kablosuz olsun dersen şu var. Çok uygun fiyatta ve yeterli seviyede.

Çok teşekkür ederim.

hoc
Bu tarz kulaklıkların 7.1 özelliği hepsinde kötüdür. Rekabetçi oyunlarda çoğu kişi 7.1 özelliğini açmaz. Stereo yeterli.

Ancak anakartınızın ses yongası çok düşükse veya Laptopta falan kullanacaksanız onun da düşükse o zaman harici ses kartlı bir kulaklık almak mantıklı olabilir yoksa ses düşük kalabilir.

Eğer harici ses kartına ihtiyacınız yoksa stereo bir kulaklık işinizi görecektir.

Bende Cloud Silver var uygun fiyata almıştım. ALC892 ses yongalı anakartımda gayet yeterli performans gösteriyor.

Yani çok fazla para vermene gerek yok. Bunlar dışındaki durum kulaklığın kulağınıza olan uyumudur. Yani bazılarının kafa yapısından vs veya kulaklığın durumuna göre bir süre sonra başta ağrı yapabiliyor.

Artics kullanmadım hiç çok bilgim yok. Ancak Cloud 2 ile eşdeğer Cloud Silver kullanıyorum. Gayet yeterli.

Ses kasma olarak Corsair HS50 bile yeterli olur bana göre.

Ama benim param var ben daha fazla veririm diyorsanız tabi başka kulaklıklara bakılabilir.
am b450m H var ses yongası nasıldır ?

hoc

am b450m H var ses yongası nasıldır?

Bu mu?

ALC887 olarak gözüküyor. Yani oldukça standart bir yongaya sahip. Yüksek direnç değerine sahip kulaklıklarda ses seviyesi düşük kalacaktır. Tam olarak hangi seviyeden sonra olacağını bilemem. Bir de kişinin kendi beklentisi de önemli. Almak istediğiniz kulaklık varsa ona göre konu açarsanız belki kullanan varsa daha iyi yardımcı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı