HyperX Cloud Alpha vs Corsair Void Elite RGB 7.1 USB

Bütçe
700-800TL

Mert Metiner

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, 700-800 TL arası bütçem var ve bu iki kulaklık arasında kaldım. Corsair olursa diğer çevre bileşenlerim (klavye, fare, kasa) Corsair marka ve iCUE üzerinden hepsini kontrol şansım var fakat karşılaştırma sitelerinde Alpha'nın ses kalitesi ve mikrofon kanadında daha önde olduğunu gördüm. Kullanma amacım ise genelde FPS(ses kasma) / MOBA tarzı oyunlar ve biraz da müzik.

Aslında kararımda en büyük rol oynayacak ve asıl bilgi sahibi olan arkadaşlara danışmak istediğim konu; anakartım MSI Z490-A PRO sanırım bunun ses kartı da Realtek ALC892 codec 7.1 HyperX Alpha için konuşursak ses kartım bu kulaklık için yeterli olur mu, yoksa Corsair mi tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Beni yanlış anlamayın lütfen doğru bir tercih yapabilmek için karşılaştırma yapıyorum, eksik-hatalı bir şey varsa düzeltin fakat HyperX Alpha ile önerdiğiniz CM kulaklığı karşılaştırdığımda;

Frekans aralıkları: HyperX (13Hz-27kHz) > CM (20Hz-20kHz)
Sürücü Çapları: HyperX (50mm) > CM (40mm)
Mik. frekansları: HyperX (50Hz-18kHz) > CM (100Hz-10kHz)

Sadece sanırım CM'nin 7.1 usb girişli olması artı fakat onda da bildiğim kadarıyla kullanma amacım olan oyun tarafında pek kimse açılmasını önermemiş, ses kartı iyi ise Stereo ile daha iyi sonuçlar alındığı söylenmiş. Bu durumda nedir CM'yi daha iyi yapan? @enonertetanem

Yeni konular

Geri
Yukarı