HyperX Cloud Core vs Corsair HS50

c4ntu6

Hectopat
Merhabalar. Şu anda Hyperx Cloud Core kullanıyorum ve ilk aldığım zamanki bass ve ses kalitesini şu an alamıyorum. Corsair HS50 almayı düşünüyorum. HS50 ile Cloud Core arasında bariz fark hissedebilir miyim? Bir de ses kartı önerinize ihtiyacım var.

Corsair HS50 fiyatına göre güzel kulaklık ama müzik konusunda belki sizi üzebilir hatta benim önerim bütçeniz yetiyorsa Hyperx Cloud Silver modeline bakmanız olur.

Corsair HS50 fiyatına göre güzel kulaklık ama müzik konusunda belki sizi üzebilir hatta benim önerim bütçeniz yetiyorsa Hyperx Cloud Silver modeline bakmanız olur.

Acaba ses kartı ile performansi iyileştirebilir miyim diye düşünüyorum. Cloud Silver veya HS50 Cloud Core'u stock olarak gölgede bırakır mı?

Cloud Core daha bass tabanlı bir ses karakterine sahip ama tizlere önem veriyorsanız sizi üzer. Öte yandan HS50 daha dengeli ve ılıman bir ses karakterine sahip. O yüzden direk müzik konusunda şu iyi diyemeyiz, nasıl şarkılar dinlediğiniz daha önemli.

Bassların zayıflığından yakınıyorsanız HS50'ye geçmek işi daha da kötü hale getirebilir. Ses kartı alabilirsiniz.

Cloud Core daha bass tabanlı bir ses karakterine sahip ama tizlere önem veriyorsanız sizi üzer. Öte yandan HS50 daha dengeli ve ılıman bir ses karakterine sahip. O yüzden direk müzik konusunda şu iyi diyemeyiz, nasıl şarkılar dinlediğiniz daha önemli.

Bassların zayıflığından yakınıyorsanız HS50'ye geçmek işi daha da kötü hale getirebilir. Ses kartı alabilirsiniz.
Önerdiğiniz 100-150 bandında bir ses kartı var mı?

100-150 TL'ye sıfır düzgün bir ses kartı bulabileceğinizi sanmıyorum. İkinci el Xonar DGX veya DSX modelleri olabilir.

Peki son bir şey daha sorup uzaklaşayım. Sanırım sizde eskiden Cloud Core kullanıcısıymışsınız, bu yüzden size sormak daha mantıklı. Kulaklığımı ilk aldığımda bass seviyesi cidden beni doyuruyordu fakat şu anda ses seviyesini fullememe rağmen bass hiç bir şekilde ilk halinin yanına yaklaşamıyor. Bu sorun neden kaynaklıdır? Eski anakartımda Realtek ALC887 varken yenisinde ALC892 var.

Dipnot: Kulaklığı alalı 2 sene falan oldu.

Kingston HyperX 7.1 AMP Bende aynı şekilde ses kartlarına bakmaya başladım. Hyperx modelleri ses kalitesi ile öne çıkan modeller. Ama ne tür bir performans alınır pek fikrim yok.
Şimdi baktım iki adet Kingston Hyperx ses kartı satılıyor. HX-USCCAMSS-BK ve HX-USCCPSS-PK. Burda önemli olan ses kartını almak değil. Bu tarz ses kartları ile nasıl bir performans alabiliriz bu önemli. Ortalama bir stereo kulaklığa artısı ne olabilir. Daha önce kullanmış kişiler varsa paylaşabilir mi?

Son düzenleme:
Peki son bir şey daha sorup uzaklaşayım. Sanırım sizde eskiden Cloud Core kullanıcısıymışsınız, bu yüzden size sormak daha mantıklı. Kulaklığımı ilk aldığımda bass seviyesi cidden beni doyuruyordu fakat şu anda ses seviyesini fullememe rağmen bass hiç bir şekilde ilk halinin yanına yaklaşamıyor. Bu sorun neden kaynaklıdır? Eski anakartımda Realtek ALC887 varken yenisinde ALC892 var.

Dipnot: Kulaklığı alalı 2 sene falan oldu.
Ses yongasından ayrı olarak içerisindeki tümleşik amplifier da önemli sonuçta Cloud Core empedans değeri yüksek bir kulaklık. Başka türlü kulaklığın zamanla böyle bir kayıp yaşatması mümkün değil.

HyperX USB ses kartlarına o para kesinlikle verilmez, scamlenmeyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı