HyperX Cloud Core vs Steelseries Arctis 3

serhatsi

Kilopat
Daha fazla  
Yakınlarda kulaklık almayı düşünüyorum, alırken de iyice araştırıp düzgün bir ürün almak istiyorum. Buna benzer bir konu bundan önce de açmıştım. Sağ olsun @Barış Tolon çok yardımcı oldu.

Aradığım özellikler:
  • CS:GO, PUBG vs. bu tarz oyunlarda seslerin nereden geldiğini iyi alabilmek.
  • Müzik dinlerken yüksek ses ve tiz-bas'ların kaliteli olması (yani müzik dinledikçe dinleyesi gelmeli insanın :D)
  • İlerde yayın vs. o tarz şeyler yapma gibi bir düşüncem var bu konuda mikrofonun beni üzmemesini istiyorum.
  • Dışarıdan çok fazla ses almamasını istiyorum.
Bunlar gibi aklınıza gelebilecek özellikleri arıyorum. Ürünlerin artılarıyla eksileriyle detaylı bir karşılaştırma yaparsanız sevinirim.

Bu yazdığım iki kulaklık dışında bütçeyi çok aşmadan kendi önerilerinizi yaparsanız da sevinirim. Unutmadan hatırlatayım Arctis 3 modeli şuan DP mağazasında indirimli ek olarak BKM Express ile +%20 indirim daha uygulanıyor. Arctis 3 modelinin fiyatı 268 TL civarı bir fiyata geliyor. Cloud Core modelinin fiyatlarını araştırma ne yazık ki fırsatım olmadı. Fiyat aralığını bu verdiğim değerlere göre değerlendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
DP mağazasından BKM Express ile Arctis 3 alabilirsiniz. Mikrofon ve ses kalitesi oldukça güzel, tiz-bass'lar dengeli. Ses yalıtımı konusunda Cloud Core kadar iyi olmasa da, yeterli. İki kulaklıkta üzmez fakat Arctis 3 almalısınız.

@loneytunes Ses yalıtımı ne durumdadır. Oyun oynayacağım ortam öğrenci evi ortamı olduğu için ses yalıtımı da benim için önemli. Ses kasma konusunda oldukça önemli. Mikrofon konusunda da hangi ürün daha öndedir. Detaylı bir karşılaştırma yaparsanız çok mutlu olurum. @Barış Tolon sizin de önerilerinizi ve detaylı karşılaştırmanızı bekliyorum.

@serhatsi Ses yalıtımı konusunda çevre seslerini illaki duyarsınız fakat oyununuzu etkilemez, sesleri net bir şekilde duyarsınız oyunun. Mikrofon çok temiz ve net bir ses iletiyor, dışarıdaki sesleri almaz sadece sizin sesiniz en beğendiğim özelliklerinden biri de bu. Ses yalıtımı konusunda ''Cloud Core'' biraz daha iyi fakat, Arctis de oynadığınız oyunu etkilemez çevresel sesler. Mikrofon konusunda iki kulaklıkta çok çok iyi fakat, Arctis in biraz daha iyi. İkisi de rahatlar ama Arctis serisi rahatlığı ile de ün salmış bir model, ve en rahat oyuncu kulaklığı olabilir.

Son düzenleme:
Bu fiyatta ise Arctis 3 bence daha alınabilir bir model. 7.1 özelliği fark ettiriyor ciddi anlamda. DP mağazası neresi oluyor bu arada?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı