@Barış Tolon seninde önerilerini bekliyorum. İncelemelerini okudum. Kulaklık hakkında iyi bir bilgiye sahip olduğunu düşünüyorum. Benim aradığım özelliklere göre hangi kulaklığı tavsiye edersin. Yazdığım kulaklıklar dışında önereceğin kulaklık varsa onu da söyleyebilirsin. Öncelik olarak yazdığım modellerle ilgili bir karşılaştırma yaparsan sevinirim. :D

@Barış Tolon İncelemenizde müziklerde ses yüksekliğini biraz eleştirmişsiniz. Müzik zevkini bozacak derecede mi? Nasıl bir ses yüksekliği var tarif etmeniz mümkün mü? Birde CS:GO, PUBG tarzı oyunlarda oyuncuların hangi yönden geldiğini tam olarak net bir şekilde anlayabilirmiyim yazdığım iki modelde? Bu modellerin yanısıra tavsiye edebileceğin birkaç 7.1 kulaklık varmıdır?

Son düzenleme:
Ses yüksekliğini şu anlamda eleştirdim, insanların forumlarda fazla abarttığını fark ettim. Evet iyi bir sesi var ancak muazzam değil. İnsanlar öyle bir yazıyordu ki sanarsınız müziğin içindesiniz. O yüzden öyle bir beklenti oluştu ki inceleme öncesi, hali ile beklentimin azıcık altında kaldı. Yoksa kesinlikle kötü veya sıradan değil. Gayet iyi ancak insanların abarttığı kadar değil. PUBG'yi test etmedim ancak CS'de dikkatli olduğunuzda fark etmeniz mümkün. Tabii bu fiyatta adam akıllı 7.1 özellikli olan Gamecom 788 almak bu açıdan daha mantıklı olabilir.

@Barış Tolon Peki kulaklığı Siberia 200 ile kafa kafaya karşılaştırmanız mümkün mü eksileri artılarıyla beraber. Tabi ki bunların yanına Gamecom 788'i de koyabilirsiniz. Limitim maksimum 300-350 TL bunu belirtmeyi unutmuşum bu arada. :)

Bütçem Cloud Core yetmediği için Siberia 200 aldım, bugün geldi sabahtan kullanıyorum.

Artıları ve eksilerini biraz yazabilirim tabii sabahtan gördüğüm kadarıyla. Öncelikle resimde gördüğün kadar küçük değil, oldukça büyük bir kulaklık resimdeki boyutuna aldanmayın. Ses kalitesi benim çok hoşuma gitti, önceki kulaklığımı 1 yıldır kullanıyordum fakat bunla devam ettiğim de tüm sesleri duymaya başladığımı fark ettim. Özellikle oyunda fakat müzik-video performansını da oldukça beğendim ''bass'' seven birisi değilim ve en belirgin özelliği o oldu müzik deneyimlerimde, fakat her türden sesi çok güzel aldığımı söyleyebilirim. Ses seviyesi bu fiyatta bir kulaklık için gerçekten çok güzel, önceki kullandığım kulaklık müzik için olmasına ve bu ayarlarda olmasına rağmen ondan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Oyun için ise, MP oynayan biri değilim SP oyunlar oynuyorum, örneğin ''Batman Arkham Knight'' oynadım ve ayak seslerinden, pelerin seslerine kadar duyabiliyorum rahatça tüm sesleri.

Yapısından biraz bahsedeyim, ilk olarak söylediğim gibi gerçekten büyük resimdeki boyuttan çok farklı ve kafa yapınız ve kulak yapınız benimki gibi küçük-ortalama ise tam oturacaktır öyle baş veya kulak ağrısı yaşamadım, saçları bozma gibi bir durum yaşamadım (saçlarım normalden uzun ve dalgalı olmasına rağmen bozulmadı). Terletme sorunu yok fakat kulak yapınız biraz büyükse kulaklıkları ağrıtabilir fakat bu sert olduğu anlamına gelmez oldukça yumuşak sadece düz yerine yuvarlak olmasıyla ilgili (bende sorun olmadı rahat). Kafaya gelen kısım ise varlığını hissetmezsiniz süspansiyonlu olması gerçekten güzel olmuş kafanıza göre ayarlanıyor sizin uğraşmanıza gerek yok.

Kutudan çıkan hem mikrofon hem hoparlör tek bir hale getiren kablo (ne deniyor buna bilmiyorum) oldukça kalitesiz onu söylemeliyim, şimdi zaten kendi 2 jak girişi var kulaklığın biri ses için biri mikrofon için onu kasanıza takabilirsiniz sorunsuz. Fakat mobil veya dizüstü bir bilgisayar için kullanacaksanız ekstra bir kablo almanız gerekecek oda 5-15 TL civarına satılıyor.

Cloud Core hakkında bilgim yok onuda kötülemiyorum yaptığım yorum tamamen Siberia 200 için. ses seviyesi ve kalitesinden kesinlikle memnunum tartışmıyorum onu. Tek tük eksileri var kulaklıkların düz değil yuvarlak olması bu yüzden her kişiye aynı rahatlığı sağlayamayacak olması (bence) ve sözünü ettiğim birleştiricinin kalitesiz olması. Tavsiye ediyorum alırsan pişman olacağın bir kulaklık kesinlikle değil, kablosu üzerinde kontrol paneli var mikrofon açıp kapatabiliyor ve sesi kısıp açabiliyorsunuz bunlar da güzel olmuş bence.

Genel olarak Steelseries modellerin kabloları kötü oluyor. Keza bende de Rival 300 var bizzat şahidim de. Mikrofonu da kötü. O yüzden Cloud Core daha mantıklı.

Genel olarak Steelseries modellerin kabloları kötü oluyor. Keza bende de Rival 300 var bizzat şahidim de. Mikrofonu da kötü. O yüzden Cloud Core daha mantıklı.
Yani siz daha iyi bilirsiniz tabii ki, mikrofonu deneme fırsatım olmadı fakat zaten önemsemediğim için, kablo olarak ta aynı şekilde öyle pek anlamıyorum maalesef fakat haklısınız(dır) yani :). Benimde bütçem yetseydi Cloud Core alırdım fakat dediğim gibi pişman da olmadım beklentimi karşıladı.

@Barış Tolon Bütçeyi o kadar aşacak olsam Hyperx Cloud II düşünüyorum. Ancak Cloud Core ve Steelseries Siberia 200 fiyat düzeyinde bir kulaklık düşünüyorum. Bu fiyat seviyesindeki en iyi alınabilecek kulaklığı arıyorum. Ayrıca bu site güvenlimidir. Fiyat diğer sitelere göre ucuz da o yüzden sormak istedim. Sanalmarketim.com - Internetten Güvenli ve Hızlı Alışveriş

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı