HyperX Cloud Core Wireless vs Razer Barracuda X

swDEATH

Hectopat

Bu iki kulaklıktan hangisi daha iyidir? Ya da daha iyi hangi kulaklıklar olabilir.

Bu iki kulaklıktan hangisi daha iyidir? Ya da daha iyi hangi kulaklıklar olabilir.

Razer Barracuda hakkında bir fikrim yok fakat Cloud Core gayet iyi bir kulaklık hocam alinabilir.

Hocam farkları şu Razer Barracuda daha genel kullanıma göre düşünülmüş bir kulaklık ve bilgisayar yazılımı yok artıları batarya süresi ve Bluetooth desteği eksilerinde ise söyleyebileceğim tek şey yazılım desteği olmaması ve EQ ayarı önemli bu kulaklıkta harici bir Dolby Access'ya da DTS X almanız gerekiyor. Aradaki fiyat farkına değer mi bilmiyorum ancak PC kolik sitesinde birkaç gün önceye kadar 1700 liraydı şu an 2140 liraya bulabilirsiniz oradan. Bende Cloud Core u bilmiyorum maalesef.

Hocam farkları şu Razer Barracuda daha genel kullanıma göre düşünülmüş bir kulaklık ve bilgisayar yazılımı yok artıları batarya süresi ve Bluetooth desteği eksilerinde ise söyleyebileceğim tek şey yazılım desteği olmaması ve EQ ayarı önemli bu kulaklıkta harici bir Dolby Access'ya da DTS X almanız gerekiyor. Aradaki fiyat farkına değer mi bilmiyorum ancak PC kolik sitesinde birkaç gün önceye kadar 1700 liraydı şu an 2140 liraya bulabilirsiniz oradan. Bende Cloud Core u bilmiyorum maalesef.

Razer'a o yüzden baktım zaten dışardada kullansam ben oyuncu ekipmanıyım diye bağırmıyor kaba değil ama PC de kullandığımda ses kasmada sorun çıkarır mı asıl sorum bu.

Razer'a o yüzden baktım zaten dışardada kullansam ben oyuncu ekipmanıyım diye bağırmıyor kaba değil ama PC de kullandığımda ses kasmada sorun çıkarır mı asıl sorum bu.

Ses kasmada problem olmuyor ben Dolby Atmos aldım rekabetçi bir oyunda test etmedim ama ses kasmam gereken bir oyunda kullandım ve bir problem yaşamadım şahsen.

Hocam kulaklık 1 saat önce geldi kargodan :D İstediğiniz soru varsa sorabilirsiniz ancak şuan test etmiş değilim. Şimdi girip test edeceğim 5-6 saate yazarım. Yalnız geldiğinde mikrofonu tam oturtamadım. Biraz bastırmak gerekiyormuş, alacak arkadaş varsa bilsin isterim. 1 saattir diyorum neden çalışmıyor :D

Hocam kulaklık 1 saat önce geldi kargodan :D istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz ancak şu an test etmiş değilim. Şimdi girip test edeceğim 5-6 saate yazarım. Yalnız geldiğinde mikrofonu tam oturtamadım. Biraz bastırmak gerekiyormuş, alacak arkadaş varsa bilsin isterim. 1 saattir diyorum neden çalışmıyor :D

Hangisini aldınız acaba.

Ses kasmada problem olmuyor ben Dolby Atmos aldım rekabetçi bir oyunda test etmedim ama ses kasmam gereken bir oyunda kullandım ve bir problem yaşamadım şahsen.

Alabilirsem 1 ay sonra anca alırım o zaman acaba fiyatta değişiklik olur mu belki yılbaşı indirimi falan gelir diye düşündüm.

Hocam kulaklık 1 saat önce geldi kargodan :D istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz ancak şu an test etmiş değilim. Şimdi girip test edeceğim 5-6 saate yazarım. Yalnız geldiğinde mikrofonu tam oturtamadım. Biraz bastırmak gerekiyormuş, alacak arkadaş varsa bilsin isterim. 1 saattir diyorum neden çalışmıyor :D

Hayırlı olsun.

Ben şimdiden sorayım soruları o zaman malzeme kalitesi nasıl müzik dinlerken basları tizleri tam veriyor mu oyun oynarken ses kasmada sorun oluyor mu bir de kulağa tam oturuyor mu rahatsızlık hissi veriyor mu?

Son düzenleme:
Hangisini aldınız acaba.

Alabilirsem 1 ay sonra anca alırım o zaman acaba fiyatta değişiklik olur mu belki yılbaşı indirimi falan gelir diye düşündüm.

Hayırlı olsun.

Ben şimdiden sorayım soruları o zaman malzeme kalitesi nasıl müzik dinlerken basları tizleri tam veriyor mu oyun oynarken ses kasmada sorun oluyor mu bir de kulağa tam oturuyor mu rahatsızlık hissi veriyor mu?

Kusura bakmayın belirtmeyi unutmuşum, HyperX Cloud Core Wireless modelini aldım. Malzeme kalitesi gerçekten çok iyi, önceden Rampage RGW9 kullanıyordum ve resmen uzaya çıkmışım gibi. Evet aralarında ciddi fiyat farkı olduğunu ben de biliyorum. Pek müzik dinleyen birisi değilim ama sesleri iyi veriyor diyebilirim. Az önce Valorant'ta denedim ve gerçekten ben 1 yıldır oyunu boş boş oynuyormuşum. Tararken sanki ben tarıyormuşum gibi hissediyorum :D 1,5 saatdir kulağımda ve şu anlık kulağımı arıtmadı. Kulağıma da çok güzel oturdu diyebilirim. Taktığımda dışarıdaki seslerin çoğunu engelliyor. Tek eksi yönü mikrofonu diyebilirim. Ancak Discord'da arkadaşla konuşurken pek sıkıntı olmadı. Yalnız DTS açtığımda ses ciddi anlamda azalıyor, Volume Booster gerekebilir. İlk kullanımlara göre gayet iyi diyebilirim. Ancak zamanla göreceğiz, ben yarın sizi haberdar ederim.

Bu arada ben de sizin gibi bu iki kulaklık arasında kaldım almadan önce. Razer'ın tasarımı gerçekten çok hoş ancak pek oyun için değil. Eğer ağırlıklı olarak oyun için istiyorsanız HyperX eğer dışarıda takılmalık istiyorsanız Razer diyebilirim. Razer ürününde galiba EQ ayarı yapılmıyordu.

Kusura bakmayın belirtmeyi unutmuşum, HyperX Cloud Core Wireless modelini aldım. Malzeme kalitesi gerçekten çok iyi, önceden Rampage rgw9 kullanıyordum ve resmen uzaya çıkmışım gibi. Evet aralarında ciddi fiyat farkı olduğunu ben de biliyorum. Pek müzik dinleyen birisi değilim ama sesleri iyi veriyor diyebilirim. Az önce Valorant'ta denedim ve gerçekten ben 1 yıldır oyunu boş boş oynuyormuşum. Tararken sanki ben tarıyormuşum gibi hissediyorum :D 1,5 saatdir kulağımda ve şu anlık kulağımı arıtmadı. Kulağıma da çok güzel oturdu diyebilirim. Taktığımda dışarıdaki seslerin çoğunu engelliyor. Tek eksi yönü mikrofonu diyebilirim. Ancak Discord'da arkadaşla konuşurken pek sıkıntı olmadı. Yalnız DTS açtığımda ses ciddi anlamda azalıyor, volume booster gerekebilir. İlk kullanımlara göre gayet iyi diyebilirim. Ancak zamanla göreceğiz, ben yarın sizi haberdar ederim.

Bu arada ben de sizin gibi bu iki kulaklık arasında kaldım. Almadan önce. Razer'ın tasarımı gerçekten çok hoş ancak pek oyun için değil. Eğer ağırlıklı olarak oyun için istiyorsanız HyperX eğer dışarıda takılmalık istiyorsanız Razer diyebilirim. Razer ürününde galiba EQ ayarı yapılmıyordu.

Bende çok fazla arada kalmış durumdayım dışarıda kullanır mıyım pek emin değilim kulak içi kulaklık kullanıyorum dışarıda arada 500 lira fiyat farkı var değer mi acaba mikrofonu daha iyi midir acaba ikisini de kullanmak gerek tam bilmek için öyle bir imkan olsa keşke.

Bende çok fazla arada kalmış durumdayım dışarıda kullanır mıyım pek emin değilim kulak içi kulaklık kullanıyorum dışarıda arada 500 lira fiyat farkı var değer mi acaba mikrofonu daha iyi midir acaba ikisini de kullanmak gerek tam bilmek için öyle bir imkan olsa keşke.

Mikrofon açısından fiyat farkına değecek bir şey olduğunu söyleyemem testlere baktığınız zaman. Dışarıda kullanıyorum ben kulak üstü bir kulaklıkla kulak içi kulaklık ses konusunda kıyaslanamaz şahsen sürücülerin verdiği ses performansı güzel bence. Telefon uygulaması var oradan da EQ yapabiliyorsunuz.

Müzik için çok fazla kulaklık değiştirmiş birisi olarak söylüyorum daha önce bir sürü orta ve üst düzey kulaklık deneyimledim ve son 2 yıldır Galaxy Buds kullanıyorum müzikte aşağı kalır bir yanı yok EQ ayarıyla. Bilgisayar için aradığınız kişi ben değilim rekabetçi oyunları sevmediğimden dolayı. Yazılım işi önemli değil 40 lira bir Dolby Atmos veya DTS X bu uygulamalardan EQ ayarı yapılabiliyor zaten.

Geri
Yukarı