HyperX Fury 16 GB RAM 3600 MHz CL17 RAM'e overclock yapma

efeaybi

Hectopat
Daha fazla  
RAM
HYPERX HX436C17FB3AK2/16
Ekran kartı
rtx 2060
Anakart
asus prime b450mk-II
İşlemci
ryzen 5 3600
Bu RAM'in ne kadar Overclock'a elverişli olduğu hakkında hiçbir fikrim yok açıkçası o yüzden size soruyorum. RAM'imi 3600 MHz'den maksimum kaç MHz'e çekebilirim sağlıklı bir şekilde? Bunu BIOS'un neresinden yapacağımı bilmeyene anlatırmış gibi anlatırsanız sevinirim çünkü ne yalan söyleyeyim overclock hakkında hiçbir bilgim yok ve bunu araştırıp okuyanların da bir bilgisi olmadığı için bize bir güzel açıklar mısınız? Tek tek bir ayar deneyip en doğru ayarı nasıl bulacağımızı da anlatmanızı rica ederim.

Belki arattığınızda doğru RAM çıkmazsa diye RAM'in linkini de bırakıyorum Link

Son düzenleyen: Moderatör:

Biraz geç cevap veriyorum mazur görün Hynix çip mevcut ve eksik bir bilgi ver miyim diye gelen pencereyi de paylaşıyorum.

1640571542739.png

Maalesef Zen2 mimari kullandığınız için maksimum 3733MHz'e çekebilirsiniz. Gecikme ve değer önerisini müsait zamanımda yapayım. Hynix DJR var, güzel çip.

Bardon ben başka konu ile karıştırdım. Başka konuda 2 RAM'i karıştırıp OC yapıyordu.

Aslında CL 16 değerlerini girerek üstüne voltaj arttırarak 3733 MHz de çalışabilirç.

Benim istediğim MHz'yi yükseltmek değil zaten işlemci Max 3600 MHz'yi destekliyor. Ben bu RAM'in CL değerini 17'den 14'e ya da düşürebiliyorsam, soğutma blokları yetiyorsa daha da altına düşürebilir miyim, onu merak ediyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı