Hyperx Fury 8 GB DDR4 2400MHz ve 2133 Mhz Dual Channel

enesenol

Kilopat
Daha fazla  
Elimde Hyperx Fury 8 GB 2400MHz CL15 RAM var. Anakartım max. 2133 MHz destekliyor ve ben de aynı marka ürünün 2133 MHz CL14 olanından alıp Dual - Channel yapabilir miyim ?

RAM'i bugün veya yarın alacağım o yüzden acil yardım edebilecek var mı ?

Mevcut belleğin ve alacağın belleğin marka model kodunu belirtmemişsin. Bu bilgiler ışığında sana kimse çıkıp da dual channel çalışır veya çalışmaz diyemez. İki belleğin ortak JEDEC profili varsa bellek zamanlamaları eşitlenip problemsiz şekilde dual channel çalışır. DDR4 mimarisinde bellek uyumsuzlukları minimum seviyede olduğu için çok yüksek ihtimalle dual channel çalışacaktır.

Mevcut belleğin ve alacağın belleğin marka model kodunu belirtmemişsin. Bu bilgiler ışığında sana kimse çıkıp da dual channel çalışır veya çalışmaz diyemez. İki belleğin ortak JEDEC profili varsa bellek zamanlamaları eşitlenip problemsiz şekilde dual channel çalışır. DDR4 mimarisinde bellek uyumsuzlukları minimum seviyede olduğu için çok yüksek ihtimalle dual channel çalışacaktır.
Bu mesajınızı daha yeni fark ettim. :) Bir ay boyunca araştırdım kimse cevap yazmadı diye. Şimdi sizin bu yazdıklarınızı daha yeni kendim araştırıp buldum. :D Evet dedikleriniz çok doğru HX421C14FB2/8 ve HX424CL15FB/8 RAM'lerinin teknik özelliklerine kingston.com deki PDF den baktım iki bellekte ortak olan bir JEDEC profili var. o da: JEDEC/PnP: DDR4-2133 CL14-14-14 @1.2V.

Keşke daha önce görseydim yazdıklarınızı :). Neyse kendim araştırıp bulunca RAM'ler hakkında daha fazla ve akılda kalıcı bilgiye ulaştım en azından.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı