HyperX HX430C15PB3/8 RAM nereden alınır?

Miuysti

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
İyi akşamlar. Kasa içerisinde bulunan RAM'imin yanına aynısından eklemek istiyorum. Ancak internette tam olarak düzgün bir sonuca erişemiyorum. Beceremedim sanırım.
Bu bilgilerle uyuşan RAM'ler atabilir misiniz? Aynısından almak gerekiyordu sanırsam. Şöyle bilgileri atayım.
RAM'in paketinin üstünde HX430C15PB3/8 yazıyor.

1653331300845.png

1653331311929.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizde Samsung çip kullanıyor olarak gözüküyor. Bunun aynı kodda SK Hynix çip kullanan modelini de gördüm. Yani uyumsuzluk yapma ihtimali de var.

RAM'in kutusunda 8 GB DDR4 3000MHz CL15 yazıyor. Bu özelliklere sahip herhangi bir RAM alırsam düzgünce kullanabilir miyim?

Dediğim gibi hocam. Bunun garantisi olmuyor.

Zararı olmaz hocam. RAM'ler uyumsuz olursa çeşitli tepkiler verebilir. Fakat donanımsal olarak zarar vereni görmedim.

Zararı olmaz hocam. RAM'ler uyumsuz olursa çeşitli tepkiler verebilir. Fakat donanımsal olarak zarar vereni görmedim.
Eyvallah hocam. Son bir sorum daha olacak. CPU-Z değerleriyle araştırma yapınca bulamamıştım. Ancak kutudakilerle yapınca buldum. CPU-Z de normalde güvenilir olduğundan şüpheye düştüm. Kutuda yazana mı güveneyim? CPU-Z'de yazan değerlere mi güveneyim.

Elbette CPU-Z de yanıltabilir. RAM'in kutusu ve etiketine de bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı