HyperX quadcast için ekstra ses kartı gerek var mı?

osrt91

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, Monster t19.4 sürümü laptop’a yayınlar için bu mikrofonu almayı düşünüyorum. Acaba ekstradan bir ses kartı veya ismini bilmediğim bir şeyler almamıza gerek var mı? Yayıncıların odalarını tanıttığı videoların da amfi gibi küçük cihazlar oluyor onları neden kullanma ihtiyacı duyarlar bilgi alabilir miyim? Ayrıca bu ürün alınır mı sizce?

External bir dac kullanıyorsalar kulaklıklarından daha iyi ses kalitesi veya ekolayzer ayarlarını daha kolay bir şekilde ayarlamak için kullanıyorlardır. Aynı olay mikrofonlarda da geçerli. Ayrıca ekipmanları 3.5mm girişli olmayabilir.

External bir DAC kullanıyorsalar kulaklıklarından daha iyi ses kalitesi veya ekolayzer ayarlarını daha kolay bir şekilde ayarlamak için kullanıyorlardır. Aynı olay mikrofonlarda da geçerli. Ayrıca ekipmanları 3.5mm girişli olmayabilir.

Şimdi anladım hocam peki sizce başlangıç seviyesi bir yayıncı olmak içi mikrofon seçimini buna göre mi yapmak lazım yoksa quadcast mikrofon ürünü işimizi hayli hayli çözer mi? Bi de hazır sizin gibi bilgili insanları bulmuşken HyperX Cloud flight s kablosuz yeni oyuncu kulaklığı işimizi görür mü?

Şimdi anladım hocam peki sizce başlangıç seviyesi bir yayıncı olmak içi mikrofon seçimini buna göre mi yapmak lazım yoksa quadcast mikrofon ürünü işimizi hayli hayli çözer mi? Bi de hazır sizin gibi bilgili insanları bulmuşken HyperX Cloud flight s kablosuz yeni oyuncu kulaklığı işimizi görür mü?
Cloud Alpha ve Quadcast kullanıyorum. Çok memnunum. Bütçeniz yeterli ise alabilirsiniz.

Uzun süredir bu tür ekipmana bakmadığım için quadcast'i yeni görüyorum. Yeni başladığınız için size yeterli olacaktır. Stereo, omnidirectional (Her taraftan ses algılama, 2-3 ve daha fazla kişili podcastler için ideal), bidirectional (2 yönden ses algılama), cardioid (yayıncıların kullandığı tek yönden ses algılama) modların hepsinde performansı normal. Sizin bunların arasında kullanacağınız cardioid. Bu mikrofon cardioid modda arka plan sesinden etkilenebiliyor (Trafik, otobüs, tren gibi). Bundan etkilenmeyen dinamik mikrofonlar çok daha pahalıya gidiyor. USB olmasıda hem bir avantaj hem de dezavantaj. İleride profesyonel bir seviyede kamera alıp facecam yapmayı planlıyorsanız XLR bir mikrofon almak zorunda kalırsınız. Ama USB olduğu için şu an pahalı bir DAC kullanmanıza gerek yok.
HyperX kulaklıklar ile de tecrübem iyi. Aynı şekilde fiyat aralığında bulabileceğiniz iyi ürünlerden.

Son düzenleme:
İkinize de ayrı ayrı çok teşekkür ederim ilginiz için. Son bir sorum olacak. Sizce flight s kablosuz kulaklık yeterli olur mu? Orbit s modelini gördüm şimdi kablolu ama biraz pahalıymış gerek var mı sizce? Kablosuz da işimizi görür mü? Hem daha ergonomik kullanımı kolay diye kablosuz ısrar ediyorum hemde daha uygun.

Usta o senin kulak zevkine kalmış. Sonuçta izleyicilerin kulaklığından etkilenmeyecekler. Flight S'lerin ses performansı orta ve şarj olarak micro USB alıyor, type c yok. Temassız şarj özelliğide yok. Orbit S 2 kat daha pahalı ama alabileceğiniz en iyi "oyuncu" kulaklıklarından biri. Tabi her türlü bana pahalı geldi.

Usta o senin kulak zevkine kalmış. Sonuçta izleyicilerin kulaklığından etkilenmeyecekler. Flight S'lerin ses performansı orta ve şarj olarak micro USB alıyor, Type-C yok. Temassız şarj özelliğide yok. Orbit s 2 kat daha pahalı ama alabileceğiniz en iyi "oyuncu" kulaklıklarından biri. Tabi her türlü bana pahalı geldi.

Hocam bunu inceleme şansımız var mı? Bu model yeni gelmiş çünkü aynı kulaklıktan bahsetiyoruz değil mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı