HyperX Quadcast Vs DuoCast vs SoloCast

dodo61

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Türkiye
Selam arkadaşlar, Twitch'te ufak çaplı yayınlar yapmaya başladım ve son zamanlarda gelişmeye başladığımı düşünüyorum. Halihazırda kulak üstü kulaklık mikrofonu kullanmaktayım ve oldukça eski bir mikrofona ayrıca kötü bir ses kalitesine sahip.

Son zamanlarda da mikrofon arayışına girdim. Önceleri ucuz olsun diye BM800 model ürünlere bakıyordum lakin onlarda da oldukça fazla kablo karmaşası (Phantom Power kablosu vs vs.) yaşandığını gördüm. Benim için tak çalıştır tek kablo olması en iyisi. Gelelim konumuza aslında ahım şahım bir bütçem yok. Eğer SoloCast ile diğerleri arasında pek bir fark yok ise ucuz olduğu için onu alabilirim. Lakin kalite anlamında QuadCast ve DuoCast nasıldır pek bilgim yok. Sizce bu üç mikrofondan hangisini seçmeliyim. Bütçe en fazla 2.000TL civarında olabilir ama benim tercihim 1.000 ila 1.500 TL civarında olması. Bir de kayıt modları varmış stereo, omnidirectional, cardioid, bidirectional gibi bunlar işime yarar mı?

Öncelikle yorumun için teşekkürler ancak neden QuadCast seçmeliyim kısaca açıklar mısınız acaba?
Bende kullanıyorum hocam mikrofon kalitesi çok iyi sesi çok temiz aktarıyor. Yayın yapmak, Discordda takılmak için yeterde artar. Çoğu yayıncı bu mikrofonu kullanıyor zaten f/p bir ürün olduğu için. Diğer mikrofonlara gelirsek solocast fiyatını haketmiyor bence fazla giriş seviyesi bir mikrofon, Duocast hakkında da bir bilgim yok.

Bende kullanıyorum hocam mikrofon kalitesi çok iyi sesi çok temiz aktarıyor. Yayın yapmak, Discordda takılmak için yeterde artar. Çoğu yayıncı bu mikrofonu kullanıyor zaten f/p bir ürün olduğu için. Diğer mikrofonlara gelirsek solocast fiyatını haketmiyor bence fazla giriş seviyesi bir mikrofon, Duocast hakkında da bir bilgim yok.
Araştırdığım kadarıyla QuadCast arkaplan seslerini oldukça alıyormuş siz bu durumu yaşadınız mı hiç?

Araştırdığım kadarıyla QuadCast arkaplan seslerini oldukça alıyormuş siz bu durumu yaşadınız mı hiç?
Hayır böyle bir şey yaşamadım hangi kaynaktan edindiniz arka plan sesi olduğunu?Ben alırken izlediğim çoğu videoda yayıncılık ile ilgili övülen bir mikrofondu ve kendimde aktif olarak kullanıyorum yayıncılıkta kullanmadım ama kayıt alma işleri yaptım böyle bir sorun yoktu.

Hayır böyle bir şey yaşamadım hangi kaynaktan edindiniz arka plan sesi olduğunu?Ben alırken izlediğim çoğu videoda yayıncılık ile ilgili övülen bir mikrofondu ve kendimde aktif olarak kullanıyorum yayıncılıkta kullanmadım ama kayıt alma işleri yaptım böyle bir sorun yoktu.
Quadcast ve Duocast arasında kaldım. Arada 800 TL fark var. Ne yapsam bilmiyorum.

Quadcast ve Duocast arasında kaldım. Arada 800 TL fark var. Ne yapsam bilmiyorum.
HyperX Duocast yeni çıkmış sanırım hocam YouTube'dan baktım güzele benziyor ve gördüğüm kadarıyla yazılım desteği Quadcastden daha iyiymiş. 800₺ farka değmez diyorsanız Duocast alabilirsiniz.

bende yeni baktım duocast fiyatına göre gayet iyi sadece tasarımdan biraz kaybediyor quadcast'e göre o kadar. Diğer özellikleri bakımından aynı, yazılımı daha iyi tabiki. Tasarıma çok önem vermiyorsan duocast alabilirsin.

Geri
Yukarı