Çözüldü HyperX RAM sahte mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oguzhan1981

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
yok
Anakart
MSI X570 EDGE Wi-Fi
İşlemci
R5 3600X
Merhaba birkaç gün önce bilgisayarım için bir RAM sipariş ettim yorumlar falan hep iyiydi bugün elime geldi ve XMP açık 2400 MHz üstünü görmüyor CPU ID'de de markası ve üreticisi gözükmüyor.

Bu da orijinali.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (137).png
    Ekran Görüntüsü (137).png
    24,4 KB · Görüntüleme: 135
  • Ekran Görüntüsü (138).png
    Ekran Görüntüsü (138).png
    24,3 KB · Görüntüleme: 119
Çözüm
Sahte sanırım değerler çok kötü.
Sahte sanırım değil. Net sahte.

Kingston'un hiçbir 3200 MHz CL16-"20-20-40-62" kullanan RAM'ini bulamadım. Orijinal olan ise CL16-"18-18-36-74". Tam anlamıyla çakamamışlar yani, vadettiği değerleri de veremiyormuş. Ayrıca Kingston'un neredeyse her zaman 2 tane XMP profili eklediğini de söylemeliyim, çakma olanda 1 tane var.
Buradan almıştım.
SNDBilişim veya Pelican'dan aldıysanız sahte çıkması normal, başkalarına da çıkmış. Pelican ile Izoly aynı adresi kullanıyor. Bycompc de sahte ürün satıyor.

SND bilişim. Peki ben bu RAM'in orijinalini nereden alabilirim?
İncehesap, İtopya, Sinerji, Teknobiyotik, İnventus vs. gibi direkt PC üzerine kurulmuş mağazalar. Ve bu mağazaların E-Ticaret sitelerindeki resmi mağazaları.
E-Ticaret sitelerinin kendi satıcıları.
HB, Amazon. (Amazonda sorunsuz iade garantisi olduğu için direkt iade edersin zaten)
Fiziki mağazaları bulunan yerler.
Vatan, MediaMakt vs.
Ek olarka Firmanın satın alabilirsiniz dediği satıcılar. (Sitede satın alabilirsiniz başlığı altında bulunurlar genelde.)
Ve evet bunun gibi duruyordu.
Sağdaki gibi ise başarısız bir kopya. Soldaki ise Başarılı bir kopya. (Sağdakinde Soğutucu ters takılmış)

SND bilişim. Peki ben bu RAM'in orijinalini nereden alabilirim?

Ve evet bunun gibi duruyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı