Hypixel benim için bitmiştir

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Hypixel artık benim için bitmiştir. 2017 yılından beri orijinal Minecraft sahibiyim. 2018'den beri de Hypixel'de aktif olarak oynuyorum. En çok SkyWars oynadığımı söyleyebilirim. Arada Bed Wars da oynadığım oldu. Ayrıca diğer modları da (Build Battle, VampireZ, Murder Mystery gibi) çokça oynadım. Özellikle de 2018-2019 resmen benim için Hypixel'in altın dönemiydi. Özellikle de hem Bed Wars hem de SkyWars inanılmaz keyifliydi. Fakat sonradan Hypixel epey bozmaya başladı.

İlk olarak 2019'un Mayıs-Haziran aylarında SkyBlock açıldı. SkyBlock başta az bir oyuncuya sahipti. Fakat sonradan bir anda deli gibi popüler oldu ve sunucu kaldırmamaya başladı. Hatta kapasite sorunlarından dolayı zaman zaman Hypixel'e giremediğim oldu. Bu nedenle Haziran 2019'da MVP+ satın aldım. Buraya kadar herşey normal gibi görünebilir. Yani SkyBlock'un açılmasında ne var diyebilirsiniz. Fakat aslında benim gibi SkyWars için Hypixel'e girenler için sonun başlangıcıydı.

Yavaş yavaş Hypixel, tüm odak noktasını diğer modlardan SkyBlock'a çevirmeye başladı. Bu yüzden de diğer modlara çok daha az yenilik gelmeye başladı. Ayrıca SkyWars ve Bed Wars oynayan genel kitle de SkyBlock'a geçiş yapınca diğer modların oyuncu sayıları azalmaya başladı.
Mesela 20 Mayıs 2020 (eski videolarımdan biri sayesinde bulabildim) akşam saat 9:45-9:50'de Hypixel'de anlık olarak SkyWars oynayan 4650 kişi vardı:
hypixel skywars oyuncu sayısı 20 mayıs 2020 saat 21.45 civarı.png

O dönemde SkyWars oynamak gerçekten keyifliydi. Bir 2018-2019 kadar olmasa da inanılmaz keyif alıyordum.

Fakat geçen 3 yılda neredeyse hiçbir iyileştirme yapılmadı. Tek yapılan yeni kozmetikler eklenmesi ve gereksiz özellikler eklenmesi. 2020 yılında ek olarak Hypixel Pit oynarken epey sinirlenip aşırı küfür ettiğim için (üstelik sohbet filtresini de bypass ederek) 7 günlük susturma cezası yemiştim. Fakat Pit sinir küpü yapsa da SkyWars gayet keyifle oynanabiliyordu.

Sonraki yıllarda artan hileciler ve Ranked modda yaşanan sorunlar nedeniyle Hypixel epey eleştiri aldı. Derken ani bir kararla Hypixel, SkyWars Ranked modunu tamamen kaldırdı. Bu da SkyWars kitlesinin önemli bir kısmının gitmesine neden oldu.
Çünkü Ranked modu oynayan kitle niş olsa da bu modda oynamak isteyenler normal ve Insane modlarda kendisini geliştirmek isteyebiliyordu. Ek olarak Ranked oyuncuları da bazen normal modlarda oynuyordu. Ek olarak SkyWars Laboratory modunu da unutmamak gerekiyor. 2018 yılında en sevdiğim Lab modu olan Hunters vs Beasts gerçekten beni epey eğlendirmişti. Sonradan Hunters vs Beasts kaldırıldı, sonra tekrar geldi (Lab Rotation sistemi gelmişti, birkaç günde bir Lab modları değişiyordu), sonra tekrar kaldırıldı derken en sonunda bir gitti, bir daha da gelmedi. Yakın zamanda Hypixel, SkyWars Laboratory'i tamamen kaldırdı. Onun yerine eskiden Lab modu olan Lucky Blocks modunu getirdi.

Ek olarak SkyWars'a perk limiti de geldi. Bir maçta tüm sahip olduğunuz perk'leri kullanamıyorsunuz, sadece belli bir sayıda seçebiliyorsunuz.

İşin Bed Wars tarafı da çok farklı değil. Çok büyük bir güncelleme getireceğiz dediler, hiçbir şey yapmadılar. Ayrıca anti-hile sistemleri de artık yetersiz kalıyor.

Son zamanlarda SkyWars oynarken eski zevki alamaz hale geldim. Bir süre Insane modu oynamayı bırakıp Normal'e geçmek istedim. Normal modda gerçekten de kill ve Win alabiliyordum. Daha sonra tekrar bir Insane gireyim dedim, o da ne? Insane hiç çekilecek gibi değil! Eski Insane moddan eser kalmamış. Tek bir kill almak için resmen sinir krizi geçiriyorum. Eskiden sık sık kill alabiliyordum Insane modda.

Şu anda SkyWars oynayan aktif oyuncu sayısını merak ediyorsanız, tablo burada:
hypixel skywars oyuncu sayısı 21 kasım 2023 saat 21.45 civarı.png

Saat yine 9:45-9:50 civarında ve sadece 484 kişi oynuyor! Evet, çok sevdiğimiz ve 4650 aktif oyuncu gördüğümüz oyun şu anda 484 aktif oyuncuya sahip. Yani Hypixel SkyWars gerçekten de ölmüş.

2 gün önce gece vakti bir oyuncu beni sinir ettiği için epey küfür ettim ve sinirli konuştum. Hatta o oyuncuyu yenip Win alınca dalga bile geçtim. Bundan dolayı dün 1 günlük susturma cezası yedim. Bugün o susturma cezası geçti. Ben de tüm bunların ardından Hypixel'i bırakmaya karar verdim.

Bundan sonra Hypixel'e özellikle girmem gereken bir durum olmadığı sürece girmeyeceğim. Artık ben tüm oyun vaktimi Star Wars Battlefront II ve CS2'ye ayırdım.

Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de Hypixel öldü mü? (SkyBlock dışında)

Her ne kadar Hypixel türü minigame sunucuların halihazırda sevmesem bile siteminizi gayet haklı buluyorum. Peki başka sunucu tavsiyeleriniz var mı? Yönetimini beğendiğiniz bir sunucu da olabilir. Merağıma sayın lütfen.

Her ne kadar Hypixel türü minigame sunucuların halihazırda sevmesem bile siteminizi gayet haklı buluyorum. Peki başka sunucu tavsiyeleriniz var mı? Yönetimini beğendiğiniz bir sunucu da olabilir. Merağıma sayın lütfen.
Şu an için başka bir sunucu arayışına girmedim, zira zaten çok az Minecraft oynuyordum. Artık sadece vakit olunca Survival falan yaparım herhalde. Daha çok Star Wars Battlefront II oynuyorum, onu da söylemiş olayım.

2015'ten beri oynadım. Network Level 217, Bw 487 star, Hypixel 16 Skywars yıldızı(bayağı düşük biliyorum) ve bayağı bir Murder Mystery ap ve win ile bıraktım. Cidden eğlenceli geçti hepsi için kastığımda.

Bırakma sebeplerimi 50.'ye anlatmayacağım. Hypixel artık eğlenmenin çok zor olduğu bir sunucu. Başka sunuculara geçmek en doğrusu arkadaşlar.

Artık Bedwars'ta stat kasmak çok kolay. İsteyen hemen 20 fkdr olabiliyor. Bütün sweatlar q dodge'luyor ve oyun artık eğlenceli değil. Lag daha da arttı ve ping faktörü çok ama çok önem kazandı.

Sunucu önerisi isterseniz PikaNetwork bence şu an Türkiye'deki bir insanın oynayabileceği en iyi sunucu. 60 ping 150 ping'e göre cidden çok güzel. Eğer orada Skywars oynarsanız Winstreak leaderboardunda beni görebilirsiniz :D. Bedwars neredeyse hiç oynamadım orada o yüzden pekte bir fikrim yok.

Fakat geçen 3 yılda neredeyse hiçbir iyileştirme yapılmadı. Tek yapılan yeni kozmetikler eklenmesi ve gereksiz özellikler eklenmesi. 2020 yılında ek olarak Hypixel Pit oynarken epey sinirlenip aşırı küfür ettiğim için (üstelik sohbet filtresini de bypass ederek) 7 günlük susturma cezası yemiştim. Fakat Pit sinir küpü yapsa da SkyWars gayet keyifle oynanabiliyordu.
Aslında yapıldı. Fakat sadece report sistemini düzelttiler. Eskiden reportlara ya hiç bakmıyorlardı ya da günler sürüyordu(cidden nadir oluyodu reportlara bakılması). Nisan ayında düzelttiler ve hızlıydı(tahmini olarak 10 dakika-1 saat).

2015'ten beri oynadım. Network Level 217, Bw 487 star, Hypixel 16 Skywars yıldızı(bayağı düşük biliyorum) ve bayağı bir Murder Mystery ap ve win ile bıraktım. Cidden eğlenceli geçti hepsi için kastığımda.

Bırakma sebeplerimi 50.'ye anlatmayacağım. Hypixel artık eğlenmenin çok zor olduğu bir sunucu. Başka sunuculara geçmek en doğrusu arkadaşlar.

Artık Bedwars'ta stat kasmak çok kolay. İsteyen hemen 20 fkdr olabiliyor. Bütün sweatlar q dodge'luyor ve oyun artık eğlenceli değil. Lag daha da arttı ve ping faktörü çok ama çok önem kazandı.

Sunucu önerisi isterseniz PikaNetwork bence şu an Türkiye'deki bir insanın oynayabileceği en iyi sunucu. 60 ping 150 ping'e göre cidden çok güzel. Eğer orada Skywars oynarsanız Winstreak leaderboardunda beni görebilirsiniz :D. Bedwars neredeyse hiç oynamadım orada o yüzden pekte bir fikrim yok.

Aslında yapıldı. Fakat sadece report sistemini düzelttiler. Eskiden reportlara ya hiç bakmıyorlardı ya da günler sürüyordu (cidden nadir oluyodu reportlara bakılması). Nisan ayında düzelttiler ve hızlıydı (tahmini olarak 10 dakika -1 saat).
Ben de 199 Network Level ve 20 SkyWars Level kastım. Bed Wars fazla oynamadığım için Bed Wars seviyem 52'de kaldı. Daha çok SkyWars oynadım.

Ping ve lag olayını unutmuşum, hatırlattığınız iyi oldu. Eskiden de akşam vakti lag oluyordu fakat o zamanlar ping faktörünün önemi az olduğu için pek sorun olmuyordu. Şimdi 150 ping bile çekilmiyor. 30 pingli adamı 150 ping ile resmen yenemiyorsunuz. Eskiden 150 pinge rağmen 30 pingli adamların içinden geçebiliyordum. Şimdi o olay tamamen bitti. Hele akşam vakti tek bir kill bile alabilirseniz şükretmek gerekiyor. O kadar kötü bir duruma geliyor.
Aslında yapıldı. Fakat sadece report sistemini düzelttiler. Eskiden reportlara ya hiç bakmıyorlardı ya da günler sürüyordu (cidden nadir oluyodu reportlara bakılması). Nisan ayında düzelttiler ve hızlıydı (tahmini olarak 10 dakika -1 saat).
Evet, gerçekten de report sistemi değişmiş gibi görünüyor. Eskiden 2-3 gün önce ettiğim gibi küfür ve hakaret etsem bile hiçbir şey olmuyordu desem yeridir. Çünkü adminlerin umrunda bile değildi. Şimdi direkt 1 günlük susturma cezası atabiliyorlar. Ayrıca hileciler de sanki epey azalmış gibi görünüyor. Bu da muhtemelen report sisteminin düzeltilmiş olmasından kaynaklı. En azından Hypixel'in report sistemi çalışıyor. LoL gibi oyunlarda ise report sistemi çalışmıyor.

Dediğiniz gibi Hypixel'de oynamak eğlencesiz bir hale geldi. Eski eğlenceli ortam gitti, yerine sıkıcı ve sinir bozucu bir ortam geldi. Bir süredir sadece ama sadece YouTube kanalımda içerik olsun diye Hypixel'de SkyWars oynuyordum. Şimdi onu bile yapmak istemiyorum. O yüzden gerçekten Hypixel'i bıraktım.

EggWars oynuyorum. SkyWars ve BedWars'a hiç alışamadım. Yanlış biliyorsam lütfen düzeltin, ben bunların atasının EggWars olduğunu biliyorum.

Çok da zevkli geliyor. Hâlâ aynı zevki alıyorum ancak arkadaşımla tabii.

Minecraft sunucularında eskisi gibi devrimsel oyunlar çok gelmiyor. Bir Block Party, Murder Mystery, Gravity dönüm noktasıydı.

Ben de 199 Network Level ve 20 SkyWars Level kastım. Bed Wars fazla oynamadığım için Bed Wars seviyem 52'de kaldı. Daha çok SkyWars oynadım.

Ping ve lag olayını unutmuşum, hatırlattığınız iyi oldu. Eskiden de akşam vakti lag oluyordu fakat o zamanlar ping faktörünün önemi az olduğu için pek sorun olmuyordu. Şimdi 150 ping bile çekilmiyor. 30 pingli adamı 150 ping ile resmen yenemiyorsunuz. Eskiden 150 pinge rağmen 30 pingli adamların içinden geçebiliyordum. Şimdi o olay tamamen bitti. Hele akşam vakti tek bir kill bile alabilirseniz şükretmek gerekiyor. O kadar kötü bir duruma geliyor.

Evet, gerçekten de report sistemi değişmiş gibi görünüyor. Eskiden 2-3 gün önce ettiğim gibi küfür ve hakaret etsem bile hiçbir şey olmuyordu desem yeridir. Çünkü adminlerin umrunda bile değildi. Şimdi direkt 1 günlük susturma cezası atabiliyorlar. Ayrıca hileciler de sanki epey azalmış gibi görünüyor. Bu da muhtemelen report sisteminin düzeltilmiş olmasından kaynaklı. En azından Hypixel'in report sistemi çalışıyor. LoL gibi oyunlarda ise report sistemi çalışmıyor.

Dediğiniz gibi Hypixel'de oynamak eğlencesiz bir hale geldi. Eski eğlenceli ortam gitti, yerine sıkıcı ve sinir bozucu bir ortam geldi. Bir süredir sadece ama sadece YouTube kanalımda içerik olsun diye Hypixel'de SkyWars oynuyordum. Şimdi onu bile yapmak istemiyorum. O yüzden gerçekten Hypixel'i bıraktım.
20'ye bende kasmak istiyordum hocam fakat eğlenceli olmadığını fark ettim. Adam 30 ping ile mükemmel bir şekilde eğleniyor ama ben eğlenemiyorum. Outblock'lamaya çalışıyorun fakat blok siliniyor şaka gibi. Bence PikaNetwork'ün Skywars'unu deneyin. Oradaki cidden eğlenceli.

Şu an için başka bir sunucu arayışına girmedim, zira zaten çok az Minecraft oynuyordum. Artık sadece vakit olunca Survival falan yaparım herhalde. Daha çok Star Wars Battlefront II oynuyorum, onu da söylemiş olayım.
Hocam peki filmi izlediniz mi? Çünkü çok overrated bir karakter profil ve bannerinizde, merak ettim.

Hocam peki filmi izlediniz mi? Çünkü çok overrated bir karakter profil ve bannerinizde, merak ettim.
Evet, izledim. Açıkçası overrated olduğunu biliyorum fakat Battlefront 2'de main'im olduğu için koydum. Yoksa pek sevilmeyen bir karakter olduğunu ben de biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı