Hyundai Accent Admire Yağ çubuğunda yağ yok

GoodMaN4

Centipat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 2005 model crdi admire aracımızda yağ çubuğunu çekip bakıyorum, fakat çubuk kirlenmiyor bile. Yağ bulaşmıyor, Fakat aracın çalışmasında vs bir sorun yok, hafiften mavi duman veriyor ve yağ lambası vs yakmıyor, yaklaşık 50 bindir yağı değişmedi, yağ filtresinin çevresinden yağ sızdığını görüyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekir? Önerilerinizi alabilir miyim? Aracın yakıt tüketimi 10l/100km karma

Çubukta yağ olmaması yağ seviyesinin düşük olduğunu gösterir ve yağ sızıntısı ciddi bir durumdur. Yangına dahi neden olabilir. Aracınızı yetkili servise götürüp sorunu çözülmesini sağlayın. 50 bin kilometre yağ için çok kötü bir değerdir. Acilen değişmesi gereklidir. Kaç kilometrede bir değişmesi gerektiği aracın kitabında yazar. Anlattıklarınıza bakarak aracınızı hor kullandığınızı düşünüyorum. Aracınızı bu şekilde kullanmaya devam ederseniz ya aracınızdan ya canınızdan olursunuz. Lütfen aracınızın bakımlarını zamanında yaptırın.

50 bin km'dir yağ değişmemek mi? Ne yaptınız hocam.
Araca daha fazla hasar vermeden yağ değişimi yapın. Halen yakıyorsa veya park halindeyken alttan sızıyorsa sanayi yolunu tutmak gerek. Karter hasar görmüş olabilir.

50 bin km'dir yağ değişmemek mi? Ne yaptınız hocam.
Araca daha fazla hasar vermeden yağ değişimi yapın. Halen yakıyorsa veya park halindeyken alttan sızıyorsa sanayi yolunu tutmak gerek. Karter hasar görmüş olabilir.
Hocam yağ sürekli sızmıyor, ben sadece filtrenin orda biraz yağ gördüm.

Filtreden de kaçıyor olabilir. Yağ işlerinden iyi anlayan bir ustaya göstermeniz iyi olur.

Hocam buradaki ustalara güvenmiyorum, 100 bin ideal yağ değiştirme kilometre aralığı demişti birisi. Yağ değişimi yapacağım Shell helix HX8 5W-40 yağ kullanmayı düşünüyorum bu konuda fikrin nedir?

Ben de aşırı bilgili değilim valla ama 10 bin civarında bir yağ değiştirme en iyisidir.
Uygun yağ olarak arabanın yağ kapağında falan bir yerde yazıyor olması lazım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yağ çubuğunda yağ yok ise zaten yarıdan fazla yağ azalmıştır yani 4 litre yağ konuyor ise 2 litreden az vardır. Ayrıca 50 bin km'dir yağ değiştirmediyseniz o yağ içinde balçık hale gelmiştir mahvolmuştur. Yakın zamanda masraf açma riskiniz çok yüksek.

Geri
Yukarı